Pendler SK-AT

dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Pendler SK-AT

Príspevok od používateľa dusky »

Ahojte, dostal som od znameho otazku nad moje sily :)

Riesili ste niekto situaciu, kedy mate obcana SR, s trvalym bydliskom SR, zaroven v AT nahlasene trvale bydlisko v AT a pendluje hore-dole (byva aj v AT aj SR)?

Existuje nejaka konstelacia spravnych papierov v oboch krajinach, kde by mohol nosit [rozumej v intencii SR ZP sk.A] zbran so sebou?
Mate niekto skusenost s AT zakonmi ohladne tohto?

Chapem, ze existuje konstelacia, kde mas jednu zaregistrovanu na SR so slovenskymi papiermi a druhu v AT s AT papiermi - avsak tu prvu alternativu sa mi nepodarilo poskladat.

pokojne SS ak je to prilis zlozite, nerad by som cital flame ;)
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

Je možné mať trvalé bydlisko na dvoch miestach? Nenastala v minulosti nejaká chyba?
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

V 2 krajinach, nie 2 miesta v jednej krajine. Zakony su rozne v krajinach co sa tyka trvalych bydlisk.
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

To som pochopil. Opýtal som sa pre to, že sice nepoznám našu legislatívu..., ale aby dotyčný nenarazil v SR na nejaký problém na úradoch, že má trvalé bydlisko aj inde a teda má vlastne trvalé bydliská dve. Je to zaujímavé a asi zriedkavé.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

úplne jednoduchá odpoveď- pendler nemôže nosiť so sebou medzi oboma krajinami zbraň.
Slovenská legislatíva nedovoľuje držbu/nosenie zbrane registrovanej v druhej krajine-okrem súťaže. S tým súvisí EZP.
Rakúsku legislatívu ti okomentuje D-S, ktorý tam býva a je rakúskym držiteľom
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Mať na demarkačnej čiare trezor, jednu zbraň uschovať, druhú vyňať a vice versa :D
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

@peterson: presne tak som mu to vysvetlil ;) chcel som si to ale potvrdit este, ci mi nieco neuslo
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"