novy zbrojny preukaz - lehoty

wutang880
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 12 years 1 month

novy zbrojny preukaz - lehoty

Príspevok od používateľa wutang880 »

ahojte,
mam taku "hlupu" otazku (resp. dve)
1. aku lehotu na vybavenie ziadosti o vydanie noveho zbrojneho preukazu ma vlastne PZ SR? Samotny zakon totiz o tom nic nehovori (resp. som nic nenasiel) - plati teda Spravny poriadok (71/1967) - t.j. 30 dni alebo 60 dni pri zvlast zlozitych pripadoch?

2. skor vseobecna otazka - existuje nieco ako zakaz retroaktivity pri takychto ziadostiach?
T.j. napr. podam ziadost v den X (osobne donesiem na policu, necham si potvrdit ze to prijali t.j. zaciatok konania je teoreticky den X)
Pocas tej lehoty 30 dni vyjde novela zakona (aj nadobudne ucinnost napr. v den X+20), kt. napr. zmeni dobu platnosti zbrojneho preukazu z 10 rokov na 5 rokov - bude preukaz vydany podla zakona platneho v case podania ziadosti (na 10 rokov), alebo podla noveho zakona (na 5 rokov)?

A doplnujuca otazka - ako by sa clovek mohol branit, ak by policia "natahovala" konanie napr. prave z vedomosti ze sa rokuje o novom zakone (ak teda neplati ta "retroaktivita")

diky
wutang880
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa wutang880 »

bump

to ozaj nikto nevie pomoct? :(
pripadne ak nechcete na forum tak kludne do PM (a ak to niekto nechce robit zadarmo tak cislo uctu + sumu do PM, je mi jasne ze pravnici tiez nerobia zadarmo)
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Mne na okrese povedali ze ZP musia vydat (alebo nevydat) do 30 dni od podania ziadosti
wutang880
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa wutang880 »

dakujem, ta lehota teda asi bude tych 30 (pripadne 60) ako som si myslel

p.s. ak by tu bol nejaky pravnik rad by som s nim presiel jednu vec k tomuto, len to nechcem davat hned na forum
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Pokial ide o zmenu zakona v priebehu rozhodovania o podanej ziadosti, dolezite su prechodne ustanovenia v novele, ktore povedia, ci idu procesne pravidla v starom, alebo v novom rezime. V kazdom pripade proces nie je hmota, takze zakaz retroaktivity nie je zasadnou temou.

Plati 30 dnova lehota, su vsak napr. oddelenia PZ (zalezi od konkretneho organu, ktory to vybavuje:-), ze ti ani nepotvrdia datum prijatia ziadosti a len povedia, ze "pridite o mesiac po novy zbrojak":-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"