Nákup zbrane z CZ - Postup

Používateľov profilový obrázok
neo250
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 13 years 7 months

Nákup zbrane z CZ - Postup

Príspevok od používateľa neo250 »

Zdravím vospolok,

kedže som nikde nenašiel túto tému, tak zakladám novú.

Kupoval niekto nedávno zbraň z CZ na SK? Ako postupovať?

Dohodol som si cenu aj druh zbrane u predajcu v CZ
Dohodol policajtov v CZ na presný dátum prevzatia zbrane.
Vypísal som zbrojný sprievodný list na SR taktiež aj súhlas s dovozom vystavený na SR.
Policajti mi však nezobrazili žiadosť o vydanie nákupného povolenia na nadobudnutie zbrane kategórií A alebo B. Na odpoved prečo mi odpovedali arogantne, či nepoznám zákon. (veru nikdy som nekupoval zbran z CZ tak ma to prekvapilo, no nechceli poradiť)

Budem musieť vypisovať túto žiadosť? ak áno tak kedy? pri prevoze a zapísaní zbrane?

Stretol sa už niekto s týmto?

Vďaka za každú odpoveď prípadne radu alebo nasledovný postup.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ak kupujes zbran zo zahranicia, nakupne povolenie nepotrebujes. Staci Ti zbrojny sprievodny list a suhlas s dovozom zbrane na SK.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Používateľov profilový obrázok
neo250
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa neo250 »

bus driver napísal:Ak kupujes zbran zo zahranicia, nakupne povolenie nepotrebujes. Staci Ti zbrojny sprievodny list a suhlas s dovozom zbrane na SK.
super vdaka za info. dokonca som tú info aj našiel

§ 42 Trvalý dovoz zbrane a streliva:
(1)
Zbraň kategórie A, zbraň kategórie B, zbraň kategórie C alebo strelivo do týchto zbraní a zbraň kategórie D uvedenú v § 7 ods. 1 písm. d) možno doviezť na územie Slovenskej republiky iba na základe zbrojného sprievodného listu, ak osobitný zákon neustanovuje inak.15) Zbrojný sprievodný list zároveň slúži ako súhlas Slovenskej republiky s nadobudnutím vlastníctva zbrane kategórie B alebo streliva do tejto zbrane mimo územia Slovenskej republiky.

8) 8) dik dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"