Skryte nosenie zbrane

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ak má RZP do činenia so zbraňou, resp.ozbrojeným pacientom, vždy vyrozumievajú oni alebo konkrétna nemocnica Políciu, aby pre zbraň došli. OO PZ zabezpečí odovzdanie zbrane do úschovy na Oddelení zbraní, ktoré eviduje pacienta/držiteľa.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Toto si Peterson konečne napísal správnu informáciu. Že sa netreba obávať o svoju zbraň, systém na ozbrojených pacientov RZP bol už vytvorený.
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

arminius napísal: b-c. Myslím si, že v prípade úrazu nebude nik riešiť tú zbraň. Záchranári majú iné povinnosti a nie sa zapodievať železom na opasku. Ak si pri vedomí, tak sa snáď prispôsobíš situácii.
...ok, skrytá alebo neskrytá zbraň...nikto to nebude riešiť a zabezpečenie zbrane proti zneužitiu vysvetlil peterson...ďakujem

OT: to arminius: pod majákmi som išiel dávno dávno...nie v sanitke :roll: ale v podstate vtedy mali tie kýble rovnako modré na streche :lol:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zvacsa ides k lekarovi planovane, tak si urcite budes vediet zariadit nejaku kapsu/tasku, kde pred vstupom do ambulancie ju odlozis.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja to v takych pripadoch robim tak, ze ak nosim na opasku tak si to v aute trebars prehodim na ten cas do kapsicky, ktoru nosim stale aj tak ako dokladovku resp. mam ju stale so sebou. Je to par sekundova zalezitost. Kedze nenosim naboj IN tak si to dovolim takto.
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

.
Naposledy upravil/-a Guvernér v 20 Máj 2015, 20:42, upravené celkom 2 krát.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Guvernér...

Ja by som odporučil kapsičku (ja osobne mám falco http://www.falco.sk/e-obchod/puzdra-a-t ... 526-2.html) ... po dohode mailom mi tam prihodili aj držiak rez. zásobnika...všetko na suchý zips, takže sa to dá napolohovať

Kapsička vyzerá "normalne" a bude určite menej kričať "zbran" ako vojenské puzdro...

Otázka tasenia zbrane....ak sa dva zipsy potiahnu do rohu, je tam také putko z gumicuku, ktoré ked trhnete, kapsička sa celá otvorí, stačí šáhnuť na kvér a vytiahnuť ho...

Druhý variant ktorý preferujem ja....celý vrch kapsičky mám otvorený....stačí strčit ruku dovnutra (používam ju v horských oblastiach, na turach, vyletoch na biku a podobne takže napolovičku otvorená ničomu nevadí....
V prípade že idem cez vyhlásené uzemie medvedov a v prilahlej huštine niečo výrazne smrdí a "brumká" stačí strčit ruku dovnutra, chytit kvér....a čakať...

Takže pristup k zbrani je zachovaný...a v podstate okamžitý :)

A najdoležitejšie, podmienka skryteho nosenia ostáva zachovaná....

Čo sa týka komfortu nosenia, kapsička ma plochý profil, je v podstate o máličko širšia ako zbran, putka na opasok su na vrchnej strane, takže kapsička neodstáva od tela...
Uchytenie zbrane je spolahlivé....putko je flexibilné, ušite dost natesno na konkretnu zbran, vloženie zbrane naspať do putka, je mierne problematické...
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

.
Naposledy upravil/-a Guvernér v 20 Máj 2015, 20:42, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Kapsicka spĺňa skryté nosenie, vyzerá to ale dosť čudne.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Guvernér napísal:Ako všetci iste vieme, legislatíva zakazuje viditeľne nosiť strelnú zbraň tomu, komu bola vydaná skupina A. Konkrétna definícia "viditeľne nosiť" v zákone nie je uvedená = z toho logicky vyplýva, že ju nesmie byť vidno, ani jej časť. Opatrne sa spýtam... Príklad - vojenské opaskové puzdra, ktoré zbraň kompletne zakrývajú aj s pažbičkou, tzn. nevidno ani 1mm^2 železa, avšak sa (ako puzdra) nosia navonok a geniálne kopírujú tvar zbrane. Porušili by ste legislatívu ?
Guvernér: myslím, že toto tu sa už hodne preberalo. Mne osobne sa najviac páčilo vyjadrenie Dantesa.
dantes napísal:Podla mna si treba najprv zadefinovat pojmy. Niektori chapu skryte nosenie v tom zmysle, ze treba vyhoviet poziadavke zakona a ak mu vyhoveju, nezaujima ich ci niekto vie alebo nevie, ze maju zbran (typicky zbran vyrysovana pod trickom, alebo rozne militantne vyzerajuce kapiscky. Druha skupina chape skryte nosenie tak, ze podla moznosti nikto nema vediet, ze maju so sebou zbran. Nehodnotim ani jeden pristup, ale poziadavky na "skryte nosenie" sa podla zvoleneho pristupu roznia.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Guvernér: priamo na tvoju otázku - áno zrejme by si zákon neporušil. Na druhú stranu sú to ľudia ako ty, kvôli ktorým sa legislatíva sprísňuje, denne znervózniš 50 ľudí, ktorí potom budú nadšení keď nejaký politik bude chcieť sprísňovať zákon o zbraniach a strelive. :roll:

Keď je leto, máš predpokladám iba jednu "vrstvu textilu" a v žiadnom prípade z hentoho OWB púzdra z 50tych rokov nebudeš tasiť rýchlejšie ako z toho IWB Falca čo si poslal (by the way vyrábaného na môj podnet :) ). Na tom vonkajšom púzdre musíš uvoľniť cvok, zdvihnúť záklopku, nahmatať zbraň, začať ju vyťahovať a potom ešte raz prechytiť aby si mal správny grip, pretože je v púzdre moc hlboko. Ani náhodou to neni rýchlejšie od toho Falca.

Čo sa týka hrdzavenia, možno by som odporučil nosiť na sebaobranu nejakú zbraň vyrobenú po roku 1960 a nie pred ním. Zrejme bude povrchová úprava už kvalitnejšia.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Guvernér:
K tomu taseniu spod "vrstiev textilu" aj ku zbrani čo neznesie pot ti už písal Zoid.

Tvoj nápad je podľa mňa blbosť (bez urážky). Ak už silou-mocou chceš nosiť odhalené vonkajšie puzdro a v ňom skrytú zbraň, daj si urobiť niečo na spôsob puzdra čo navrhol Cmk zo strelectvi.cz a teraz ich vyrába Echo. Funkčné je +/- rovnako ako to zbraňové a hlavne vyzerá civilne.

Inak nebol by som si vôbec istý, že by ten tvoj navrhovaný spôsob nosenia policajt a možno aj sudca chápali ako v súlade so zákonom. Minimálne by ti to mohlo spôsobiť dosť problémov.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Osobne nechápem tú "túžbu" nosiť viditeľne. Aký to má zmysel? Aby každý videl že mám zbraň, akú mám zbraň, v akom púzdre, ako mi ju môže najľahšie vziať?

Skryté nosenie má pre civila oveľa viac výhod ako nosiť vonku. Len asi človek potrebuje vojsť do davu ľudí so zbraňou "vonku", aby to pochopil...
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

.
Naposledy upravil/-a Guvernér v 20 Máj 2015, 20:43, upravené celkom 1 krát.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Guverner : na toto musim reagovat.

Co je to prosim ta neprimerana suma penazi? A co ked sa z nej stane dokazovy material??
Pisem z vlastnej skusenosti. Po pouziti zbrane isla na KEU odkial som ju mal za 10 dni doma aj ked sud trval 5 rokov. Dovtedy som nosil dalsieho Siga...
Osobne sa domnievam, ze nosenie roznych historickych exemplarov ako Tokarev je o ustreleni guli a tom, ze nikdy nevies ako to bude v kritickej situacii fungovat. Treba si uvedomi, ze nic neni zadarmo a ked uz sa rozhodnem nosit zbran tak si priplatim lebo este vecsi pruser ako nemat zbran je vytiahnut na niekoho nefunkcnu zbran.

Rovnako drzim palce pri noseni zbrane v tebou spominanom puzdre. Jedneho dna narazis a tu zbran ti narve do analu bud pachatel, alebo policajt tipu "Tifo". Potom chod argumentovat, ze to puzdro splnalo znenie zakona... Tiez sa pripajam ku Quest1, ze nerozumiem tuzbe niektorych jedincov vysielat do okolia signal "kukajte ja mam zbran". To si fakt koledujete, ze Vam to zatrhnu a mozete podakovat takymto "odbornikom"...
Inac k tym vojenskym puzdram zakryvajucim zbran si pametam nejaky vyklad, ze nesplnaju lebo ked sa pozres zozadu tak vydis zbran. Ale neviem to dohladat...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"