Nakupne povolenie

Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Chalani mám dve otazocky,cakaju ma skúšky na ZP A, E... Ak Boh dá a vedomosti budú stačiť a hviezdy v správnej konštelácii hviezd tak sa mi to podarí. Takže k otazke.. Trvalý pobyt mám na Orave kde budem musieť ak robiť skúšky a kde mi vydávajú aj preukaz. Ale nákupné povolenie môžem požiadať aj v inom kraji? Bývam v BA a tak je to podstatne ze ci musím na Oravu po NK potom kúpiť zbraň a zas na Oravu za evidovať. Alebo môžem NK zobrať v BA a tu aj zbraň evidovať? Všade v zákone píše NK vydá policajné riaditeľstvo.... Ale nikde nepíše ze ci musí byť to isté ako vydalo zbrojak. A druhá otázka, ako "rychlo " môžem požiadať o NP po skúškach? Lebo v prípade, že hneď tak mi to šetrí čas a cestu na Oravu aspoň jednu... Teda ak odpoveď a moju prvú otázku bude áno musíš o NP požiadať tam kde ti vydali ZP.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3691
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Bohužiaľ NP ti vydajú len tam kde máš zaevidovaný ZP.

O NP môžeš požiadať hneď ako budeš mať ZP vydaný. Okres od okresu vydanie ZP - od jedného-dvoch dní do X týždňov od zloženia skúšky, NP na počkanie až do X týždňov.

Na skúšku sa priprav lepšie ako keď budú dobre hviezdy usporiadané. Tzv. naistotu .
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Takže je to tak ako som sa obával...hold. Čo sa týka skúšky naučený som ale... Knihu som prečítal x krát takže to bude hádam v cajku. Ďakujem za odpoveď i keď moc nepotešila.
:D
eager_booth

Príspevok od používateľa eager_booth »

Ako pisu vyssie vsetky tieto ukony su len na oddeleni podla trvaleho bydliska. Ja som sa ohladom vydania ZP informoval hned po skuskach s tym, ze uz som na vychode len do dalsieho dna. Boli ustretovi a tak som na druhy den vyzdvihol ZP, vzal nakupne povolenia a aj som si nechal zaevidovat zaznamovu knihu. Zvysok co presiel dostavali ZP do konca tyzdna. Treba sa opytat a snad to nebude problem :)
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

študujem 190/ 2003 a mám v tom akosi nejasno. Prevod vlastníctva zbr. kategórie A a B medzi držiteľmi ZP sa uskutočňuje na príslušnom policajnom útvare, kde je zbraň evidovaná po jej predložení. Ak je zbraň kat. A alebo B predmetom prevodu vlastníctva , evidovaná polic. útvarom, ktorý žiadateľovi o vydanie NP vydal ZP alebo ZL, nákupné povolenie sa nevydáva. Prečo? Dôjde aj bez NP k prevodu vlastníctva zbrane? Nie som si celkom istý ale dosť ma to zaujíma. Každá zbraň má okrem standartného popisu aj niečo také ako miesto evidencie? Prevod vlastníka sa uskutoční na policajnom útvare. Môže to byť aj na útvare kde nie je oddelenie zbraní a streliva?Ak nie tak je to dobrá blbosť. Dane môžem zaplatiť hocikde v republike na úrade, ale takéto veci len v mieste vydania ZP?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3691
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nevydáva sa NP lebo sa rovno sprocesuje - teda nedostaneš ho,. Zaplatíš poplatok a nemáš prečo dostať papier.

Každá zbraň je evidovaná tam kde má majiteľ svoj ZP.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ale prečo ? Veď keď predchádzajúci majiteľ spĺňal podmienky či už držania alebo nosenia podľa patričnej kategorie v ZP a napr. ja tiež spĺňam tieto podmienky a zbraňou nebol spáchaný žiadny trestný čin prečo by nemalo byť vydané NP? Aké obštrukcie by mohli brániť vydaniu NP v prípade prevodu vlastníctva zbrane? A ďalšia vec ak som to dobre pochopil. Na základe NP do 60 dní musí držiteľ ZP priniesť zbraň na evidenciu. Takže každá zbraň je evidovaná.. Ináč v tej modrej knihe je všetko správne popísané?
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Lebo je zbytocne aby ti nakupne povolenie dali na 2 sekundy do ruky vypisat a hned ti ho zobrali.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

nejde o to, ze by zakazali predaj takej zbrane, ale ze sa nevydava ten zdrap draheho leskleho papiera na ktorom sa peciatka skoro neudrzi. :D

ja mam otazku, poplatok 16,50e je potrebne aj tak zaplatit? ci potom je len 4,50 za karticku zbrane?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3691
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zaplatíš oba poplatky. Jeden je "za prepis" druhý za PZ.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

A je následne možné uskutočniť zmenu vlastníka zbrane aj bez NP? Ja stále nechápem dôvod prečo by to nemali vydať? A čo z takou zbraňou? ostáva naďalej majetkom vlastníka, alebo mu ju zhabajú?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Zaplatíš oba poplatky
Kto ako, kto ako ... :wink: 8)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

tomas120 napísal:Ale prečo ? Veď keď predchádzajúci majiteľ spĺňal podmienky či už držania alebo nosenia podľa patričnej kategorie v ZP a napr. ja tiež spĺňam tieto podmienky a zbraňou nebol spáchaný žiadny trestný čin prečo by nemalo byť vydané NP? Aké obštrukcie by mohli brániť vydaniu NP v prípade prevodu vlastníctva zbrane? A ďalšia vec ak som to dobre pochopil. Na základe NP do 60 dní musí držiteľ ZP priniesť zbraň na evidenciu. Takže každá zbraň je evidovaná.. Ináč v tej modrej knihe je všetko správne popísané?
NP nie je vydané, lebo k prevodu vlastníctva zbrane dôjde v tom čase na tom mieste - miestne príslušnom oddelení zbraní a streliva. Nie je potrebné upovedomovať o tom tretiu osobu - na to vlastne slúži NP.
16,50 € zaplatíš nie za NP, ale za úradný výkon PODANIE ŽIADOSTI O VYDANIE NP. Žiadosť je schválená a zbraň ste si navzájom zobchodovali. Policajt zúraduje prevod, zaplatíš ešte 4,50 a dostaneš PZ.
Na základe vydaného NP môžeš nadobudnúť do vlastníctva zbraň podľa špecifikácie v ňom. A to do 60 dní. Potom si povinný NP vrátiť. Zbraň musíš zaevidovať do 7 dní od nadobudnutia. Všetko je to napísané v zákone, takže čítaj...
Naposledy upravil/-a Igrlik v 15 Sep 2016, 16:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

tomas120: zle to chapes... nakupne povolenie sa v tomto pripade nevydava, ale ber to ako by sa vydalo. Vsetky nasledne kroky sa robia normalne ako v pripade vydania NP. Rozdiel je len v tom, ze fyzicky to NP nedostanes. Urychli sa tym proces. To je vsetko.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Proste jednoducho povedane, NP sa vyda, ak zbran meni okres, jednuduchy priklad, predavajuci je z BA 5 a kupujuci BA 1, tak BA1 vyda NP, na BA5 policajt zapise zbran a v BA1 si ju prihlasis. Ak su obaja z BA1 idete obaja na oddelenie zbrani, zapaltis 16,5 eur za NP, ale to nedostanes, ale zbran ti prepisu na kupujuceho a v oboch pripadoch platis este 4,5 eura za kartu zbrane
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"