Prihlasenie zbrane

peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 16 years 10 months

Prihlasenie zbrane

Príspevok od používateľa peto543 »

chlapi pls
prihlasenie novo-kupenej zbrane na policii sa robi na pockanie ? ak ano ako dlho to asi trva??
v piatok idem prihlasovat tak ci si mam koli tomu brat dovolenku alebo je to rychlo. vdaka za info :wink:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

cca 15-30 min/zbran zaeviduju+vydaju preukaz zbrane/
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

A hlavne si nezabudni kolok, tak ako ja :wink:
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa peto543 »

super to rad pocujem :wink:

dalsie mosquito na svete 8)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Mam jednu otazocku a zakon som pozical. Potrebujem nakupne povolenie na 1 vystrelovu malorazkovu pusku? Je ale zaregistrovana v inom okrese. Je to kategoria C? Na ktoru mi staci len vytlaceny papier z tejto stranky.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

skemro, zbran kat. C nepodlieha povolovaciemu konaniu, iba evidencnej povinnosti. to znamena, ze predavajuci ju odhlasi vo svojom okrese, v tvojej pritomnosti a potom ty si ju nahlasis do 7 dni a malo by to byt v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

LUBIM TA!!!!! takze si vytlacim ten papier na prehlasenie zbrane kat.C Uz som sa bal ze chudaka chalana musim tahat do senice :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Jareq »

Ked mam kupenu zbran ale este som nebol na policii ju zaregistrovat, pretoze som ju kupil v piatok a cez vikend chcem ist strielat na strelnicu, staci mi ked si so sebou namiesto preukazu zbrane zoberem potvrdene nakupne povolenie?
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ked si v piatok kupil zbran, co uz bolo a teraz cez vikend chces ist strielat, to uz ju mas mat zaregistrovanu, pretoze mas na to 7 dni. Ak si to uvadzal ako priklad, ze v piatok kupis zbran a hned cez vikend ides pukat, staci ak budes mat pri sebe ZP a potvrdene NP.
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Jareq »

igoros napísal:Ked si v piatok kupil zbran, co uz bolo a teraz cez vikend chces ist strielat, to uz ju mas mat zaregistrovanu, pretoze mas na to 7 dni. Ak si to uvadzal ako priklad, ze v piatok kupis zbran a hned cez vikend ides pukat, staci ak budes mat pri sebe ZP a potvrdene NP.
presne tak.myslel som to ako priklad.v stvrtok alebo piatok by som chcel kupit nieco kratke a neviem ci to stihnem prihlasit do vikendu.samozrejme viem ze mam 7 dni na prihlasenie.no a ako sa poznam pozerat sa na nu cely vikend nevydrzim tak som si len chcel overit to co som predpokladal.diki moc za odpoved...
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Jareq »

Inak, Jarik.Kam chodis strielat v ZA?Viem ze v Chmci treba povolenie kedze ide o polovnicku strelnicu.Ako to vyzera v Banovej?Tam je tiez tusim nejaka strelnica.Oprav ma ak sa mylim. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

To Jareq

Prosím nechatuj. Na osobný kontakt sú tu súkromné správy 8) .
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Čau, mám dotaz.
Ako prebieha kúpa zbrane z druhej ruky na nákupné povolenie?

V podstate ma hlavne zaujíma, či pri predaji treba ísť aj na odelenie evidencie zbraní v mieste kde je prihlásená.

Lebo sa mi čosi marí, že v podstate by sa to malo dať aj tak, že kupujúci a predávajúci si vypíšu nákupné povolenie A, B, C a vymenia ci vecné ceny. A potom si idú každý zo svojim ústrižkom svojou cestou. / na svoje oddelenie evidencie zbraní/
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ono to zalezi ci to kupujes v nieste tvojho trvaleho bydliska ci nie.
Ak ano tak pojdete spolu na miestne oddelenie a tam vam to prepisu, samozrejme ze uz mas popredu vybavené nakupko.
Ak je to mimo musis ist na policiu v mieste trvaleho bydliska predajcu a tam ti vsetko pekne orazia a potom ju prihlasi u seba. :D
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Jo, nákupko mám. A je to z okresu do okresu. Takto, že ísť na políciu, to viem, že sa dá. :D Už som to tak robil.

Len či to nejde aj mimo. /ušetrilo by to spústu KM a času/

Lebo aj na nákupnom povolení jasne píšu:

1.Predávajúci predá zbran len osobe oprávnenej týmto povolením na nákup, ktorá sa preukáže dokladom totožnosti alebo cest. dokladom, a to iba na druh zbrane a streliva v povolená uvedených.

2. Predávajúci odošle bez meškania diel C nak. povolenia policajnému oddeleniu, ktoré ho vydal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"