Kupa zbrane z Ceskej republiky

inspiring_cray

Kupa zbrane z Ceskej republiky

Príspevok od používateľa inspiring_cray »

Zdravim pani,
vie mi niekto povedat, aky je postup pri kupe zbrane z CR?
Pocitam, ze je rozdiel pri nakupe v obchode a pri kupe pouzitej zbrane od sukromnej osoby.
Dik
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

cau ice_age:
treba sa najprv trosku posprtat na fore, vela veci je tu uz napisanych, ale ja ti to teraz ulahcim, precitaj si: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=386
inspiring_cray

Príspevok od používateľa inspiring_cray »

mea culpa :oops:
forum som zbezne prebehol, aby som neotvaral duplicitnu temu, ale toto som prehliadol...
dik za nasmerovanie, idem sa povrtat v tom zakone
friendly_chatterjee

Príspevok od používateľa friendly_chatterjee »

§ 42
Trvalý dovoz zbrane a streliva

(1) Zbraň kategórie A, zbraň kategórie B, zbraň kategórie C alebo strelivo do týchto zbraní možno doviezť na územie Slovenskej republiky iba na základe zbrojného sprievodného listu, ak osobitný zákon neustanovuje inak. Zbrojný sprievodný list zároveň slúži ako súhlas Slovenskej republiky s nadobudnutím vlastníctva zbrane kategórie B alebo streliva do tejto zbrane mimo územia Slovenskej republiky.

(2) Zbrojný sprievodný list na dovoz zbrane alebo streliva držiteľovi zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie vydá policajný útvar a v zahraničí zastupiteľský úrad Slovenskej republiky na základe písomnej žiadosti podanej podľa § 40 ods. 2 (*). Údaje o zbrani uvedie len v prípade, ak sú mu známe.

------------------------------

(*) § 40 ods. 2

(2) Zbrojný sprievodný list vydá policajný útvar príslušný podľa miesta pobytu, miesta podnikania alebo sídla žiadateľa, ak tento zákon neustanovuje inak, na základe písomnej žiadosti, ktorá obsahuje

a) osobné údaje a číslo cestovného dokladu osoby, ktorá bude zbraň kategórie A, zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C alebo strelivo do týchto zbraní prepravovať,
b) osobné údaje fyzickej osoby, u fyzickej osoby - podnikateľa obchodné meno, miesto podnikania a identifikačné číslo, ak jej bolo pridelené, a u právnickej osoby názov, sídlo a identifikačné číslo, ak jej bolo pridelené, pre ktorú je zbraň kategórie A, zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C alebo strelivo do týchto zbraní určené,
c) miesto, kam má byť zbraň kategórie A, zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C alebo strelivo do týchto zbraní prevážané, ak nie je zhodné s miestom pobytu alebo miestom podnikania fyzickej osoby - podnikateľa alebo sídlom právnickej osoby uvedenej v písmene b),
d) údaje o zbrani kategórie A, zbrani kategórie B alebo údaje o zbrani kategórie C podľa § 9 ods. 2 písm. c); ak ide o vydanie zbrojného sprievodného listu na dovoz, uvedie sa iba druh zbrane,
e) druh, značku, kaliber a množstvo streliva; ak ide o vydanie zbrojného sprievodného listu na dovoz, uvedie sa iba druh streliva,
f) údaje o druhu a množstve strelného prachu,
g) údaje o označení zbrane alebo streliva overovacou značkou, 30)
h) názov hraničného priechodu, cez ktorý zbraň kategórie A, zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C alebo strelivo do týchto zbraní bude vyvezené z územia Slovenskej republiky alebo dovezené na územie Slovenskej republiky,
i) druh prepravného prostriedku,
j) dátum vývozu alebo dovozu a predpokladaného prevzatia zbrane kategórie A, zbrane kategórie B alebo zbrane kategórie C alebo streliva do týchto zbraní.

---------------------------------

(3) Držiteľ zbrojného sprievodného listu na dovoz zbrane alebo streliva je povinný najneskôr do troch pracovných dní odo dňa prekročenia štátnej hranice Slovenskej republiky oznámiť dovoz zbrane kategórie A, zbrane kategórie B, zbrane kategórie C alebo streliva do týchto zbraní policajnému útvaru a predložiť ju na zaevidovanie alebo odovzdať do úschovy (§ 39).
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

vedel by niekto popisat presny priebeh kupy zbrane zo zahranicia.
hladal som si o tom na roznych forach, vsetky moje otazky neboli zodpovedane.

mam za to, ze zbrojny sprievodny list sluzi ako nakupne povolenie pre nakup zo zahranicia. domnievam sa ze mi tento doklad staci a nakupne povolenie nepotrebujem, mylim sa?
dalej, potrebujem nejake doklady z ceskej strany?
pridem do obchodu, vyplni mi sprievodny list, zaplatim, zoberiem zbran a idem domov, kde si ju prihlasim?
alebo potrebujem nieco vybavovat aj s ceskou policiou?
za odpovede dakujem.
inspiring_kilby

Príspevok od používateľa inspiring_kilby »

myslim ze uz sa totu pretriasalo ci nie? ...ale ak nie tak priebeh je nasledovny:

Ano zbrojny sprievodny list sluzi ako nakupne povolenie (500sk), takze nakupko nieje potrebne. Z ceskej strany potrebujes povolenie na vyvoz zbrane (500ck), lepsie je pred cestou zavolat na prisluchajuce oddelenie koli strankovim dnom aby si tam zbytocne nemeral cestu. Pokial chces nakup realizovat v Prahe viem dat tel. kontakt aj adresu. Policajtky co tam robia su velmi vustretove, dokonca dosla koli mne aj z dovolenky, aby mi to mohla podpisat :wink: to je myslim vsetko co potrebujes riesit s ceskou stranou. ...Predajca si potom poodpisuje a "obsklbe" co potrebuje a zvysok co ti ostane + zbran odnesies klasicky do 7 dni na PZ v mieste bydliska. Potvrdenie o prekroceni hranic uz samozrejme odpada.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tak ako pise Bob, u nas staci vybavit zbrojny sprievodny list (potrebujes vediet predajcovu adresu a typ zbrane, idealne je tiez uz hned napisat aj znacku zbrane a seriove cislo, aj ked nie je to nevyhnutne), s tym potom zajdes v CR na policajne oddelenie obvodne prisluchajuce k danemu obchodu/predajcovi, kde ti vystavia povolenie na vyvoz (tusim 400 alebo 500 czk, zvycajne mozne zaplatit v hotovosti na mieste ale lepsie overit telefonicky vopred), s papiermi potom za predajcom, a po dovoze na SK do 7 dni prihlasit u nas. Ked som kupoval z predajne CZUB v Brode, na policiu som siel do Hradista, a ked z Proarms, na policiu sme sli v Prahe Seberov (Ivo siel dokonca hned so mnou aj so zbranou).
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

takze to iste plati aj pri strelive ?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Takze u nas si vybavim na policii "zbrojny sprievodny list".
Idem do Ciech. Najprv na CR policiu kde si vybavim potvrdenie na vyvoz zbrane (co je asi aj nakupne povolenie nie ?). Idem za CR predajcom, kupim pistol a idem na Slovesko, kde zbran prihlasim u nas na policii.

A plati toto iste aj ked kupujem zbran od sukromnej osoby v CR ?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Zbrojní průvodní list

Zbrojní průvodní list pro trvalý vývoz zbraně a střeliva je povolením k trvalému vývozu zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně mimo území České republiky. K jeho vydání je nutný souhlas státu, do kterého má být zbraň, nebo střelivo do této zbraně, vyvezena. Tím nejsou dotčeny postupy podle zvláštních předpisů (§ 44 odst. 1 zákona o zbraních).

Zbrojní průvodní list pro trvalý vývoz, trvalý dovoz nebo tranzit zbraní nebo střeliva je veřejná listina (§ 51 odst. 1 zákona o zbraních).

05. Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.)
O vydání zbrojního průvodního listu může požádat:
fyzická osoba - držitel zbrojního průkazu,
právnická nebo fyzická osoba - držitel zbrojní licence,
cizinec (ve smyslu ustanovení § 1 odst. 2 zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky).

07. Jakým způsobem můžete zahájit řešení životní situace
Podejte písemnou žádost o vydání zbrojního průvodního listu na předepsaném tiskopisu.

08. Na které instituci životní situaci řešit
Zbrojní průvodní list pro trvalý vývoz zbraně a střeliva vydává: příslušný útvar policie.
Pro cizince, kteří nemají místo pobytu na území České republiky, je jím útvar policie příslušný podle sídla provozovny podnikatele v oboru zbraní a střeliva, u kterého zbraň kategorie A, B nebo C, nebo střelivo do této zbraně, bude zakoupena, nebo místa pobytu nebo sídla právnické osoby, která je dosavadním vlastníkem zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně (§ 44 odst. 3 zákona o zbraních).

Pro vydání zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz zbraně a střeliva musíte předložit:
vyplněnou žádost na předepsaném tiskopisu,
souhlas příslušných státních orgánů země, do které se trvalý vývoz uskutečňuje, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků.

Pro vydání zbrojního průvodního listu pro trvalý dovoz zbraně a střeliva musíte předložit vyplněnou žádost na předepsaném tiskopisu.

11. Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici
Tiskopis "Žádost o vydání zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz, trvalý dovoz, tranzit zbraní nebo střeliva" si můžete vyzvednout na jakémkoliv okresním (obvodním, městském) ředitelství policie, dále na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí a na útvarech policie na hraničních přechodech s Českou republikou; rovněž je k dispozici také na internetových stránkách Ministerstva vnitra (jeho tisk musí být barevný a oboustranný).

Tiskopis je stanoven vyhláškou č. 384/2002 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o zbraních (příloha č. 14).

12. Jaké jsou poplatky a jak je lze uhradit
Poplatek za vydání zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz, dovoz nebo tranzit zbraně nebo střeliva činí 500 Kč.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

ZPL cesi nevydavaju na pockanie.
Po nakupe treba ist so zbranou ci strelivom este raz na policiu v CR, kde vydali ZPL.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

momentalne anonymny tak to prosim ta rozpis do casoveho sledu, aby som mal predstavu ako to asi prebieha.
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

momentalne anonymny napísal:ZPL cesi nevydavaju na pockanie.
Po nakupe treba ist so zbranou ci strelivom este raz na policiu v CR, kde vydal ZPL.
:D žeby si objavil horkou/rudou, studenou/modrou... :D
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

neviem k comu sa to vztahuje.

TO: BKSL
pokial ide o casy, zavisi od konkretneho okresu, treba si zistit konkretne, a kontakty su na stranke ceskej policie.

Da sa to niekde riesit aj zaslanim nasich dokladov vopred, ale vzdy je to o dohode a o konkretnych ludoch a pripadne aj predajcoch.

zazil som viacero pripadov na viacerych okresoch pri kupe od roznych predajcov. od 30 min. do troch tyzdnov.
friendly_diffie

Príspevok od používateľa friendly_diffie »

ja mam zaujem o nakup szreliva z poslak viete niekto co vsetko k tomu potrebujem alebo je to to iste co aj v cechach jak to tu pisete
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"