Kupa zbrane z Ceskej republiky

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

neviete niekto z praxe aky je postup pri nakupe casti zbrane v Rakusku ??

(konkretne mi ide o konverznu hlaven do Glocka)
inspiring_bartik

Príspevok od používateľa inspiring_bartik »

Vzory dokladov - zbrane a strelivo

http://www.minv.sk/?vzory-dokladov-zbrane-a-strelivo

Zbrojný sprievodný list sa vydáva na čas nevyhnutne potrebný, najdlhšie však na dva mesiace. Nevyužitý zbrojný sprievodný list je jeho držiteľ povinný po uplynutí doby platnosti vrátiť do siedmich dní tomu orgánu, ktorý ho vydal.
Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

alebo tu

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Tem ... 04&LngID=0
Naposledy upravil/-a inspiring_bartik v 24 Júl 2011, 16:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ma niekto skusenosti s nakupovanim v brne? vydavaju zpl na pockanie? v pripade ze nie, je mozne po obdrzani slovenskeho zpl naskenovat/odfaxovat vsetko potrebne na cesku policiu s tym, ze mi to tam pripravia a potom sa tam len zastavim pre papier a odtial na nakup?
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Zhruba pred rokom som v Brne kupoval revolver. Samozrejme ze som na policii na pockanie nepochodil a musel som tam ist este raz ked vystavily papiere. Skus sa dohodnut s predajcom ci by to nevybavil za teba ale asi mu budes musiet poslat originaly dokumentov.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Vzdy sa dohodni s predajcom dopredu. On to u svojho policajta vybavi a ty si len rano pred kupou zbrane prides na policiu kde ta budu cakat a na pockanie ta vybavia.
Posielat mu budes scan dokumentov nepotrebuje original tie predlozis na mieste. Je vhodne zistit dopredu ci predajca tuto sluzbu poskytuje, pokial nie tak z vlastnej skusenosti doporucujem zmenu predajcu.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

v1911, erebos: vdaka za info.
staci naskenovany zp, op, sprievodny list a suhlas na dovoz, ci este nieco?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Nic viac ti nie je treba...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

luke: ak máš náhodou namierené do zeleného sportu tak sa na to rovno vyprdni, mňa naťahovali s exportným na K31 dva mesiace až som sa na to vykašlal... predajca sa furt vyhováral na políciu a tá zas na predajcu.
friendly_wing

Príspevok od používateľa friendly_wing »

Vzhledem k tomu, ze tyto veci vyrizuji pro svoje klienty sam a snazim se zkratit cas k vyrizeni pri navsteve na PCR, tak vyzaduji vsechny doklady zaslat predem ve forme skanu.
dokady potrebne
Slovensky Zbrojny Sprievodny list
slovensky Predchadzajuci suhlas na dovoz zbrane alebo streliva
cestovni doklad na ktery je jsou shora uvedene doklady vystavene, tentyz doklad mit s sebou na PCR.
neni od veci mit slovensky ZP. stejne tak jako zaslany skan predem vyplneneho ceskeho ZPL je vyhodou.
pokud jsou vsechny doklady OK, udaje souhlasi, tak do hodiny po podepsani vsech pouceni apd. odchazi klient se zbrani z PCR.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

shiva: mam si najst tlacivo na trvaly vyvoz zbrane z cr, to vyplnit a zobrat si ho so sebou? ci staci zpl?
inak rano som volal na zbrane brno 1 a povedala mi ze zpl a povolenie na dovoz by malo stacit. hacik je ze kym niekto neuhradi spravny poplatok a nepoda ziadost, tak sa to cele nerozbehne.
friendly_wing

Príspevok od používateľa friendly_wing »

nekde na strankach pcr je formular ke stazeni. neni to nutne, nevim jak jsi na tom s prodejcem. tim ze to vyrizuji pro kupujiciho ja, tak to chci mit vse pripravene, domluvene. v 0900 dojdem se zbrani a kupujicim (co ma original papiry) na PCR, tam to zkontroluji, vytisknou nejaka pouceni, ktere podepises. a hotovo.
pokud to za tebe prodejce neudela, tak se musis primo domluvit s PCR co po tobe chteji. jesstli jim staci dopredu zaslat kopie (jako to berou odemne) tak jim to posles. cele je to o tom, ze PCR na vydani ma ze zakona 30 dnu a muzou to odlozit az na 60 (duvod se vzdy najde). takze nema cenu se s nekym zajebavat.
Rada, najdi si jineho prodejce, ktery ti to vyridi, je sice dobra ale v mnoha pripadech k nicemu. a casove to vyjde asi tak na stejno.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

shiva: bude to zniet trosku blbo ale...
nasiel som si ruzovy formular. osoba nabyvajici (vlastnici) mi nejak nie je uplne jasne ci to som ja alebo predajca. lebo nabyvat ju budem ja, ale teraz ju vlastni predajca, tak...

osoba prepravujici je uz pomerne jasne, ze budem asi ja.

takze len pre istotu, do prvej kolonky identifikacia obchodnika a pod to moje udaje, alebo do oboch idem ja?
dikes
friendly_wing

Príspevok od používateľa friendly_wing »

http://dl.dropbox.com/u/16270150/14.pdf
osoba nabyvajici (vlastnici) jsi ty. bud tu zbran jiz mas, nebo ji nabyvas.
Bohuzel vetsina formularu a knih co musime pouzivat nema logiku.
Dle meho selskeho rozumu je to tak, ze ZPL si zadas az kdyz zbran mas ve svem vlastnictvi. Tudiz by tam melo byt "osoba vlastnici", jenze problem je ten ze tobe vydaji ceske ZPL na zaklade tveho predbezneho souhlasu a slovenskeho ZPL. A ja jako obchodnik, po predlozeni ceskeho ZPL ti mohu zbran prodat. ceske ZPL je doklad ktery te opravnuje transportovat se zbrani na uzemi CR. (vlastne to je misto prukazu zbrane)
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ahojte,
neviete ako je to s vyvozom zbrane do USA ?
Je mozne toto realizovat postou ? Na americkej strane ma clovek platny FFL licenciu. Neviem vsak, ci ja ako sukromna osoba mozem nejakym sposobom odpredat svoju zbran resp co je k tomu treba vybavit. Ide len o jeden zberatelsky kus.
Vdaka!
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"