Zakazane doplnky zbrane

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mesi dakuje ti za tvoju dalsiu nadmernu aktivitu.
Hlavne sa prosim ta uz zdrz kecov v inzercii, lebo stale poukazujes na zakony a ty sa neriadis ani jednoduchymi pravidlami fora :idea:
Ked to nie je na zbrani, tak ako to (pozorovak) mozes povazovat za zbran este k tomu zakazanu?
Kazdy je strojcom svojho stastia a neznalost zakonov neospravedlnuje, k tomu nie je viac co dodat.
Cize moja rada na zaver zi a nechaj zit, lebo aktivny blbec je horsi ako triedny nepriatel 8)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Prosím buď konkrétny nech sa môžem poučiť (nehľadaj v tom podryvaci tón).

Ja bohužiaľ neviem z kade máte tu istotu že je to tak ako hovoríte. Ja vychádzam len z toho čo som si prečítal a ako som to pochopil (par. 4 ods. 3). Ak dobre čítam Vase odôvodnenie tak argunentujete tým, že je to tak, lebo sa to predáva a je to na pultoch. Ale bol by som rád keby som si prečítal napr. analýzu a vase pochopenie slov daného ods. tohoto paragrafu.

Musim si preluskat spatne toto vlákno, možno to tu už bolo - len z mobilu sa to číta naprd.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Tak ako na vsetko, tak je aj na specifikovanie toho co je a co neni zameriavac pracujuci na principe termo alebo infra ci inom podobnom principe nejaka norma ci predpis urcite je.
A k tomu tlmicu, tak tlmic konstruovany ako rurka s prepazkami je len jeden z principov tlmenia. Ako celkom slusny tlmic sa da na revolver raze .22LR sa da pouzit PET flasa od nealka prichytena na hlavni kobercovou paskou. Takze aj clovek s plastovou flasou a lepiacou paskou je zlocinec? :-D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja by som si nebol istý tým že takto do detailu naši zákonodarcovia myslia :)

Tá PET to len na jednovýstrelové inštaluješ? :-D
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

preco na jednovystrelove ? Kvoli zaveru ? Napriklad GP K22 sa predava s predlzenou hlavnou a zavitom, ktory je pod krytkou a je to urcene na uchytenie tlmica, cize tam das PET flasu a strielas a je to tlmic, cize MRBLUE mal dobru poznamku
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Už asi OT:. Lebo som predpokladal že pi prvom výstrele to už nebude mať účinok, neviem, nevidel som to ešte.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Par ran to vydrzi, len potom to vytrha dno flase a uz sa vyrazne zmensuje ucinok. Myslim ze na YT sa par videi najde.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ci je zariadenie na tlmenie zvuku vystrelu na jedno pouzitie, alebo na 1000 x je to jedno, ked to je namontovane na hlavni zbrane a znizuje to "hluk" je to tlmic.
Ked z tej flase pijes a mas pri sebe zbran tlmic to nie je :-)
Pred novelizaciou u nas bezne predavali lasery na zbrane a boli to obycajne laserove ukazovatka, pokial sa nenahodili na zbran a vtedy sa stavali zakazanym doplnkom zbrane.
To iste mas so vsetkym, ale nemam to podlozene od zakonodarcov na papiery, ked chces byt aktivny tym spravnym sposobom, kludne ich oslov oficialnou cestou (ziadost o informaciu a nie xader to predava :-) ) a potom naskenovanu odpoved supni sem, ja necitim tu potrebu.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja este ked som robil ZP, tak na skuske som mal prave otazku zakazane doplnky zbrane. Vtedy som este hraval airsoft a tam som sa pytal ako to brat ze laser na airsoftovej zbrani (bezne to tam ludia pouzivali). Tak mi povedali, ze pokial to je na airsoftke tak to je ok, ale na ostrej to problem je. Cize vlastnit laser bolo mozne ale mat namontovane na ostrej zbrani nie. Nuz tak teraz neviem.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ak sa nemylim dovtedy nebola airsoftka klasifikovana ako zbran az novelou to zaklasifikovali, ale to je jedno.
Akceptovali tuto skutocnost so zapojenim zdraveho rozumu a nerobili z komara somara.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Iste sa oficialne pytat toto PPZ nebudem, radsej nech je to v sedej zone ako v ciernej.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Tu sa o tom nocnom videni urcite lepsie diskutuje, ako u mna v inzerate :)

Pre zhrnutie: kupovat/predavat to mozes. Pouzivat taktiez. Ak to das na zbran a pouzivas - vtedy to je problem. Inak to je stale iba nocne videnie, tak ako kazde ine a opakujem sa: kazdy kto ma ZP by mal byt znaly zakona. Nikoho nenavadzam na pouzivanie na zbrani na uzemi SR, no vela ludi chodi polovat napr. do Afriky. Tam to je tiez zakazane? Len na zamyslenie. Dakujem za pozornost, musel som - na obhajobu a uvedenie veci na pravu mieru, ked mi Mesi napisal v sekcii "Predaj".
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Čiže aby som to zhrnul .. Keď si kúpim termokameru upevním si ju na hlavu a stretne ma po ceste v noci polovná stráž, tak je všetko podľa zákona ok? Problém by bol keby som to dáko uchytil na krátku gulovú a s tým behal po lese, ako Harman po sídlisku? Ono je dosť možné, že tam dákeho poľovníka stretnem keďže im vrcholí polovná sezóna, koniec koncov už sa to neraz stalo. Rád by som predišiel dákym nedorozumeniam
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Stále by to bolo ok keby tam nebol zameriavací kríž a mal právo tam s flintou behať.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

tomas120
Toho Harmama si si mohol odpustit. Po sidlisku "behal" so zbranami vybavenymi vyhradne mechanickymi mieridlami. A primarne keby nezlyhal system, tak nebeha ani s takymi. Bol pachatel, ale zaroven aj obet. :-(
Neviem o co ti ide, ale ak si davas vcelstvo niekomu do reviru, tak snad to mas odkomunikovane. Takze neni problem zavolat hospodarovi a oznamit mu ked ides kontrolovat.
Co chces pocut? Mas zbrojak? Pozorovat zver v lese nieje zakazane nicim, Ani volnym okom, ani dalekohladom, ani tremoviziou, ani infrakom... Pokial mas ZP na nosenie, mozes nosit zbran za dodrzania zakona kde chces.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"