Zakazane doplnky zbrane

tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

MRBLUE: O čo mi ide? Už som to tu niekde rozoberal. Mal som v minulosti seriu vlámaní do včelníc. A bolo úplne jedno či boli niekde v revíry, alebo niekde v chatovej oblasti. To by som musel vyvolávať hospodárovi za deň aj 3 krát. A to nehovorím o GPS lokátoroch ktoré občas blbnú a pošlú sms aj keď sa nič nedeje.. Ide mi o to že až mňa tam stretne niekto v noci z termovíziou a dáko sa nezhodneme a dotičný na mňa zavolá príslušníkov, aby som vedel či toho môže byť dáky prúres, nakoľko / ak si prečítaš celé vlákno sú isté odlišné názory na to/ Toť všio..
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Termovízia je jedna vec, zameriavač na princípe termovízie celkom druhá.
Zameriavač musí mať:
- zameriavací kríž alebo ekvivalent v zornom poli (nitkový kríž, mil-dot, krúžok v strede a tak podobne)
- prvky pre spojenie so zbraňou alebo s montážou zameriavacieho zariadenia na zbrani (napr. dve valcové plochy so štandardizovaným rozmerom, napr. 25,4 alebo 30 mm)
- prvky pre rektifikáciu (možnosť v horizontálnej aj vertikálnej rovine premiestňovať optickú os)

Ak toto nemá (všetko súčasne), je to iba pozorovák na princípe termovízie a nemá nič spoločné so zákonom o zbraniach a strelive.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ked si umiestnis vcelstvo niekomu do reviru, s kym to odkomunikujes? Ma by si mat suhlas vlastnika pozemku. Ak je to polovny revir, staci ked sa len raz stretnes s polovnym hospodarom, alebo niekym so zdruzenia. Taka komunikacia je obojstranne prospesna. Ty im vysvetlis v com spociva tvoja cinnost a co mozu od teba cakat a oni ti mozu odovzdat dolezite informacie o zveri, pripadne o inych navstevnikoch reviru (napriklad z blizkej osady).
Druha vec je ze napriek tomu ze to je beztrestne, asi by som som bol podozrievavy keby som ta videl sa tulat s infrakom cez tyzden o polnoci v zahradkarskej osade. Asi by som to preventivne oznamil policajtom. Policajti by minimalne vypisali KO a pustili ta. Ak by sa tam nieco ale stalo, asi by si bol podozrivy...
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

MRBLUE: Všetky včelnice mám na súkromnom pozemku na základe platných nájomných zmluv. V tomto prípade sa jedná o pozemky v správe Horského komposesorátu. Mne z povinností nájomníka nevyplíva, aby som každú navštevu nahlasoval. To je nereálne, ale na druhej strane som si uvedomil že bude lepšie ak na komposesoráte budú o mojom zámere vedieť. Ja som podozrievavý aj na ľudí ktorí tadiaľ chodia len na prechadzku, alebo na hríby, ale kto by potom všetkom nebol..
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"