Dlhá zbraň na skupinu A ZP

tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Okej, večer napíšem
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Ravenn napísal:Osobne si myslim ze laicka verejnost stale nevie prijat, ze niekto chodi s nabitou zbranou na verejnosti. Skus im nadhodit otazku, co by si mysleli o tom, ze niekto (civil) nosi nabitu zbran v spolocnosti.
Rád by som bol v tomto smere optimista, ale výsledok je každému z nás jasný. S tým, že situácia vďaka pisálkom a pár darebákom v politike lepšia nebude.

K dlhým: ja som za práva vlastníkov zbraní, no pre mňa nemajú logiku ani tie krátke pumpy 12gau čo sa dajú (alebo aspoň dali) zapísať na A - v krízovej situácii je niečo, čo sa nedá udržať a ovládať jednou rukou tažko použiteľné.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Podla mna na nosenie uplne staci .380ACP a 6 nabojov v zasobniku. Civil nieje policajt aby musel mat tahat nejake delo a bednu nabojov :)
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Jak tak sledujem toto vlákno, tak táto debata zrejme nikam nedospeje... :?
Jedna vec je, čo umožňuje zákon, druhá zase, čo hovorí logika, a tá tretia - aký individuálny pocit má každý strelec, či (vo všeobecnosti) vlastník zbrane. :idea:
Pocit ohrozenia môže byť dosť rozdielny - podľa profesie, podľa prostredia, kde sa človek pohybuje (pracuje, býva), podľa záujmov (s kým prichádza do styku a za akých okolností), ale aj samotné vnímanie potenciálneho ohrozenia môže byť veľmi subjektívne - a nie vždy racionálne. :|
Netvrdím však, že vyšší pocit vnímania vlastného ohrozenia je vždy paranoja, ale treba sa na vec pozrieť triezvo: nie sme tu vo vojnovom stave, nie sme ani v krajine, kde pouličná kriminalita je na hodinovom poriadku. :arrow:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"