Dlhá zbraň na skupinu A ZP

Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Vas pocuvat(citat) je ako pocuvat Anglicanov bavit sa o noseni nozov :D Infarktove stavy dostavaju pri predstave ze by mal niekto noz pri sebe.
Keby to bolo povolene tak sa stane presne take iste nic ako ked povolili laser a take iste nic ako sa deje v CR ...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..no ja mam infarktove stavy skor pri predstave ze by po ulici pobehovali paranoidni drzitelia ZP so samopalmi pod balonakom
(aj ked moda je otazka vkusu, celorocne nosenie balonaku mi totiz pride "divne" :D )

Co je jediny legitimny dovod ktory sa pise do ziadosti o sk. A? - ochrana zdravia, zivota a majetku.
Nestaci Ti na to kratka ale potrebujes na toto dlhu?? Kto si potom - Pablo Escobar? Potrebujes na obranu Stribog s kolimatorom, 30r rohlikom a laserovym ukazovatkom? .. na to aby si v ramci NO odvratil hrozbu na 3 METRE??
(..ved aj toho nasho uzernika strazia s kratkou - pretoze na ochranu to asi takto staci)

Co je jediny legitimny dovod na nadobudnutie dlhej? - sportova cinnost a polovnictvo.
Potrebujes mat ako sportovec alebo polovnik na pleci zavesenu zbran pripravenu na okamzite pouzitie? Nepotrebujes.

Ano, medzizastavka vie prenasanie dlhej na sutaz skomplikovat - ale opravte ma ak sa mylim ked si myslim, ze drzitelia ktori tuto zbran nadobudli na sk. E/C (sportove ci polovne ucely) ju NEPOTREBUJU prenasat v rezime nosenia, tzn. v stave umoznujucom jej okamzite pouzitie (sk. A). Jedine co potrebuju je doniest si ju na sutaz ci do reviru, pretoze pozivat ju budu az tam.
Takze dlha na E vs sutaz mimo miesta bydliska s medzizastavkou je problem (ok). Snazit sa vsak stavat tuto situaciu do roviny ze povolenie nosenia to cele vyriesi povazujem za vychcankovske, nakolko jadro problemu spociva v nepostacujucich pravach vo vztahu k DRZBE tejto sportovej ci polovnej zbrane a nie v potrebe NOSIT ju.

..dufam ze to cele nevyznelo moc ostrovansky :D
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

theplaky napísal:..no ja mam infarktove stavy skor pri predstave ze by po ulici pobehovali paranoidni drzitelia ZP so samopalmi pod balonakom
(aj ked moda je otazka vkusu, celorocne nosenie balonaku mi totiz pride "divne" :D )
v CR mozes dlhu na sebe na obranu nosit a ziadna apokalypsa tam nie je.

Takze cely zbytok tvojho prispevku je len tvoja paranoja, pseudouvaha a diktatorske sklony.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

JA teda žiadnými diktátorskými sklonmi ani žiadnym iným osobnostným či duševným defektom netrpím, no napriek tomu to vidím obdobne ako Teplaky.. Mimochodom práve jeden z argumentov ktorým operovala prokuratorka vrámci podanej českej žaloby voči smernici bol práve jeden taký, ktorý poukazoval na absurdnosť nosenia samopalov vrámci ich možností vylivajucich zo zákona.
Sami si škodíme.. Stačí jeden prúser s takto nadobudnutou zbraňou na A u dákeho "Aspergera" a trochu zorientovaný novinár. Potom nie že každých päť rokov psychotesty, ale každý rok ich budeme robiť a trojfázovo..
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

A keď sa stane jeden pruser s 20 ranovym zásobníkom, bude vhodné zaviesť limit na 10?
Veď nosiť viac ako 3-4 náboje je v tak bezpečnej krajine ako SR tiež absurdné.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

matus69 napísal:
theplaky napísal:..no ja mam infarktove stavy skor pri predstave ze by po ulici pobehovali paranoidni drzitelia ZP so samopalmi pod balonakom
(aj ked moda je otazka vkusu, celorocne nosenie balonaku mi totiz pride "divne" :D )
v CR mozes dlhu na sebe na obranu nosit a ziadna apokalypsa tam nie je.

Takze cely zbytok tvojho prispevku je len tvoja paranoja, pseudouvaha a diktatorske sklony.
Presne tak! Len by som doplnil že príspevky "načo je komu..." je taká rétorika európskej komisie.. Načo je niekomu dlhá na obranu.... Potom načo je niekomu zbraň na obranu... Odkiaľ ľudia beriete to právo súdiť čo niekto potrebuje. Nechceš, maj si krátku, nikto ťa nenúti. Kto chce spraviť zle, vezme si aj polovnu alebo športovú zbraň. A slušný držiteľ musí riešiť ďalšie obmedzenia. Neverím co dokážu niektorí ľudia napísať. Smutné čítanie.
Používateľov profilový obrázok
Capone
prispievateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa Capone »

Projektant s avatarom vyplašeného neandrtálca je toho jasným príkladom: načo sa kto producíruje s vojenskou zbraňou? Vojenské zbrane vojakom, hasiace prístroje hasičom, lekárničky lekárom! Či napríklad taká NO s dlhou v obydlí? No smola, máte ju na športový účel :D A potom vám takýto človek pod váš inzerát hodí gulometné nábojové schránky, že keby sa náááhodou niekomu ešte hodili. Ale počkať - to už nie sú zbrane predsa, to sa len tak vyskytlo, spod duchny vytiahnuté a tak. Nu, ako je to s tým kázaním a pitím ešte raz? :wink:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Prepacte, ale opakujem: som zastanca nazoru ze na to aby sa niekto na verejnosti prechadzal s nabitym samopalom by mal mat dovod.
- "pocit dobre vykonanej prace" z takejto prechadzky ako dovod neuznavam
(nemajte ma za to radi) :D

Capone: tesi ma ako ti MOJE nabojove schranky v TVOJOM inzerate stale lezia v zaludku :D - no s temou diskusie to nijako nesuvisi..
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Pokial neporusujes zakon, nemas preco na nejaku cinnost preukazovat dovod. To je sloboda.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Matuš , takouto logikou je teda spoločensky v poriadku ak by mi zákon umožňoval po svete chodiť s prehodenou RPG čkou, bazukou, guľometom cez plece v stave umožňujúcom ok. použitie, len preto že sa chcem cítiť bezpečne? Dôvod takého konanie by bol "lebo sloboda a čo koho do toho" Ak by to zákon umožňoval, bolo by to podľa teba v poriadku ?
Hranica medzi anarchiou a slobodou je veľmi tenká :wink: Mnohí z vás si mýlite vlastnenie s nosením a ohýbate si okolnosti ako sa vám hodia. Aj ja vlastním samopaly a za toho boha by ma nenapadlo ich nosiť v zmysle kat. A zb. preuk. Jediné čo by ma k takému konaniu prinútilo by bol vojnový stav, alebo spoločnosť v totálnom úpadku ako v Kongu, Ugande, Somálsku..
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Tomas, ano, ak by to zakon dovoloval, tak by to bolo pravne v poriadku. Zakon to vsak nedovoluje.

Vies kolko ludi je v Europe, ktori ti budu argumentovat, ze sa necitia bezpecne, ked vedia ze po ulici chodia ludia s nabitou pistolou ? Zamysli sa. A ten vyraz "so samopalom" je tiez taky ... gulovnica nevadi ? Alebo brokovnica ?

opakujem, rad by som pocul aky je rozdiel v dlzke zbrane, hlavne aky je to vplyv na bezpecnost. U slusneho zakona dbaleho drzitela. Lebo kriminalnik si vezme hocico.

U nasich susedov v CR toto obmedzenie na dlhu zbran nie je, uz dlhe roky. A nie je tam ziaden problem.

Pamatas si, ked Europski politici (a myslim ze aj slovenski) riesili priemer strely, dlzku strely, vydavali niektore zbrane za nebezpecnejsie ako tie druhe ... aky to ma logicky argument ? Podla mna ziaden.

Aky je rozdiel, ci ma niekto so sebou Glock 17 skryto noseny alebo pistol samonabijaciu vz.61 (ano, je tam iny caliber) ale povedz aspon jeden racionalny argument, zatial som ani jeden necital.

fakt som uz dlho neprispieval do diskusii, ale ked pocujem tieto emocionalne nicim nepodlozene argumenty z radov streleckej verejnosti, tak naozaj len krutim hlavou.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ravenn: Vidíš a toto je rozdiel medzi nami, v myslení.. Ja sa na rozdiel od toho čo zákon dovoľuje pozerám aj na to ako okolie reaguje. Vieš koľko stupidít je v zákonoch popísaných :?:
Myslíš si že by naša holubičia spoločnosť prijala že sa niekto pod rúškom noci a dákeho baloňáka / ináč neviem kde by sa a ako by sa dal taký samopal relatívne dobre schovať pri nosení s okamžitým použitím/ promenáduje so samopalom ? Pracuješ s ľuďmi? A áno skús im decentne nadhodiť otázku, čo by si mysleli o tom že by v našej spoločnosti niekto nosil samopal legálne v zmysle hore už popísaného, len preto že si myslí že dlhá guľová je ideálna na nosenie,vhodná na odvrátenie útoku na život zdravie.... Ja sa sporadicky o týchto veciach s ľuďmi bavím a som v mnohých smeroch prekvapený. Skús sa aj ty. Otvorí sa ti iné spektrum vnímania vecí. Stále sa riešia veci čo my, a čo oni. Ako by sa asi cítila napr.tvoja mama v MHD kde by naproti nej niekomu trčala spod bundy hlaveň kalacha? Vieš si predstaviť čo by takéto všetko mohlo spustiť? Načo je takéto dráždenie nestreleckej spoločnosti dobré? Chceme aby nás akceptovali a my neakceptujeme ich... Opakujem, som majiteľ niekoľkých samopalov, mám aj skup. A zbr. preukazu. Nie som proti vám som len proti vašim názorom v tejto veci, ktoré sú mi cudzie.. Nosiť krátku guľovú namiesto dlhej v stave umožňujucom ok.použitie má nespočetne veľa výhod: praktickú, taktickú, bezpečnostnú,..
Ochytaj si glocka a 61.. Kde by si si v prípade nosenia chcel taký 61 schovať tak aby si ho mal po ruke a zároveň aby ti pri práci nevadil? Ako vieš taký 61 zabezpečiť aby si ním nevzbudzoval pozornosť v práci ? Pozeráš sa na to z pohľadu zákona, ktorý mimochodom 61 na A nedovoľuje / niečo málo o tom viem/ ja sa na to pozerám trochu inak...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

skúsim jednou poznámkou napr.ja-
rozdiel medzi G17 a tzv.Pištol vz.61- jeden argument by mohol byť, že vz.61 je zbraň odvodená od vojenskej?

Osobne mám stále dojem, že dôvod na polemiku v otázkach používania dlhých zbraní na nosenie je poväčšine v narušenej sexualite konkrétneho polemizátora. Konkrétne nicky , nech si priradí každý sám :wink:
Používateľov profilový obrázok
Capone
prispievateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa Capone »

Historická vsuvka: vz. 61 sa na A zapísať dalo, a ak ma pamäť nemýli, bolo to pred udalosťami DNV r. 2010, kedy kolégium okolo pána Lip shits-a et al. zaviedlo toto obmedzenie do paragrafu. Ale 61tka v samonabíjacej verzii na nosenie je extrém. Podľa možnosti síce dvadsaťranové, ale zbytočne ťažké a navyše iba v 7,65Br. No radšej mlok sedemnásť v 9mm. :)

Nosenie pod kabátom? Sten gun a la Jozef Gabčík? :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Tomas, ano, pracujem s ludmi od roku 1994. Osobne si myslim ze laicka verejnost stale nevie prijat, ze niekto chodi s nabitou zbranou na verejnosti. Skus im nadhodit otazku, co by si mysleli o tom, ze niekto (civil) nosi nabitu zbran v spolocnosti. Hovorim o laickej verejnosti.

Osobne iba v dlzke zbrane by som naozaj nevidel ziadnu prekazku, ak by sa nosila skryto. Ako priklad opat uvadzam legislativu v Ceskej republike.

Tolko moj nazor na vec, uz sa nebudem opakovat. Dnes je legislative aka je, respektujem ju. Rovnako ako v buducnosti budem respektovat kazdu platnu legislativu. Ak chces diskutovat dalej, kludne mozeme pokracovat v sukromnych spravach.

Vlado
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"