Luk a kuša - strelné zbrane?

Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

to je iba halivúdska sračka, helikoptéry nechaj pre vojakov, a maximálne pre černochov s erpégé 8)
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

naša-moja... budúcnosť 8)
Obrázok
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Ospravedlnujem sa, ze otvaram takuto staru temu, ale uvazujem o kupe kuse a ked som sa poriadne pozrel do zakona dozvedel som sa mne doteraz nezname veci :D

Kedze podla § 7 Zbraňou kategórie D je
...

d) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia ako 150 N,

...

a podla § 56
(10) Zo zbrane uvedenej v § 7 písm. a), d) a e) sa môže strieľať len na strelnici (§ 49); táto zbraň musí byť označená platnou skúšobnou značkou podľa osobitného predpisu. 3)

Teda z kuse a teda ani luku s napinacou silou vacsou ako 150N (zhruba 15kg) sa neda strielat mimo strelnice?
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Da, len ta nesmu vidiet zeleni :D

Mimo strelnice je povolene strielat z kazdej zbrane kategorie D okrem mechanickej(nad 150N), historickej a floberta do 7,5J
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Takze vlastnit kusu v SR nema zmysel, kedze s tym clovek nemoze strielat ani na zahrade, len to trepat na strelnicu, lov kusou je zakazany tiez :( Takze asi ziadna kusa nebude kedze by len visela na stene.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pri strelbe z kuse (na rozdiel od palnej zbrane) nezobudis pol dediny, co je velka vyhoda.
Ak vies mat zahradu/strelisko dostatocne krytu pred zvedavymi ocami a vies zaistit bezpecnost pri prip. uletenych sipoch, kde je problem?

Co oci/usi nevidia/nepocuju, to srdce neboli...
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Nejaký ten čas sa to dá utajiť, ale nie nadlho.... preto je dobré nájsť viac-menej oficiálne miesto, kde sa občas objavíš. Môže to byť aj strelnica lukostrelcov. Čudoval by si sa koľko ich je na slovensku, možno si nájdeš aj niekde blízko.
Mne doma zakázala manželka strielať, hoci mám 135m dlhú záhradu a mám zemný násyp vysoký 2m a široký 3m... (za nami je základná škola kde sú deti na ihrisku aj po vyučovaní).

Ináč bacha akú kušu vyberieš, pokiaľ je to málo výkonná (okolo 150 funtov) tak budeš musieť trénovať odhadnúť vzdialenosť, lebo pri 3-4 metroch to robí aj 10cm pod zámerný bod.

neviem či si už stým striela, aj nie je to ako luk, aj kopne trocha, a aj šíp buchne ak máš tvrdší terč. A opatrovať to treba ako babu, max.po každom desiatom výstrele natrieť tetivo a podobne...
Je to zbraň....
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Ja som bol namotany na kusu a bol som ochotny do toho aj investovat, ale ked som precital zakon, nadsenie opadlo :(
Na strelnicu sa mi to isto tahat nebude chciet, ak mozem ist na strelnicu, radsej kupim dlhu zbran, bude ma to stat este menej. Ilegalne sa strielat jasne ze da, len dokedy.
Nechce sa mi investovat 400-500 eur do niecoho, co mi bude visiet na stene.
Používateľov profilový obrázok
michal1983
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa michal1983 »

Viete mi niekto odporucit obchod na nakup kuse v okoli NR ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"