Museo Lara

Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Museo Lara

Príspevok od používateľa Vaquero »

V andalúzskom mestečku Ronda som natrafil na útulné múzeum starožitností s pár zaujímavými kúskami. Je tam hlavne veľa fotoaparátov, kamier a vedeckých prístrojov, no majú aj pár vitrín so zbraňami. Na letné osvieženie pridávam niekoľko exponátov na osobnú ochranu.
Prílohy
IMG_8620.JPG
IMG_8616.JPG
IMG_8609.JPG
IMG_8608.JPG
IMG_8605.JPG
IMG_8602.JPG
IMG_8601.JPG
IMG_8594.JPG
IMG_8590.JPG
IMG_8588.JPG
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Máš odo mňa like 8)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Krásne vecičky!!! :P
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Krása ♥
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Na "History HD" chodí pravidelne relácia s názvom "Hvezdy zastavárny" z Las Vegas. Takmer všetky z týchto kúskov na fotkách tam už niekto doniesol predať alebo založiť. Ak majitelia nevedia sami určiť cenu alebo zistiť pravosť, pozvú si k takým zbraniam nejakého znalca, ktorý povie niečo aj z histórie danej zbrane. Práve preto to často pozerám, len nie v každej časti sú aj zbrane. Vysoká cena takého historického kúska neprekvapí, ale občas je prekvapujúce, akú nízku cenu alebo falzifikát určí znalec.
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa bbfh »

Zaujemcom o historicke zbrane odporucam navstevu zamku Konopiste. Je tam velmi pekna zbierka historickych palnych zbrani. Zial, je tam zakaz fotit.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Pekná zbierka je aj v Betliari. Existuje dokonca publikácia, jedného autora poznám osobne. ;)
https://www.snm.sk/?muzeum-betliar-publikacie
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ja som bol pred dvomi mesiacmi na zámku Opočno, úžasný zážitok. S kamošom sme vymákli posledné kolo prehliadky a absolvovali sme to len piati dokopy. Sprievodkyňa super. Teraz tam bola extra veľká expozícia zbraní, aj tie ktoré už veľmi dlho neboli vystavené a len oddychovali v depozitári. Expozícia sa obmieňa zhruba každé 3-4 mesiace. Pridám pár foto.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

hmmm, nedávno som bol u jedného rus. oligarchu a okrem iného mal vo svojej skromnej zbierke: napr. Stg. 44 ktorý držal v rukách ten fúzkatý a po ňom aj ten Gruzínec, úplne 1. prototyp Kalachu, potom tam boli napr. puškinove duelove pištole, predovka z dôb LD Vinci, či, deringer kt. bol strelený A. Lincoln....
...má ešte význam chodiť po chudobných múzeách :wink: :?:
Napísať odpoveď

Návrat na "Historické zbrane"