Historické zbrane - nákup

inspiring_carson

Historické zbrane - nákup

Príspevok od používateľa inspiring_carson »

priatelia, ja som písal na ministerstvo vnútra, aj som volal do kriminalisticko-exspertízneho ústavu bratislava a vec sa má takto: ak je zbran vyrobená, alebo vyvinutá do roku 1890 tak NAOZAJ na jej nákup nepotrebujete zbrojný preukaz, lebo je to zbran kategórie D, podľa aktuálne platného zákona. to sa týka aj streliva do nej. takžč ja plánujem na aukro.cz kúpiť kropatscheki 1889 alebo martini-henry a tešiť sa z nej. ak nejakú takúto zbran máte hlavne revolvery napr. švajčiarsky služobmý model 1882 alebo nagant 1887 a podobne. pošlite mi prosím ponuku na pm. rád ju od vás kúpim a uložím vo svojom sejfe
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Dobre a naboje nato kde zozenies (Aj ked by mali byt volne k zbraniam kat D od 18r), naco ti to bude? Len tak pre potesenie? :D Kebyze ja nemam ZP a chcem silou-mocou mat doma zbran tak nieco taketo :lol::

Obrázok

Alebo nejaku karabinku na ktoru aj realne zozenies naboje.
inspiring_carson

Príspevok od používateľa inspiring_carson »

samozrejme aj na toto som sa pýtal. takže ked si chceš vystreliť z takej 120 ročnej flinty, tak si aj tak musíš dať urobiť tlakové skúšku. otázka je, či budú mať náboje do takej pušky. ale na západe sa z takýchto zbraní normálne strieľa a dokonca sa robia preteky v streľbe z originálnych zbraní!!!! pozrite si you tube, je ta milion videí, kde ľudia strieľajú z origoš zbraní....
http://www.youtube.com/watch?v=7tFeMnB4 ... PL&index=3
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja som myslel repliku historickej perkusnej zbrane-predovky.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Hento je HOW DAH pistol do kosa na slona ked lovili tigre.
Ked zastavi nastvaneho tigra, tak cloveka tiez :wink:
Len ta cena 12 000KC
inspiring_carson

Príspevok od používateľa inspiring_carson »

priatelia, rád by som sa poradil, respektíve požiadal o radu. priateľ mi ponúka dvojranovú pušku lafeaux cal. 16. vyrobenú okolo roku 1850 aj s mosadznými nábojnicami lafeaux, čiže lefoš., tzv. kolíčkové. rád by som ju kúpil aj s nábojnicami. on z nej strieľal a prebíjal si mosadzné nábojnice lefoš tak, že pod kolík lefoš vložil perkusnú zápalku, nasypal čierny prach, dal uspávku, broky, ucpávku a strieľal. ak by som si ju kúpil a robil to čo on, bolo by to legálne? alebo by som sa niečoho dopustil? zbran lefoš z roku 1850 - 60 je v kat. d. a strieľanie z nej? dakujem vopred za odpoved.
p.s.
ešte sa chcem spýtať na jednu vec. podľa aktuálneho zákon je munícia pre zbran kategórie D, číže aj pre historickú - vo voľnom predaji. stačí mať osemnásť rokov. ak si teda náboje lefoš kúpim vyrobené je to o.k.? a čo nápoje napríklad pre pušku winchester model 1873? je tu nejaký odborník? vdaka.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zo zbrane kategórie D smieš strieľať iba na miestach stanovených v zákone. V prípade streľby z historickej zbrane to je schválená strelnica. Na strelnici smieš strieľať iba zo zbrane, ktorá má platnú tlakovú skúšku. :D
Vezuvit by Ti mali predať od 18 rokov aj bez ZP. V zmysle zákona by si smel kúpiť aj náboje, továrensky vyrobené a označené špeciálne pre Tvoju zbraň. Toto asi nebude možné (kto ich vyrába, kto dovezie, kto predá?), a od kamoša ich kupovať nesmieš - nemá zbrojnú licenciu na výrobu. :(
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

http://aukro.cz/listing.php/showcat?id=26778&p=1
skus to tuna par ich tu bolo ....
ale tie ceny okolo 60000
vigorous_taussig

Príspevok od používateľa vigorous_taussig »

potreboval by som vediet kde kupujete historicke zbrane mam par kuskov a chcel by som to rozsirit no akosi mi dochadza inspiracia kde ich zohnat (okrem netu)
Napísať odpoveď

Návrat na "Historické zbrane"