Gew.88 a Gew.88/05

collection
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 2 months

Gew.88 a Gew.88/05

Príspevok od používateľa collection »

Niečo z mojej zbierky - pechotná opakovačka Gewehr M1888/1905 (v roku 1905 upravená schránka pre použitie nábojových pásikov a prirobené čeluste na púzdre záveru pre nabíjanie pomocou už spomenutých nábojových pásikov)

http://www.youtube.com/watch?v=-PWA6Nrq ... re=channel

c.
Naposledy upravil/-a collection v 17 Júl 2013, 16:50, upravené celkom 1 krát.
inspiring_carson

Príspevok od používateľa inspiring_carson »

pekná! pochopil som správne, že do nej dávaš čierny prach? a aké používaš strely? je to 8x57J alebo 8x57JS? lebo síce väčšina bola rozšírená pre väčšie strely - myslím predrážkovaná, ale to S na hlavni vraj často vyrazili aj na pušky, kde zabudli drážky rozšíriť, čiže údajne jediná spoľahlivá metóda je urobiť olovený odliatok komory a zmerať to. ako si zistil, či je alebo nie je predrážkovaný vývrt?
collection
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa collection »

dalšie video zo strelnice...

Gew.88
Obrázok
collection
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa collection »

loptosko napísal:pekná! pochopil som správne, že do nej dávaš čierny prach? a aké používaš strely? je to 8x57J alebo 8x57JS? lebo síce väčšina bola rozšírená pre väčšie strely - myslím predrážkovaná, ale to S na hlavni vraj často vyrazili aj na pušky, kde zabudli drážky rozšíriť, čiže údajne jediná spoľahlivá metóda je urobiť olovený odliatok komory a zmerať to. ako si zistil, či je alebo nie je predrážkovaný vývrt?
trebe premerat vyvrt... niektore kusy su dost vybuchane..

ja pouzivam kokilu od BuffaloArms - .319" 220 Grain 2-Cavity Bullet Mould
prach BP (cierny)

"S" z nemciny "spitze", to znamena, ze zbran je upravena z povodneho naboja M88 na pouzitie noveho typu projektilu (1905 pattern 7.92×57mm Mauser S Patrone)
Projektil mal ine balisticke vlastnosti, museli sa upravovat mieridla zbrane..

M88 priemer strely 8,08 mm / .318"
M05 priemer strely 8,20 mm / .323"
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Historické zbrane"