Strelecké kurzy
Strelecké kurzy

Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 21 Sep 2020, 14:05

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 61 z 61
 [ Príspevkov: 903 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 57, 58, 59, 60, 61

Konkretne príklady nutnej obrany a krajnej núdze

Autor Správa
Zbrane Brownells
PoslaťNapísal: 10 Sep 2020, 22:29 
častý prispievateľ

peterson nam to pekne zhrnul, tam uz nie je co dodat.

Popri tom by ma zaujimalo, ci by prichadzala do uvahy aj argumentacia o silnom dusevnom rozruseni, ak by mu chceli prisit neprimeranu obranu. Je pravda, ze utok na neho osobne nebol az tak prekvapivy, ale to ako utocnik vypol pokladnicku aj zakaznicku by mna rozrusilo teda riadne. Podla mna by sa dalo argumentovat aj tymto, TZ nepise, ze rozrusenie nutne musi nastat ako dosledok utoku na obrancu a obranca moze v ramci NO branit aj ineho ako seba.

vydriduch, a ja som rozmyslal, ze ci je tak chytry, ze si utocnika vlece mimo kamery... :D

Vo videach chyba zvuk, ale ak to naozaj bolo tak, ze sa zastal tych obeti, tak by som mu kludne dal aj vyznamenanie. Prezidentka sa moze cinit, dnes je potrebne si takychto ludi vazit.

PoslaťNapísal: 10 Sep 2020, 22:47 
moderátor
Obrázok užívateľa

Dantes, silné rozrušenie sotva. Neviem si vzhľadom na prax predstaviť, ktorý znalec by prípadne dal svoj podpis a štempel pod konštatáciu, že tam vidí silné rozrušenie alebo, že inak dospel k záveru, že ho chalan prežíval. Ale ako píšeš aj ty, pred tebou Peterson a ďalší, tu naozaj niet príliš o čom, pokiaľ ide o NO.
:arrow:
Čo ma trocha vyrušuje, že ak by smrad mal a ťahal nejaký nôž, mohlo to skončiť dosť nešťastne, vzhľadom na to, že Kevin ruky nekontroloval a ani si ich zjavne nevšímal. Inak klobúk dole, zachoval sa správne a dúfam, že čo najviac paviánov vďaka tomuto videjku a medializácii prípadu uvidí, že biť bezbranné tetušky sa nepatrí, lebo na oko môžu chytiť aj oni sami.

PoslaťNapísal: 11 Sep 2020, 09:31 
expert
Obrázok užívateľa

ešte by som doplnil drobnú poznámku.
Určite treba rozlišovať rozrušenie a zľaknutie. Totiž, ak na konkrétnom mieste, zrazu niekto prepukne v amok a začne kričať alebo okamžite fyzicky útočiť- tak sa u svedkov a poškodených bavíme o zľaknutí/preľaknutí- čo samozrejme automaticky štartuje v človeku obranné mechanizmy, ktoré sa prejavujú rôzne.
Takže v danej situácií lekár znalec v pohode môže konštatovať, že obranca sa preľakol z dôvodu toho, že priamo videl surové napadnutie dvoch žien, ktoré následne eskalovalo voči nemu. Toto u neho odštartovalo obrannú reakciu, ktorá sa prejavila fyzickou činnosťou- teda aktívnou obranou smerujúcou k spacifikovaniu útočníka.
Nebýva výnimkou, že agresívny útočník napriek tomu, že inkasuje údery- jeho psychika stále produkuje nadávky, vyhrážky a iné slovné hrozby. To sa dá stále považovať za hrozbu útoku- resp. pokračovanie v útoku napr.vo vzťahu k tr.činu nebezpečného vyhrážania a podobne.

Tento príspevok je už trocha odôvodnením konania obrancu. Kto môžte- prepošlite mu to 8)

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 61 z 61
 [ Príspevkov: 903 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 57, 58, 59, 60, 61

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť