Obranne spreje - pohlad zakona

inspiring_mayer

Príspevok od používateľa inspiring_mayer »

Tak ešte ja sa pridám so svojou troškou:
Bolo by úplne jedno, keby použitie nonivamidu, či tech. korenia proti ľuďom zakazoval hoc i zákon. Na obranu môžem použiť čokoľvek, pokiaľ obrana nebude zjavne neprimeraná útoku. Predsa keď ja nosím so sebou sprej, neznamená to, že ho chcem použiť na ľuďoch. Ak na mňa vyskočia z kríčkov dvaja fešáci s nožmi (a trebárs i bez), chcem vidieť, ktorý súd by považoval použitie spreju s technickým korením za zjavne neprimerané...
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Dexx: Plne s tebou súhlasím. Veď aj loveckú zbraň poľovník nosí na lov zveri. Ale ak by sa ocitol v NO, tak by ju predsa mohol použiť.
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

Upozornenie: Plynové zbrane nikdy nepoužívame proti útočníkom so skutočnou strelnou zbraſou!!!
dobra rada nad zlato :lol: :lol: :lol:

k tomu kaseru na medvede: ja nepochybujem o jeho ucinnosti ani o tom ze v pripade zasahu by ho skolilo skor ako zbran ibaze jeho ucinny dosah je podla mna tak 2metre aj to som uz asi prehnal
ja som videl medvedicu zatial len z dialky cca 30-40 metrov a mozem povedat ze tak som sa v zivote nebal ako vtedy...
infallible_boyd

Príspevok od používateľa infallible_boyd »

:) Zdravým všetkých-Pri hladaní nejakého dobreho kaseru som narazil na túto tému tak by som sa rád podelil o moje skúsenosti- Tak že pár krát mi už kaser zachránil kožu, Najprv som nosieval NATO určite to všetci poznajú, je to klasika, Nedávno som musel v jednom bare čelit útoku posmeleného chlapa čo si chcel trochu zaboxvat, no mal smolu ked sa proti mne rozbehol vitiahol som z vrecka NATO sprej a dal mu plnú dávku. Pametám si ten jeho ksicht ako na mna sekundu zízal a potom si dal ruky na tvár a utekal opačným smerom. ˇučinok bol perfektný až na to že to chytili všetci v okolí 10 metrov a musel som utekat., No po tejto skúsenosti som si zohnal KO koli tej triske čo strieka prúdom,, o pár dní neskor som pred tým istým barom Som ho musel použit( Nebudem vám vysvetlovat preco lebo je to zložité), útočník asi 190 cm, 100 kg- bežal smerom ku mne, asi 4 metre som na nho zakrical stoj a ked bol už asi 2,5 metra pri mne dal som mu plnú dávku a musel som rýchlo uhnút lebo na to nereagoval a kludne sa ešte styhol klbčit z dotyčným ktorého som vlastne chcel ochrániť. asi po 30 ak nie okolo jednej minúty útočník prestal a z rukami na tváry sa pobral preč. Tak že źáver- Ko sprej Nie je až taký účinný ako by bolo treba bola to podla mna dost dlhá doba kým to začalo účinkovat, Dost som sa v tom spreji sklamal, ako sa tu už spomínalo najlepšie je zapojiť svoje nohy a utekat.
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

FILLKO : Nie vždy účinnosť sprayu závisí od sprayu . Niekedy to môže závisieť na útočníkovi. Nie každý reaguje na kasér rovnako. Adrenalín, odhodlanie, prah bolesti podmienky (vietor, uzavretá miestnosť, priamosť zásahu. napr. či mal pri zásahu otvorené oči alebo nie, či sa danej látky nadýchol atď atď).
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Janesk, presne ako vravíš. Hrozne ťažko sa dá porovnávať napríklad účinnosť v uzavretej miestnosti a vonku na vzduchu. Kto chce, môže si to skúsiť s obyčajným sprejom - tiež je to vlastne aerosol, či penový roztok: ak sa nasprejuje vonku, sotva bude cítiť vôňu. Keď vnútri (zvlášť vo vykúrenej miestnosti bez prílišnej cirkulácie vzduchu), tak nielenže bude rozvoniavať jak lalia poľná, ale ešte dlho bude tú vôňu cítiť i v miestnosti.
eager_snyder

Príspevok od používateľa eager_snyder »

Chcel by som vas poprosit mame maly problem s vytržnikmi a nejake plynovky niesu vhodne koli tomu že utočnici možu mat originaly...ale chcel by som vas požiadat o nejaky kontakt na nejaky shop alebo e-shop....potreboval by som sprej na medvede...koli večšiemu učinku alebo nejaky čo funguje tiež na nejakych 10m.prosim poradte čim skor...tym lepšie dakujem...ja nemožem nič najst :(
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Našiel som tu

http://www.medvede.sk/?action=eshop

skús sa s nimi skontaktovať
eager_snyder

Príspevok od používateľa eager_snyder »

:)moc krat dakujem ale už mi napisal jeden znami...na inu stranku ...ten sprej.. original na medvede ma slabšiu koncentraciu ako ten čo som si objednal... ja som si objednal tento:http://www.armpek.sk/obranny-sprej-oc-pistol-grip-400ml
dam vediet ako fungoval...
dakujem :D
eager_snyder

Príspevok od používateľa eager_snyder »

je to teoreticky to iste ....len o polovicu lacnejšie... :D
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Asi tam fakt rozdiel nebude :) .. a aj keď, tak toto na sopliakov bude stačiť, si to neviem ani predstaviť :D
eager_snyder

Príspevok od používateľa eager_snyder »

:D no to hadam bude až nato že to su sopliaci na aute.no už aby mi to prišlo...ale hadam ich v noci trafim.ak hej tak nato len tak nezabudnu...
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

No myslím že na takéto niečo sa nebude dať zabudnúť. Len aby potom ale kvôli tomu neboli ešte väčšie problémy s nimi :?
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

http://www.afg.sk/obchod/obranne-spreje ... rip-400ml/

videl som tento "hasičak" na roznych E-shopoch....myslim že to bude najdostupnejšie, najrychlejšie a aj najlacnejšie :) takže stači prebehnut cez googel a niekde to bude skladom....
eager_snyder

Príspevok od používateľa eager_snyder »

:) miro2851 už nas 3* vykradli za posledny mesiac...strielat nechceme....a nechceme aby zastrelil nas... hovorim v množnom čisle preto lebo nie som sam...a budem len rad ak nato nezabudnu...a ak by to chceli skusit so zbranou tak je to ich volba...ale potom použijem primeranu sebeobranu...ale aj tak by bolo najlepšie keby už neprišli a dostala ich policia...ved načo robit dalšie problemi.ak by ste mali nejaku radu tak prosim sem s nou...

Dakujem :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"