Keď už tasiť, vystreliť?

inspiring_newton

Keď už tasiť, vystreliť?

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

co si o tom myslite?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 15:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ja mam na to trochu iny nazor. Ja ked povedzme si na rovinu, tato situacia popisovana vyssie sa pohybuje na veeeelmi tenkom lade.
Nezastavam nazor tasit-strielat. Poznam aj hrozbu zbranou. Jeden krat som sa uz do tejto situacie dostal.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ved prave,vascinou sa "doporucuje" ak tasit tak vystrelit,diskutuje sa okolo toho dost
hrozbu pouzitia som pouzil 2x
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Podľa môjho názoru - ak sa niekto rozhodne použiť hrozbu tasenou zbraňou, mal by ju sprevádzať jasnou výzvou - stoj, ruky hore (alebo ľahnúť, tvárou na zem), inak strieľam - a pri akomkoľvek náznaku neuposlúchnutia - varovný výstrel - ak nenastane ihneď požadovaný stav (uposlúchnutie príkazu) TAK VÝSTREL NA STRED OBRYSU POSTAVY... lebo:
1. Zbraň tasím až v prípade bezprostredného ohrozenia, keď diskusia už nie je možná!
2. Ak nedokonám prisľúbenú aktivitu, gauner bude mať navrch... a so mnou je zle!
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 15:00, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

bum
ale on zbran uz drži,za to ty ju mas v puzdre,akykolvek pohyb ruky pod bundu ....
1. moj pripad bol jasny,chlapec v tricku ruky som mu videl
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 15:00, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ak je "cakanim"sledovanie ruk,pohybu atd,tak cakam
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:59, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

electron napísal:ved prave,vascinou sa "doporucuje" ak tasit tak vystrelit, diskutuje sa okolo toho dost
Skor mam pocit, ze sa doporucuje "ak tasit, tak byt aj pripraveny vystrelit".
Alebo inak povedane "netas, ak nie si rozhodnuty v pripade potreby aj strielat". Co je samozrejme nieco ine nez "ak tasis, strielaj".

Hrozbu zbranou by som nepodcenoval, podla toho, co som cital, dost casto funguje. A obvykle bez nasledkov.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Povedal by som: "Keď už tasiť, byť odhodlaný vystreliť." Tak nejak som si na položenú otázku odpovedal ja sám pred sebou. Čiže v podstate tak, ako písal Yarco.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

100% suhlas. Ak tasit, byt pripraveny aj strielat, ale nie za kazdu cenu. Pokial pomoze aj hrozba, je to jednoduchsie pre obe strany. :wink:
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Vo chvíli, keď pristúpim k taseniu zbrane si už 100% musím byť istý, že neexistuje iná možnosť ako konflikt urovnať (vyhnutím sa mu, dohovorením, použitím teleskopu/kaseru) a že určite ide o život/zdravie...... Po vytiahnutí ešte upozornenie typu "stoj, lebo strelím" popr. "zahoď zbraň a ľahni si na zem"..... ak je čas tak dať výstražný výstrel a pokiaľ si to útočník nerozmyslí tak potom double-tap zhruba do stredu tela..... a potom zavolať 112......
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

electron napísal: ale on zbran uz drži,za to ty ju mas v puzdre,akykolvek pohyb ruky pod bundu ....
Tak na tomto by som videl podstatu celej otázky :!:

Lebo nedá sa , nemalo by sa , tasiť len tak . Bez príčiny , či :?:

Contrafactor
Po vytiahnutí ešte upozornenie typu "stoj, lebo strelím" popr. "zahoď zbraň a ľahni si na zem"..... ak je čas tak dať výstražný výstre
Kua , šak na to nebudeš mať čas :!:


Keď už , tak ako Jack
Povedal by som: "Keď už tasiť, byť odhodlaný vystreliť."
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"