Použitie zbrane na športové účely v NO a KN

Peto9999
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 6 years 3 months

Použitie zbrane na športové účely v NO a KN

Príspevok od používateľa Peto9999 »

Zdravím Vás,

zaujímala by ma jedna vec, ak má človek ZP sk. E, môže svoje zbrane, ktoré inak má na športové účely, použiť v prípade NO a KN?

Ďakujem za seriózne odpovede.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Ak je to naozaj NO, tak môžeš použiť hocičo - nie s úmyslom zabiť, ale brániť sa.
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Ked si sa ucil na skusky na zbrojak, tak by si to mal vediet (dokonca v tej modrej knizke je presne takato situacia). Samozrejme ze ano. V podstate mozes pouzit cokolvek co mas po ruke ak ti ide o zivot a branis sa :-).
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Odkedy pri NO musíš brať v úvahu že človeka ne zabiješ? Úmyslom je zastavenie útoku, čo je celkom zjavne neprimerané si bude musieť zhodnotiť každý sám. Dosť bolo o tomto dumiek v iných témach

Steff, mýliš si to s oprávneným použitím zbrane.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

V NO mozes pouzit vsetko na zastavenie utoku pokial splnis podmienky NO: Dokonca mozes pouzit aj nelegalnu zbran a bude to NO, ale zaroven sa proti tebe zacne konanie za nedovolene ozbrojovanie...
Peto9999
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa Peto9999 »

Ďakujem krásne za odpovede, potvrdili ste to, čo som chcel vedieť.
Peto9999
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa Peto9999 »

Daniel_sk napísal:Ked si sa ucil na skusky na zbrojak, tak by si to mal vediet (dokonca v tej modrej knizke je presne takato situacia). Samozrejme ze ano. V podstate mozes pouzit cokolvek co mas po ruke ak ti ide o zivot a branis sa :-).
Zatiaľ sa začínam učiť, chcem robiť zbroják a rozmýšľam nad tým, či idem robiť len E-čko, alebo dám aj E aj A. Len jednu vec ešte neviem, či pri E-čku chodia tiež vyzvedať ku susedom, lebo keď nie, tak nechcem zbytočne, aby vedeli susedia, že idem na zbroják, lebo jedného mám takého zákeráka. Ale keď vyzvedajú aj pri E-čku, potom to je jedno, potom dám aj A-čko.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

... ak robí Tebe príslušný ORPZ "interview" u susedov , tak potom celkom určite pri akejkoľvek skupine ZP :!:
Peto9999
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa Peto9999 »

Igrlik napísal:... ak robí Tebe príslušný ORPZ "interview" u susedov , tak potom celkom určite pri akejkoľvek skupine ZP :!:
Tým pádom jednoznačne A aj E. Snáď nespravia záver na základe názoru jedného suseda. Proste on je taký, že mu každý a všetko vadí a človek sa s ním môže snažiť vychádzať v dobrom, aj tak nepochodí.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Sám si vieš vyhodnotiť svoje správanie, rovnako to bude vidieť aj orgán. Ak si svoje správanie vyhodnotiť nevieš, tak je možné že ani orgán to nevyhodnotí pozitívne :twisted:
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ono to vyzvedanie u susedov nie je moc dobre. Nechcel by som aby susedia "vedeli". Da sa to prilis lahko zneuzit.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nože daj zopár tipov... :roll: To už peknú konšpiráciu pečieš.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

To pises mne?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Áno.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Vzhladom na sposob otazky som nemal chut odpovedat ale tak, zvycajne som trpezlivy ked sa "najmudrejsi na svete" pytaju...

Vyskusal som si to osobne. Nebolo to sposobene policajnou navstevou ale mojou neopatrnostou. Detaily k tomu nenapisem, dopadlo to dobre ale boli to starosti. Odvtedy si davam pozor a napríklad v mieste bydliska nikto zo susedov nic nevie aj ked so susedmi nemam problemy. Nebol by som vôbec rad keby to policajti vyzvonili.
Zamknuté

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"