Váš názor ?

Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Váš názor ?

Príspevok od používateľa Max11 »

Nasiel som jedno video - snad tu uz nebolo spominane - a zaujimal by ma vas nazor na to co zainteresovane osoby na nom mohli spravit na ochranu svoju a na pomoc tym ktorych ten pomatenec mlatil. Jeden chalan tam mal pravdepodobne plynovku a je to podla mna odstrasujuci pripad pre tych, co si plynovku zaobstaraju bez toho aby si boli isti ze ju dokazu pouzit. Tazko povedat co by som robil ja na jeho mieste pri tom adrenaline ale myslim ze ak by sa naskytla moznost a nebol by mozny utek tak ju v tejto situacii pouzijem(blbe je ze by ucinky plynu zasiahli asi aj ostatnych v miestnosti)
Konal by som v ramci NO ?

Ak je tema akymkolvek sposobom nevhodna ospravedlnujem sa. Kludne ju vymazte. (Som tu novy a moc na fora nepisem :oops: )

Video: http://www1.ceknito.sk/video/297661
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

co si o tom myslim? otrasne, uplne otrasne.
viem si lahko predstavit ze by som tam zostal zamrznuty ako stlp.

ano , podla mna by si jednal v sulade s ustanoveniami o NO, keby si nan pouzil plynovku, aj s rizikom ze efekt zasiahne okolostojacich.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Max11
Jeden chalan tam mal pravdepodobne plynovku
Plynovka to bola určite , pustil do neho 3 rany a solídne umiestnené ..
co si plynovku zaobstaraju bez toho aby si boli isti ze ju dokazu pouzit
Ale ten , akože , ozbrojený pako nemal ani zásobník v zbrani :!: :!:
Tak načo mu kvér :?:
...co zainteresovane osoby , mohli spravit na ochranu svoju...
No nie len tak ostať sedkať , ako by sa ani nechumelilo len pri PC - čkách .
ale myslim ze ak by sa naskytla moznost a nebol by mozny utek
Rýchle nohy , v podstate väčšina mala šancu .
Konal by som v ramci NO ?
Jednoznačne ÁNO

Len z toho videa je zarážajúce , že útočník vošiel , tomu prvému dal v podstate len také tri slabšie / vyzerá to tak / .
No ale tomu smoliarovi teda naložil solídne , ALE ako to bolo , kto vie :?:
Video ukazuje len to , čo sa udialo vo vnútri .
Čo bolo vonku , vieme ? Čo keď ten plynovkár mimo miestnosti niečo nevystrojil a prišla odveta :?: :?: :?:

ŽE TO BOL ÚTOK , to je nepochybné ......Blbí lidi , taky lidi :!:

No ale čerešnička a aj jahôdka na tortičke sú reakcie niektorých :
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

je pravda načo ti je zbran bes nabojou, toračej rostrhat opčansky a nohy naplecia :cry:

ja by som najprv ostal všoku, potom by som sa možnopo prvej rane prebral a použil čokolvek naunyk z miesnosti
napriklad ja zbran nenosim ale dasa použit všeličo okolo napr. pero stolička ,klavesnca....
hlavny zaklad je vediet aspon zaklady sebeobrany ......

ten tipek niečo pretim určite robyl
ako prisediaci neviem ako by som sa zachoval ale najednodukšieje utiec
keby som mal zbran pustim mu dve tri do pasu :twisted: jakby as dotkol tej stolicky ,jak by sa chtil zbrane - pištolka bez vahania strielam na hlavu :x vobec nerozmy šlam či je alebo nieje ostra jeanalbych vramci NO

PS: najlepšije utek
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

no sranda to neni .. človek sa potom diví ako reagoval.. a myslim, že dosť by nas nebolo pyšných za reakciu v tej chvíli.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Vazeny, tak hento plynovka nebola, mozno tak plynova COcka na BBcka. Natahoval tam stale zaver, ako keby to bola manual airsoftka :lol:.

Arminius: A kde tam vidis 3 rany? Ani zablesk, ani dym (toho by tam bolo viac ako z black powderu :D, tu vsak nebol ziadny) a ani ziadnu reakciu (Ci uz okolia, alebo dotycneho som tam nespozoroval). Keby tam pustil, je.. z plynovky, tak dotycny by to tiez pocitil. A v tom dyme, by tam ten saso tak netancoval.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4
A kde tam vidis 3 rany? Ani zablesk, ani dym
Boli dve :

čas - 1:29 - prvá - nieča sa tam zadialo

čas - 1:37 - druhá - tu vidno nejaký výšľah z hlavne jasne

Ale aj tak , debo je debo !!!
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa peto543 »

hm nechutne. ved v tej herni to boli vsetko mali chlapci...
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

No prave,boli to deti a chalan vedel,ze sa nikto nebude branit.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Arminius: Ale kde je dym? A ako je mozne, ze sa tam ten debo v pohode pohyboval, ked tam 3 krat vystrelil a bolo to v uzavretej miestnosti??? Ja jednu plynovku z nostalgie mam a poviem ti, ze plyn ci uz CS, alebo NV ked puknem, tak zo zbrane vyleti kudol dymu do vzdialenosti min 1,5-2m. Na zahrade som to skusal mädzi stromkami a poviem ti, ze najblizsich 5 minut sa tade cez to miesto nedalo ani poriadne prejst, bez chrcania a kaslania a to bolo vonku!! Ale je pravdou, ze som pouzil nabojky 9mm P.A.Knall s naplnou technickeho korenia 120mg NV (Nonivamid). A slehy su to ako z Browningu 9mm, abo 7,65.
friendly_lovelace

Príspevok od používateľa friendly_lovelace »

Evidentne isiel len po konkretnych dvoch jedincoch. Prveho "odprevadil" hned na zaciatku a toho druheho ,ak si vsimnete, najprv hladal (si vsetkych prezrel). Keby bol v nejakom amoku tak mlati vsetkych okolo, mal na to prilezitosti, stale vsak isiel len po jednom. Nakoniec zrejme vsetkych verbalne vyhnal. Po tom ako zdvihol zasobnik zo zeme sa niekolkokrat pozrel co je v nom. 1:36 - 37 je evidenty plamen a trosku dymu. Teda ak to nebol plynovy naboj zrejme len prazdny.
Na prvy pohlad to vyzera, ze je to nejaky vypatlany debil to ano. Ale situacia kludne mohla byt aj takato:

Hlavny akter ma mladsieho brata na ktoreho si vybehol "CounterStrike" zasran s kamosmi s tou atrapou. Bracek prisiel domov vyklepany a bratovi uz viac netrebalo...

Nech uz bola situacia akakolvek, kazdopadne nemyslim, ze toto bolo jedine a najlepsie riesenie.

A napadnuti mali pravo snad na akukolvek obranu, vzhladom na hruby nepomer sil
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4 napísal:Arminius: Ale kde je dym? A ako je mozne, ze sa tam ten debo v pohode pohyboval, ked tam 3 krat vystrelil a bolo to v uzavretej miestnosti??? Ja jednu plynovku z nostalgie mam a poviem ti, ze plyn ci uz CS, alebo NV ked puknem, tak zo zbrane vyleti kudol dymu do vzdialenosti min 1,5-2m. Na zahrade som to skusal mädzi stromkami a poviem ti, ze najblizsich 5 minut sa tade cez to miesto nedalo ani poriadne prejst, bez chrcania a kaslania a to bolo vonku!! Ale je pravdou, ze som pouzil nabojky 9mm P.A.Knall s naplnou technickeho korenia 120mg NV (Nonivamid). A slehy su to ako z Browningu 9mm, abo 7,65.
Bratu , a ja Ti viem :?: Veď ja netvrdím , že plyn sem plyn tam , proste niečo vidno na klipe , že sa tam udialo .
Veď ja som tam nebol :?: Čo sa týka plynovky , s tým u mňa nepochodíš , nemám s tým prax......
Nechajme účinky atď , tu sa jedná , o to že to bol PAKO a hotovo .

Aj HottSteel niečo videl ....
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

ja len tolko k tomu: Preco ja nemam stastie na takych magorov? :twisted:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No pako to bol zrejme riadny, ale ako bolo spominane, bohvie co ty dvaja vyparatili. Kazdopadne by to takto riesit nemal. Ako ho udieral s tou stolickou, podla NO uz by mal obranca a aj hocikto pritomny pravo podla mna aj na uz o dost razantnejsie riesenie odvratenia utoku, pripadna hrozba zbranou, vystrel do nohy(Pretoze mu mohol spôsobt tazku ujmu na zdravi, ba az utok na zivot). Ale v tomto mieste by som od toho upustil, vzhladom na pocet nezainteresovanych osôb. Pokusit sa mal to najprv riesit utekom.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 05 Mar 2009, 12:17, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 22 Dec 2009, 21:05, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"