Váš názor ?

inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

SA.vz.58, mas pravdu, asi tak nejak.
AKI, aj mne sa vidi ze to bolo vybavovanie nejakych uctov... Nevieme aky bol skutocny dovod nastevy tohto sedlaka...ale teplakovy sedlak to rozhodne bol... :?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

SA.vz.58 napísal:ked sa venujes bojovym sportom /umeniam mas istu svoju hrdost a ...
Mozno ty. Je ale znamou vecou, ze kopa ludi od BU spolupracuje s podsvetim. A tam sa na hrdost a fair-play prilis nehra.

Nic proti ludom zaoberajucim sa BU. Len aby nevznikal dojem, ze BU nejako extra pozitivne formuju charakter a pod. Skor mam pocit, ze ho viac pokusaju a skor sa prejavi skutocny charakter osoby, kedze sa jedna o zrucnosti znacne vyhladavane predovsetkym Temnou stranou Sily. :?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

v zasade suhlasim s yarcom.
jednym bodom na polemiku zostava, ci ludia zaoberajuci sa bu potom prejdu k podsvetiu, alebo ci je bu v sucasnosti pozadovana zrucnost, ktoru by mal mafiansky vojak ovladat a bu robi preto lebo si to jeho "profesia" vyzaduje.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

aktivne som robil karate v jednom bratislavskom klube zaciatkom 90-tych rokov... a vacsina dobrych chalanov, sa behom roka-dvoch dala zlakat na divne spolky. Dost z nich uz dnes nezije... asi tak
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

.....je to len o tom , kto to ma ako v hlave usporiadane... 8)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nj ale 15- 17 r chalani su lahko nachylni na to, aby im to v hlave niekto "preusporiadal" staci im ukazat prachy, auta , baby....
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

treba im ukazat aj basu, špital a cintorin a potom nech sa rozhoduju
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Odporucam knihu od G.Murina : Mafia v Bratislave... tie mena a okolnosti su tam realne... obraz nech si urobi kazdy sam , ale to uz sme OT
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

roman
ako mne ta kniha nijak viac neozrejmila problematiku podsvetia 90tych rokov. vsetko to bolo spisane z bezne dostupnych informacii, trosku ma to sklamalo , ocakaval som aj nejake zakulisne informacie . skoda ze nespolupracoval na tom niekto z podsvetia , nejaky byvaly clen povedzme. mohlo to byt zaujimavejsie
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Ked som cital o moznosti obmedzenia slobody hrozbou zbrane pri prichyteni napr. zlodejov napadla ma zaujimava otazka resp. dva konkretne scenare:

1. Vidim na zahradke u suseda (ktory je na dovolenke) ako sa mu niekto snazi vlamat do domu. Viem ze mozem pouzit hrozbu strelnou zbranou na zadrzanie pachatela do prichodu policie... ALE ... keby sa pachatel pod hrozbou pouzitia strelnej zbrane dal na utek mozem ho chytit a nasadit mu puta ako obycajny obcan ?

2. Idem po ulici a do cesty sa mi postavi nejaky grazel. Nepomoze diplomacia, utek je z nejakeho dovodu nemozny. Viem, ze z jeho strany je vysoka pravdepodobnost utoku (vyhrazky, sacanie do mna a pod.) Otazka znie: mozem pouzit slzny plyn a nasledne nasadit grazlovi puta aby som ho mohol zadrzat do prichodu policie ?

Zaujima ma ako by taketo zadrzanie bolo vnimane zo strany zakona a policie. Pre pachatela by to IMHO mohlo mat lepsi "vychovny" ucinok ako keby len utiekol a jeho ciny by ostali uplne nepotrestane.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

nosis ako civil bezne pri sebe puta? alebo myslis ho ze ho niecim zviazes a tak znehybnis?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To Max11 : pachatela mozes vzdy zadrzat, aj pouzit puta, ak ich mas pri sebe. To iste plati aj na grazla, co na Teba utoci. Je tu vsak hacik, a to hmotnost Tvoja a pachatelova. Ak mas 120kg a pachatel 60 kg, jeho zadrzanie a nasadenie put je hracka. Ale ak mate obaja priblizne rovnaku hmotnost, pri tom zadrzani mas problem, ak teda nemas cierny pas v nejakom bojovom umeni. Ale podla zakona mozes obmedzit osobnu slobodu pachatelovi, tak len do toho :D
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

V podstate ma to zaujimalo len cisto hypoteticky. Ale pre kazdy pripad sa da EDC kit rozsirit o nieco taketo:

Obrázok

Tym nechcem povedat, ze ja osobne by som mal ambicie sputat niekoho kto ma napadne :lol: Vzdy totiz myslim aj na to, ze vsetko co zo sebou nosim moze byt pouzite proti mne. Kazdopadne som rad, ze aj takato moznost je v ramci zakona :)
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

U nas sa stal raz pripad, jednalo sa o lupezne prepadnutie. A jeden byvaly policaj zadrzal pachatelku na motocykli a nasledne ju putami pripevnil ku plotu a pockalo sa na prichod policie. A pritom prepadnuta bola ina osoba, on sa vsak iniciativne chytil zadrzania pachatelky na uteku. Prisli policajti urobili zapisnicu odviezli si ju a bolo vsetko ok.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

tie plastove puta su zbytocne drahe a velke. Staci ti co najhrubsi plastovy stahovaci pasik (plastova buzirka) nieco taketo

Obrázok

lahko to stocis a omotas okolo MOLE pasikov na batohu, stoji to par centov a kupis to v kazdom obchode pre kutilov. Funguje to spolahlivo, neroztrhnes to ani ked sa poseries (vlastna skusenost). Pre sputaneho je to nepohodlne, ale ved nejde o jeho pohodlie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"