Nutná obrana

inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

K drinku pre sicher max. kaser do vrecka a odvoz domov taxíkom priamo z pred lokálu=najlepšia kombinácia... :wink:
inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

strucny priklad: verzia "hrubokrkych": S kamosmi sme isli taxikom, hladali sme bar, taxikar nepoznal okolie, takze sme sa zastavili aby sme sa opytali okoloiducich. V tom okamihu pristupil k autu jeden mlady ozran a chcel aby sme vystupili lebo sa potrebuje odviezt spolu s kumpanom. Samozrejme nechceli sme mu oponovat, chcel som otvorit dvere a on zakrical, a jeho agresivny kumpan na nas vytasil svoju zbran a hrubym natlakom a vyhrazanim nas nutil opustit taxik vykrikom "zmiznite-vypadnite". V zapati sme rychlo usli taxikom a neodkladne hlasili vec policajtom.

- este mas sancu na priestupok.
- mal si stastie ze ta nesundali ostrou., este by aj svedok taxikar potvrdil NO z ich strany.
Naposledy upravil/-a inspiring_margulis v 28 Dec 2009, 19:13, upravené celkom 1 krát.
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Dúfam že toto nečítajú tie "krky" z toho taxíku... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

ICE, obávam sa, že "krky" toto všetko už dávno vedia. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

chlapci

s vacsinou z toho co ste napisali suhlasim, len sa mi nevidi argument, ze ked nesmeroval utok na nositela zbrane, ze ju nemal vytiahnut.

Myslim to ako vseobecny model, nie tento konkretny pripad.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

neviem kto to tam spominal, ale naozaj, o nutnu obranu pojde aj vtedy, ked vystupis na obranu ineho, takze nebat sa pomoct aj druhym...
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

aris plne s tebou suhlasim, to co spominal Cobra vyzera trochu na to, ze branit sa moze len napadnuty...
Vsetko bolo koser, ale zbran tahal podla mna priskoro. To je nevyhoda plynovkarov. Nie su nuteny si nastudovat zakon pred tym ako si zaobstaraju zbran.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

AKI

a tiez si mozu "dovolit" tahat zbran skor ako my, z dovodu nulovych obav, ze niekoho tou zbranou mozu pripravit o zivot.

ak rozumiete ako to myslim.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aris, rozumieme. A súhlasíme. Teda aspoň ja. :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

AKI: Na obranu kamarata sa moze clovek postavit len na odvratenie priamo hroziaceho utoku (Ale to treba dokazat, co v tomto pripade pochybujem, ze to bude mozne), alebo ak utok este pretrvava, ak skoncil, tak NO sa uz nato neda aplikovat, bol by to exces (vybocenie z NO). A po tom udere do hlavy co dostal ten kamarat, uz "hrubokrki" zjavne nepokracovali v utoku, takze na NO rovno zabudni ako som vravel a to este nehovorim o tom, ze cele sa to da spochybnit, ze sa vôbec nieco stalo, (resp. umysel) pred sudom a dokonca otocit, kedze boli este aj s kamaratom pod vplyvom alkoholu atd. atd a tych chudakov bezmocnych ("Co nic nespravili") si on dovolil ohrozit pistolou (plynovkou), tak ze v snahe chranit si zivot a zdravie, museli opustit verejne pristupne miesto a utiect taxikom :).
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

cobra, vsak utok na kamarata nepokracoval prave vdaka tomu, ze bola plynovka tasena
8)

inak by im mozno vsetkym polamali hnaty
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Uplny suhlas.Chalan to riesil tasenim plynovky lebo nevedel inak a zabralo to.Ak by ju nevytiahol mohli by jeho kamarat jeho frajerka a on skoncit mozno aj na ARO.Takto mu hrozi iba pokuta.Co je lepsie?
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

C08R4,ty by si urobil co?Bol by si presvedceny,ze je kamos v tom nevinne.Co by si spravil?Porozmyslal by si ci uz je to naozaj ono?Ci ta niekto vidi?Co kto povie na policii potom?Pockal by si,ci si to ti hrubokrki nahodou nerozmyslia?Fyzicky na nich nemal,nemal cas,nemal asi inu moznost,tak urobil to co im momentalne pomohlo.

Problem je ale ten alkohol.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Maroš, pýtaš sa, čo by kto robil. Takže čisto teoreticky - lebo v praxi by to mohlo dopadnúť úplne inak: asi by som počkal na moment, kým smrad skutočne vystúpi z auta. Tam už by som mal väčšiu istotu, že budem môcť argumentovať, že išiel po kamarátovi a chcel naňho zaútočiť. Ak by kamarátovi jednu natiahol, už by nebolo o čom. Pravda, keďže nenosím plynovku, ale ostrú, asi by som o čosi viac váhal tasiť (nie ako patres) a potom by som to okamžite hlásil. Mal by som však tú výhodu (oproti patresovi), že by som nebol pod vplyvom, čím by moja verzia bola pre políciu uveriteľnejšia. Pravda, ak by hrubokrkí neboli kamaráti s policajtmi. Čo pokojne môže byť aj patresov prípad a určite by mu to neprilepšilo.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Suhlasim s marosom, lebo kazdy by len cakal a cakal kym sa fakt stane to najhorsie a potom by uz bolo fakt zle. A co keby vystupil a natiahol niekomu ? to uz by mu napriklad zlomenu sanku nenapravilo naspat. Ja som skor za vcasnu prevenciu, ako neskore platanie dier.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"