Použitie .22

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Myslim ze 22LR z toho minirevolvera urcite nema taku prieraznost do tych stranok ako bolo prezentovane v tom videu.
A vystrel .460 SW a jeho nasledky v cieli su tiez asi nerealne.
Toto video bolo cisto asi pre ich sebauspokojenie nad tym co ludia popisu pod ich prispevok :-)
My to tu uz tiez dost dlho preberame a pritom to je FAKE :-)
Naposledy upravil/-a inspiring_kepler v 19 Jún 2009, 16:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

strelba z 22 LR cez 6mm hrube sklo do dreva, nic moc teda

http://www.mojevideo.sk/video/3cc6/prez ... _okno.html
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

looool ta diskusia pod videom, samy znalec vratane autora. a ten popis videa od autora mi pride tiez pekne smiesny.
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

no 6mm sklo je uz zase dost hrube si myslim a strielaju so standartnymi LRN. Keby tam supli stinger alebo ten novy aquila interceptor tak by to asi trocha "zaštípalo" aj za sklom :)

Inak testoval som tie suche zlate stranky 3ks za sebou, oprete i dosku a zistil som ze :

1. CCI Blazer - strela takmer prestrelina 1.ks, ale sa najviac zdeformovala a urobila najväčší otvor, cize sa da predpokladať že voči živej sile by urobila asi najviac skody

2. CCI Minimag - prestrelila 1. ks a skončila v obale 2. ks

3. CCI Velocitor - podobne ako minimag len za zavrtala do 2. ks o nieco hlbsie, ale minimalne

Strielane z 5m s W P22

S takym malym derringerikom by 3 ks asi tažko dali.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 08:53, upravené celkom 1 krát.
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

Aha to je fakt...no Bratislavske asi 2,5 cm
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

83Sajmon napísal:1. CCI Blazer - strela takmer prestrelina 1.ks, ale sa najviac zdeformovala a urobila najväčší otvor, cize sa da predpokladať že voči živej sile by urobila asi najviac skody
To je velmi otazne - nestaci velky otvor a riadna deformacia, v prvom rade musi strela preniknut dost hlboko, aby mala sancu poskodit vitalne organy.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

yarco kolko 22 LR si uz schytal ?!
Toto je uvaha ako ci dubak ma byt hrubsi alebo vyssi :-)
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Ja by som sa za to 6 mm sklo veru nepostavil. Zopár okien sme už na strelnici neúmyselne prestrelili a nezbadal som, že by projektil z .22 padol na zem kúsok za oknom ...
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...no chlapi, v roku 97 som robil skusku prierazdnosti 1cm hrubeho skla plus nalepena 380 mikronova bezpecnostna folia z USA. Jednalo sa o test pre mojho svagra ktory podnika prave s foliami. No vysledok ma velmi prekvapil. Prvu ranu sme dali z revolveru 4palce 22LR do stredu tabule a gulka preletela ako cez maslo a rozpleskla sa o skalu o ktoru bola opreta tabula. Gulka mala velku deformaciu pri naraze o tu skalu, cize podla mna mala este dostatok sily aby zranila osobu za tymto sklom. Sam som bol tymto testom prekvapeny a pokial sklo nieje vrstvovane tak gulka ktora preleti ma dostatok energie aby zranila cloveka... :wink:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

... :oops: pardon tie skla s tou foliou boli 8mm. Povodne sme chceli 1cm iba sme ich nezohnali. Takze 8mm sklo a 380mikronov folia... :oops:

Pri dvoch vrstvach skla s foliou v rame, 22LR uz nepreletel ale 7,65Br ano.

Pri troch vrstvach skla s foliou v rame, uz nepreletela gulka 7,65Br. V tedy som pri sebe nemal 9x19 takze testy sme robili s 22LR a 7,65Br.

sorry za OT
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL napísal:yarco kolko 22 LR si uz schytal ?!
A toto s temou suvisi ako? :roll:
Medzi dubakom a strelnym kanalom ja vidim aky-taky rozdiel ... :wink:

Ak to nebolo z prispevku jasne - reagoval som na podla mna dost pochybny predpoklad, ze 'najviac skody voči živej sile by asi urobila' strela, ktora ako jedina nezvladla prestrelit ani jeden kus 2.5cm Zlatych stranok.
Tot vsjo.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, rozdiel je aj v kvalite/hustote papiera (inu hustotu papiera ma kniha a inu lacny telefonny zoznam, atd.), ale ja osobne na tom videu vidim len ze ten NAA Mini prestrelil dva nie prilis hrube zoznamy/zlate stranky a vyletel tym folderom vzadu - co ale nie su tretie zlate stranky ale len nejaky folder s par zalozkami (cas 4:34 videa). Ked beriem do uvahy ze podla tych dalsich/nezavislych linkov NAA Mini prestreli s beznym 40gr strelivom cca 20cm balist.zelatiny (a so subsonickym/tazsim strelivom este viac), kedze neviem ake .22kove strelivo pouzili v tom videu nemam dovod pochybovat o tom ze to ten Mini dokaze.

To, ze nejaka .22ka s nejakym .22kovym strelivom ma nejaku prieraznost je snad uplne jasne, ale treba porovnavat jablka s jablkami, ten 'box of truth' test podla mna nehovori skoro nic, pretoze vobec nespominaju ake strelivo pouzili a pri .22ke to robi dost podstatne rozdiely - vid pre porovnanie prienik do zelatiny:

Colibri 20gr - 5.3cm
CCI Stinger 32gr - 17.5cm
American Eagle 40gr - 29.2cm
atd.

Pre uplnost este dodam, ze 'prieraznost' .22koveho streliva sa teoreticky dost tazko odhaduje - hmotnost strely alebo rychlost s nou ani zdaleka nesuvisia tak ako navazka a kompozicia/tvar strely. Len pre porovnanie, obycajny Remington Thunderbolt 40gr ide do zelatiny skoro dvakrat hlbsie nez superhyperrychly 40gr Velocitor...

Cize zovseobecnovat ze nieco nie je mozne len na zaklade toho ze mne .22ka prestrelila ci neprestrelila toto ci tamto (cize na zaklade testu s inou zbranou a inym strelivom a za inych podmienok) podla mna nie je moc vhodne, a preto tiez nemam dovod neverit ze to ten Mini s vhodnym strelivom dokaze...


Gunslinger
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ak su tam take rozdiely v strelive ako pises je to mozne, ale ked uz je napr. rozdielna navazka alebo typ prachu tak je podla mna velmi dolezita dlzka hlavne, aby sa ta energia prachu mala kde prejavit. Co pre tento mini revolver hovori proti. Kazdopadne by bolo najlepsie urobit s tymto mini revolverom viacero testov(nabojov) do tych istych stranok a boli by sme mudrejsi :-)
friendly_stonebraker

Príspevok od používateľa friendly_stonebraker »

Steiner napísal:Nesmíte hned věřit všemu, co na youtube uvidíte :roll: :wink:
FAKE
Tak opět trošku oživíme diskusi nad tímto videem :twisted: (viz. předchozí strana diskuse)

http://www.youtube.com/watch?v=DQCZ0G8CBsE

Obdržel jsem odpověď od tvůrce videa. Sice jsem mu psal už v červnu (júni), ale odpověděl mi až dnes :wink:

Původní dotaz (překlad): "Myslím, že menší díry v knihách nejsou od .22LR NAA, ale z 5.56 NATO nebo podobného náboje vystřeleného z pušky ležící na židli (AR15) ke konci videa. Mám pravdu? :-)"

Odpověď:
jayzballs has sent you a message:

Re: NAA .22LR vs .460
:) it's so funny that others actually believe it. Of course you are correct. In addition, the .45 diameter hole is stopped after a few pages with a steel plate slipped in the first book - and was shot using a .45 colt lead ball "cowboy" round.
Překlad: "Je srandovní, jak tomu ostatní stále věří. Samozřejmě máš pravdu. Kromě toho, díra od .45 končila po pár stránkách v ocelovém plátu vloženém v první knize - bylo stříleno .45 coltem "cowboy" nábojem s olověnou střelou."

Takže asi tak ... :twisted: :twisted: :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"