Obrana proti psovi na verejnosti

Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Stačilo psíkovi za hrsť piesku hodiť do očí.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Frankie: to máš aj vyskúšané?, alebo si mal len potrebu niečo napísať?
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

peterson napísal:Frankie: to máš aj vyskúšané?, alebo si mal len potrebu niečo napísať?
Nemám vyskúšané, len ma to tak napadlo, keď pobehovali po piesku. Mohlo by to mať väčší účinok, ako odtláčať psíka vyzutou topánkou, alebo jednou topánkou odtlačiť a druhou mu šuchnúť za hrsť piesku do xichtu. Podľa teba by to nepomohlo?
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

:idea: Mokrý piesok sa síce lepšie hádže ako suchý, ale v tomto prípade je to od veci... :arrow:
(peterson by ti isto vedel popísať bližšie podrobnosti o "práci" so psami...)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Frankie: otázku som ti položil s jasným zámerom- či to máš vyskúšané? Myslel som si, že máš tému prečítanú, zjavne asi nie. Voči útočiacemu psovi ako účinnú obranu prax deklaruje- slzák, teleskop, palicu alebo zbraň.
Prebehni si tému, dozvieš sa prečo
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Frankie napísal:Stačilo psíkovi za hrsť piesku hodiť do očí.
Tak toto bola hlúposť týždňa. :!: keby sme boli na modromkoniku alebo niekde kde si to vkuse ráta plodné a neplodné dni, tak by sa to dalo ešte pochopiť...
Používateľov profilový obrázok
Z-T
občasný prispievateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 4 years 3 months

Príspevok od používateľa Z-T »

Dle mýho, jasný pokus o trolling... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ou, že na modromkoníku... klinec trafený po hlavičke.
:lol:
Keď som to včera videl na WF, nechcel som to radšej ani komentovať. Ale zvedavosť mi nedá. Som totiž hrozne zvedavý, ako na toto vôbec niekto môže prísť. Vďaka Petersonovi už vieme, že autor (Frankie) toto skvostné riešenie nevyskúšal. Na jeho šťastie. Ale na moju smolu, lebo neviem, ako sa na také čosi dá prísť, kde sa dá čerpať inšpirácia.
:twisted:
Ako malý fagan som zažil, ako jeden provokatér skúšal oslepiť protivníka tým, že mu do ksichtu hodí hrsť piesku. Výsledok bol skvostný, akurát toho druhého kvalitne naprdol, skončil s hubou v pieskovisku a musel žrať piesok. Nespomínam si, či víťaz vôbec uronil slzu, alebo piesok totálne nezafungoval (ono, dobre trafiť tiež nie je samozrejmé, všakže?). Ale na tom až tak nezáleží. Nebola to škôlkarská mela o formičky a kýbliky, ale taká celkom zábavná ruvačka pubertálnych výrastkov. Vždy si na ňu rád spomeniem, keď vidím, ako v telke hrdinovia zvrátia výsledok bitky tým, že nejakému zlounovi vrhnú hrsť piesku alebo hliny do očí. A tí najsamväčší frajeri na to ani ruky nepotrebujú - oni to dokážu takým nejakým exkluzívnym oblúkovým kopom - ani highkickom, ani roundkickom, ale takým špeci dustkickom. Nuž, ale to už od modrehokonika prechádzame na čsfd.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

Jack napísal:Ou, že na modromkoníku... klinec trafený po hlavičke.
:lol: :lol:
Dobre som sa pobavil :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

Dobre, tak ste mu chudakovi nalozili. Ale teraz nam laikom vysvetlite, preco je piesok uplne mimo.
Ked si odmyslim, co pisal Jack (ze sa da tazko trafit), myslim ze drviva vacsina by povazovala davku piesku do oci za nieco, co sposobi utocnikovi parsekundovy vypadok a umozni obrancovi utok ci utek.
Napr. uz len taka voda.... sam na sebe viem, ze ked schytam vodou do tvare a mam otvorene oci, tak mi trva chvilku, kym sa zorientujem v case a priestore. A to nechcem vediet, co taky piesok....
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

dostal som na sahare od motorky predomnou plnú dávku piesku do očí, počas jazdy. Okuliare som nemal nasadené. Bolo to nepríjemné, ale dva žmurky a videl som čisto.
Už som dostal do ksichtu aj špinavou vodou a to mi príde byť horšie.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

skúsim len kratúčko. Kedže v téme je niekoľko účinných postupov opísaných, tak len doplním niečo z kynologie.
Pes ako zviera sa v prvom rade orientuje podľa svojich zmyslových orgánov. V prípade útoku/amoku vystupujú do popredia zmysly ako čuch a sluch. V prípade útoku na blízky cieľ je orientácia podľa očí druhoradá, nakoľko zmyslové vnímanie vďaka fúzom, čuchu a sluchu je v absolútnej prevahe. Súvisí to hlavne s tým, že ako predátor/lovec v znížených svetelných podmienkach nemá potrebu orientovať sa podľa zraku. Iné zmysly mu umožňujú výbornú orientáciu v priestore a lokalizáciu cieľa. Stačí takto?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Doplnim Petersona : pri utoku pes oci zatvara aby ich chranil pred poskodenim...
Toto teoretizovanie naozaj pripomina "mokreho konika" :lol: :lol: ... Doporucujem metacovi piesku aby zasiel na prvy cvicak kde sa trenuje poctiva sebeobrana, navliekol si rukav a ochranny odev a nechal na seba pustit psa... Na zaciatku by som zacal niecim mensim ako Belgicky ovciak. Po tejto skusenosti si myslim, ze dalsia diskusia bude bezpredmetna a mokre sny o hadzani piesku do oci utociaceho psa minulostou...

https://www.youtube.com/watch?v=HSyhHJsRsd4
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

Malinak tak to nie radsej nieco mensie malinak by ho dal dole ak by to skusal prvy krat
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

matus, peterson, erebos: dakujem, toto boli seriozne a fundovane odpovede.... ja napr. o cuchu a sluchu psa vedomosti mam, ale vobec mi to neprislo ako podstatna info pri "oslepeni" zvierata
o zatvarani oci som samozrejme nevedel, taktiez porovnanie piesok vs voda do oci je pre mna nieco prekvapive

a co sa tyka posielanie na cvicak, tak komentovany bol ten utok psa na plazi... tam som nemal pocit, ze pes isiel rovnakym agresivnym utokom ako na cvicaku
na tej plazi sa darilo psa hnat topankami a nejakymi vypadmi, toto myslim proti cvicakovemu typu utoku by asi nemalo sancu
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"