Obrana proti psovi na súkromnom pozemku

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Obrana proti psovi na súkromnom pozemku

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Zalozil som novu temu,vzhladom na to co sa mi pred chvilou prihodilo :!: Mam staru suku nemeckeho ovciaka,stale jej to chuti aj ked ma 10rokov-hára sa :!: Mam ju zavretu vo voliere,susedov pes Labrador je u mna castym navstevnikom.Dotrhal cely plot,ked ma zbada uz aj masti preč.Na vzduchovku je imunni :roll: Zrazu som zbadal ako ide ku voliere,ale dalsi pes ho predbehol bol v bude u mojej suky.Zacala bytka,ja v domneni ze sa byje s mojou sukou,bezim po zbran, jasne nemal som v zasobniku naboje. :roll: Istil som sa aby ma nenapadol :!: Do voliery s budou sa dostal tak ze mi vytlacil dosky zo spodu.Takze jeden ostal pri suke ,dalsi usiel :!: Moja otazka znie mozem pouzit zbran pokial by ma pes napadol na svojom pozemku ked sa mi dostal do dvora cez plot :?: Ako reagovat ked sused nebere moje vyzvy vazne nech si ho zatvara :?: Co mozem proti tomu urobit aby nestihali mna :?: odpoved suseda vraj nemam mat suku :!: dalsi moj sused ma chovnu stanicu na Bernandini,bude mat podobny problem uz coskoro :!: Dakujem za nazory ,odpovede.PS-nechcem ale rozputat burlivu diskusiu mimo tema :!:
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Po pripadnom zastreleni susedovho psa argumentovat tym,ze na teba dotycny pes zautocil,ked si sa snazil chranit svoju sucku.Ine nic ma nenapada.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

Rasto:
Moja otazka znie mozem pouzit zbran pokial by ma pes napadol na svojom pozemku ked sa mi dostal do dvora cez plot
...to je jasne , ked ta napadol ....nemusi byt ani na tvojom pozemku.
Susedovi som to najprv normalne vysvetlil , samozrejme nepochopil prvy raz.Druhy krat som jebol z balkona o jednej rano a ked nanho zcal susedko piskat , pripomenul som mu , ze treti krat sa uz nevrati a mam klud.A to mam suky dve. :wink:
inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

V tomto /v Tvojom/ prípade treba rešpektovať len par. 24 Trestného zákona.
Podľa zákona pes sa považuje za majetok, čiže likvidáciou beštie chrániš len svoj majetok + krajná núdza.
Potom postupovať podľa zákona /po naplnení zn. par.24 TZ./, neodkladne zavolať políciu, spísať zápisnicu.
Následky: rôzne ..., potom treba riešiť suseda ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Zial malorazku nemam,ked som mal skusal som dat do hlavne naboj 22.flobert aj gulickovy aj spicak,to bolo ucinne :!: nebucha,ide dost hlboko,ale zas nie tak aby som niekoho ineho odrazom poskodil :!: :!: Zial rodinu a susedov si nevyberem :evil:
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Myslím že nebudem ďaleko od pravdy ak budem tvrdiť že tu o NO nemožno hovoriť, ale o KN kde ale platí že si povinný vyčerpať všetky možnosti pred tým než začneš klásť aktívny odpor a spôsobíš škody väčšie ako je nevyhnutne nutné.
Teda ak ťa susedov pes napadne v tvojej zahrade a ty máš možnosť újsť do domu,jednoducho toho psa nemôžeš zastreliť.
Druhá vec je keď ti hrdúsi psa za 300Euro , ale aj tu to bude KN a musíš tiež využiť iné možnosti a nemal by si ho okamžite zastreliť.

Toť môj názor
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

No skor ako sa zacne strielat, z vlastnej skusenosti, casto uplne staci dobry prud studenej vody. To schladi kazdeho psa tak, ze zabudne aj na fenu.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tibor, ono to v praxi pokojne môže vyzerať aj tak, že havino vystrája na tvojom (riadne ohradenom) pozemku, picneš ho (bez toho, aby si vyčerpal iné možnosti), nahlásiš použitie zbrane na PZ (to by som vrelo odporúčal) a dodáš, že pes bol na teba agresívny, chcel ťa napadnúť a ty si nemohol inak (teda KN jak vyšitá). Keďže ide o hafana a nie o človeka, nik nebude skúmať okolnosti. Čiže i tak še dá, ako hovoria naši kolegovia z východných luhov a hájov. Ja osobne by som sa ho určite snažil najprv odplašiť a zamedziť mu vo vstupe na môj pozemok.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Jack: jasné, len som chcel odpovedať ako by to malo byť v medziach zákona . Tak ako by to asi chcela počuť komisia na skúškach. :wink:
Pre KN neplatí ani výhovorka o velkom strese, rozrušení atď.


A myslím si tiež že lopata stačí, alebo prípadne výstrel do vzduchu.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Chlapi ten pes nereaguje na nic,ked ma zbada prasi,ked nema kde cery sa na mna :shock: nic mu nerobim,ale ked sa zacnu u mna byt,mam dve deti :!: nahodiu by boli na dvore :roll: dalsia vec pouzil by som zbran stihali by ma, :?: lebo mne je ZP zamestnanim.Vela ludi kde pracujem museli odist na zaklade toho ze ich zena vraj natrela ze sa jej vyhrazal manzel zbranou.Preto sa obavam aby ked k niečomu dojde ma nemohli prepustit :!: Psa skusam odstrasovat vsetkym,vzduchovkou dostal medzi oci,srst mu podskoci on nič,pacol som mu aj na gule asi som netrafil :twisted:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

CCI 9mm L, plastovy naboj. Drahy,dobry,vyskusany.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ano to mam na plane,aj brokovy len ten buchot :roll: :!:
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Balistik: Keby pes vedel čítať a videl tvoj arzenál, viac by sa neukázal. :D
Já by som kvôli psovi neriskoval. Nakrmil by som ho. Poriadná dávka uspávacieho prášku (napr. Rohipnol) schovaná v kúskoch mäsa. Je to celkom milosrdné.

No a teraz ma psíčkári ukameňujú. Ale to že kvôli ich psom cez leto nespím celé noci to ich nezaujíma. :evil:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ved ja som tolke zbrane uz mal,pokial taham IPSC neuzivim insie :evil: ale uz kujem plany :lol: jááá mu dam jed do tela :wink:a to nieje este nic dalsi sused ma troch psov jeden je blbec totalny nejaky polovny,ale teraz doniesol ani neviem co ,tak ten si dokaze hodinu na dvore nahanat chvost a stekat ako pila.Ked som po nocnej asi viete na co myslim :evil: :!:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

preco by ta mali stihat? to je taka otazka...
vsetci rozumeju, ze ked na ich pozemku bude cigan kradnut, tak po nom budu strielat a pri psovi treba vyriesit kazdu konkretnu situaciu zvlast.

plati ustanovenie o KN.

co s tym mozes robit?
mozes suseda upozornit, ze pes blablabla a ze sa moze stat ze ho zastrelis.

mozes podat obcianskopravny navrh na sud, ze ta sused obtazuje, tym ze jeho zvierata sustavne prenikaju na tvoj pozemok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"