Reálne použitie zbrane.

inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

par dni dozadu sme s kamaratom na Hradskej isli v aute, videli sme ako vlciak skace do baby kuse jej do psa, ked si psa zobrala na ruky a ten vlciak do nej stale skakal, tak sme zastavili, vybehli z auta aj s pistolami sme utekali k nej, vlciak sa na chvilu zlakol a pobehoval tam, ale ked baba zacala utekat prec, tak sa snazil cez nas a pomedzi auta prekluckovat za nou. Je to dost frekventovana ulica, takze nic moc situacia. Nastastie auta prestali chodit z protismeru ked videli co sa deje a vlciaka som dostal do takeho miesta, kde za nim bol len prazdny chodnik a betonovy mur, cize sa dalo strielat tak som do neho jednu vypalil, zaskucal a zdrhol. Ten pes bol bez obojka, slintal tiez obstojne, este som videl ako sa na ceste rozflakla strela, takze ak by sa aj odrazila, skoncila by v tom mure.

Potom klasika, volal som policiu, zazil policajne manevre kde doslo asi 5-6 hliadok, stal tam hodinu a pol, vypocul si ako hrozne nebezpecnu vec som urobil, lebo co keby som trafil dieta, ze som si mal radsej omotat tricko okolo ruky a tak toho psa odplasit, ze mi zoberu zbrojak a pod... :roll:

Potom sa islo na stanicu, spisal sa zaznam, dali mi fukat, vratili mi zbran... cele to zabralo cca 2 hodiny.

Adrenalin to bol slusny aj ked to bol len pes, pozerat kde kto je, ci nejdu auta a podobne, je to neprijemne. Ta baba co sme "zachranili" predo mnou normalne usla jak keby som mal mor, nastastie kamosi tam vedia dosvedcit co sa stalo, takze treba vzdy po incidentne davat pozor aby sa vam nerozutekali svedkovia, lebo je to potom nahovno a mozno byt aj trocha tvrdsi a trvat na tom nech tam cakaju na policiu, ale zas to neprehnat.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

výborne Lord ! Postupoval si správne.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

jasne ze Lord postupoval spravne.. ide o tu nasu choru mentalitu ze musel potom strpiet pocuvat sracky ze niekoho mohol ohrozit, ze radsej omotat si nieco na ruku, ze moze prist o zp a to pravdepodobne od odbornikov co maju odstrielane stotinu toho co tu niektori na fore (bez urazky a sorry ak sa mylim) a ohladom bezpecnej manipulacie ani nehovorim, skutocnost ze baba co ju vlastne zachranil (alebo jej cokla) zdrhla, prijazd piatich hliadok na miesto.. slo len o strelbu na psa.. to je v pitchi !!! aj ked to trvalo ako pise len dve hodiny.. sa necudujem ze tu su aj nazory ze starat sa o seba a svojich blizkych a nestarat sa do cudzich zalezitosti.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

pekne lord, len som prekvapeny ze sa to nedostalo do sprav, o tom ako sialeny strelec ohrozoval psickarov.... :roll:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

Jasné, ani nie tak dávno som mal postoj iný. Ale po posledných skúsenostiach, po tom ako je pomerne veľká časť verejnosti zmanipulovaná a orientovaná proti legálnym vlastníkom zbraní mi to je jedno. Ak by bola tá slečna dospelá , mala na takú situáciu myslieť skôr a prevziať za svoju bezpečnosť zodpovednosť. Nečudoval by som sa, ak by bola niekde na diskusiách vášnivou obhajkyňou zákazu legálnych zbraní.
Iná vec je, keď ide o deti. Pokiaľ ide o dospelých zaujal som postoj "mám v paži". Okrem rodiny a blízkych.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

žvásty o omotaní si handry na ruku či možného ohrozenia "niekoho" v poliach oproti bývalému Darexu- to môžu len "hypervzdelaní pmjčkari" ... :roll:
Tí by najradšej z obrancu urobili čiarku pre seba
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

samozrejme že sa sa takáto situácia do správ nedostane !!!
zabrala by zbytočne 2 min drahocenného času na strašenie OVČANOV mediom kúpeným pre J&T a Pentu.

reakcia polície - normálka, povedal by som že Lord obišiel ešte veľmi dobre, zachoval sa ako všímavý a samostatný spoluobčan ktorého treba za jeho dobrotu a ochotu riskovať zlinčovať na hranici

na toto musí byť pripravený každý z nás, nikdy nebudeme pochopený a ešte ľudia ktorým budete pomáhať vás zažalujú za ohrozenie -
bohu žial 99% ľudí tam vonku sú len ovce, veľmi jednoduché a nesamostatné v myslení . len tu je hrant, žer, a o zbytok sa nestaraj
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Klobúk dole 8) Len škoda, že tá pani neostala ako svedok. Možno by zjedodušila cely priebeh :roll:
Aké strelivo si použil, a kde si ho trafil, že zdrhol?
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

Pekny priklad KN. Stastie, ze pes bol vlciak, pri mensom plemene by eventualne mohli do teba rypat, co sa tyka zasady proporcionality a subsidiarity. Aj ked vzhladom nato, ze sa jedna o psa bez majitela to nik neriesil. Keby vsak majitela mal...
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Lord... mal dostať jednoznačne pokutu za nepresný zásah. Ak ju nedostal, tak si to odpyká na strelnici. Na kerú Máriu toľko trénuje, keď potom netrafí psa na hlavu a dôkaz mu zdrhne... Že Dušan? :twisted:
Mohli sme mať na strelnici mäso na guláš a peknú predložku v kancelárií ... :lol:
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Len ci ta pani so psom neutekala pre vami? Rutis sa k nej so zbranou v ruke .... :-)
Myslim vsak ze rozhodnutie zasiahnut bolo spravne. Raz som videl pani co mala brucho a stehna cele zjazvene zvislymi jazvami. Jej civavu napadol stary kocur. Psa vzala na ruky aby ho branila a kocur sa po nej vydriapal hore ku psovi. Ak by sa po tej pani driapal vlciak, tak neviem ako by dopadla.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

71Jany71 napísal:Klobúk dole 8) Len škoda, že tá pani neostala ako svedok. Možno by zjedodušila cely priebeh :roll:
Aké strelivo si použil, a kde si ho trafil, že zdrhol?
9 luger 124 grs, celoplast, mieril som na stred tela, bo ku mne bokom otoceny, tazko povedat kde presne to padlo nakoniec.

Peterson, to bolo uz tam v dedine, nedaleko jednej vinarne, ale hovorim, za psom bol prazdny chodnik a betonovy plot, takze riziko bolo minimalizovane
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Lord, ty si ho trafil asi "na mäkko" ako by povedal Lovec :D

Pena: na základe tvojej poznámky- mäso na guláš obstarám určite ja. Ja ti dám vlčka do gulášu ! :twisted:

:D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

71Jany71 napísal:Len škoda, že tá pani neostala ako svedok.
Z popisu situácie mám skôr pocit, že Lord môže byť len rád, že konkrétne táto svedkyňa hneď zdrhla. Mohol by sa dočkať veľmi prekvapujúceho svedectva od priamej "poškodenej" :evil:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pochybujem, lebo Lord tam mal svedkov v hojnom počte, ktorých svedectvá by prebili i samotnú pani :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"