Konkretne príklady nutnej obrany a krajnej núdze

Používateľov profilový obrázok
papanma
občasný prispievateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa papanma »

Urcite lepsi 9luger ako prazdne ruky... (co sa tyka tej svinky) :wink:
peterson, treba dokoncit obsah stranky http://www.strelnicavistuk.net/... inak mam rad tuto strelnicu, kusok od BA
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Zbraň ktorú nosím je TT 33, vzhladom na to že tam kde ju potrebujem na ochranu sú buď polia, alebo hora..Do mesta, medzi ľudí beriem buď kaser, alebo nič, nakoľko si veľmi dobre uvedomujem čo to je za sila tie náboje. Do budúcna uvažujem o niečom malom vreckovom, malorážkovom. Dosť ma desí predstava že niekoho v obrane prestrelím a ublížim niekomu druhému. Ale to bude asi len komplex zo 7,62x25.. to nechcem tu riešiť..
Dokáže vyšetrovateľ preukázať že sviňa odomňa utekala a tým pádom nebola nutnosť strielať? Čiže je reálna možnosť že poľ. združenie si bude odomňa vymáhať škodu na zabitom zvierati.. Čo taká metráková sviňa stojí?Táto mohla mať dobre cez 100 kg.. Náležitosti ohladne KN sú mi jasné, zaujíma ma len čo nasleduje potom. To o čom sa už v zákone nepíše.
Ešte ma napadlo, polícia upovedomí pol. združenie, alebo RVPS -ku, alebo je to mojou povinnosťou oznámiť niekomu zabitie?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1316
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Chystas sa polovat Tokarevom v cudzom reviri sokolik? :lol: :lol: :lol:
...vykasli sa na to a nezbieraj tu na fore informacie, ako to navliect aby ti to preslo.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Netáraj blbosti.. nikto nikde nechce nič polovať. Podla seba súdiš mňa? :) Keby som chcel pytliačiť opýtam sa v najbližšom polovnom združení... Tam je takých habadej..
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1316
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Tak to je super. Nechaj svojho "svrbiaceho" Tokareva vo vrecku a nestrielaj prasiatka. A ak chces zistit ako to "urobit" aby to posobilo legalne, popytaj sa tych znamich z toho zdruzenia co sa v nom grupuju pytliaci. Tu ale informacie tohoto druhu nehladaj. Tahanie mudrosti, co by sa "akoze" stalo, keby teoreticky sa stalo toto... Posobi to asi ako ked islamista zhana na FB studijne podklady, ako zostrojit pekelny stroj (teoreticky). A netreba aby si priznal na co sa chystas. Staci si precitat posledne prispevky a dost to napoveda.
...a ano, som alergicky na podobnych spekulantov, nebol by to prvy pripad, ked za naslo zdochnute postrelene zviera, ktore trpelo niekolko dni, kym zhaslo. Preto sa aj lovi vykonnymi kalibrami, aby zviera co najmenej trpelo.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

POčuj sokolík a nenapadlo ťa že to mohli streliť dáky tvoji podgurážení kolegovia? Nebolo by to po prvý krát? Aby som to trochu objasnil, aj keď nerád sem dávam niečo z môjho súkromia, ale pri tebe spravím výnimku. môj častý výskyt v hore a inde, je z dôvodu toho, že som na naše pomery veľkovčelár /mám niekoľko včelníc/ Aby sa aj takým ako si ty dostalo do obchodných reťazcov medu sme nútení kočovať. Keď som kupoval TT tak to bolo v čase keď bežne v istej lokalite SR šarapatili medvede, okrem iného. U niekoho medvede u mňa asociáli, ale vzdušnou čiarou kolegovi medveď rozobral včelnicu na padrť.. Dal som na radu jedného známeho a kupil spomínanú zbraň, ako kompromis medzi tým čo som chcel a proti čomu a kde by to malo byť použité. Vzhľadom na to že som pri včelách prespával som to uvážil že je to relatívne najvhodnejšie riešenie. To že ty vidíš schyzofrenicky za každým držiteľom väčšieho kalibru hneď pytliaka ja nemôžem.. Aby si kludne ty a tebe podobní spávali, tak slubujem že do hory si budem brávať namiesto toho šlajder :D Až sa sviňa vyrúti najbližšie.
PS: Pred zhruba dvoma rokmi sa mi prihovorili pri včelách dvaja takí polovníci vraj či som nevidel vysokú,bežala mojím smerom.. Hovorím, nie jediný kto bežal som bol ja keď som počúl výstreli. a dali sme sa do reči, napriek tomu že mne sa to ich hobby do špiku kosti hnusí. Nakoľko nevidím nič pozitívneho na tom že dáky vypasený Hujer striehne niekde na zver ktorá čaká len na to aby sa mohla ísť napásť niekde na pole.. Túto včelnicu mám priamo v revíri, už ani neviem koľko rokov tam včelárim. Nikdy som nevidel že by tej zvery niekto niekedy tam niečo priniesol na zimu. Jediný kto tam niečo prinesie som ja a traktorista z neďalekého PD čo nám je tých zvierat ľúto.. Takí ako ty sa tam chodia len vyblázniť a keď napadne sneh tak nasrať.. Za to obdobie čo som tam som pre tie zvery čo vy strielate spravil viac než tvoji niektoí kolegovia od fachu. Preto ťa chcem pekne poprosiť neobtieraj si hubu o moju osobu, absolútne ma nepoznáš. Tak ma láskavo neurážaj tým že som jedným "z vás" pytiakov..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

myslím, že zoznamovacie kolo prebehlo- treba vyhodnotiť napísané argumenty. Odporúčam preštudovať príbuzné témy, kde je dosť informácií.
Asi nikto nechce len tak stretnúť diviaka. Všeobecné odporúčanie je také- divá zver musí vedieť o mne prvá. Odporúča sa niečo dať na odev, aby si produkoval hluk, ktorý do lesa nepatrí a zver ho vyhodnotí ako riziko. Zvonček, voľná kovová pracka, krúžok s kľúčmi a podobne.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2076
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ak budes strielat v KN, za skodu na zveri nezodpovedas. Tazko by ti preukazovali pytliactvo, kedy si strielal TTckom, nemal moznost zver odniest ani nejako spracovat... To vsetko nasvedcuje ze si lovit nesiel.Utekajucu svinu a utociacu svinu (alebo cokolvek ine) by si si ale pomylit ale nemal :!: Ostatne ti uz napisal peterson.

Ine riesenie: Prestahuj sa k nam do petrzalky. :idea: U nas ziadne svine (nieto este muflony) nie su, dokial si ich niekto nedonesie ako domaceho milacika. Ale zase minule som uz videl aj malu svinu na voditku :shock:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1316
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Peto, tento chlapec je bud nejaky provokater alebo tu zbiera informacie ako pachat nejake nepravosti. :-) Dnes su to diviaky na uteku, minule zasa riesil, o by bolo ked ho stretnu s infrakom v reviri. Namusis byt Einstein aby si tam videl o co sa jedna.
A ty "vcelarik" trocha uber paru.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ty máš fakt od Einsteina ďaleko. Už nie som pytliak, ale provokatér :D a čo ešte? Pre teba to musí byť v hore ťažké, každý hubár, chatár, prechádzajúci, káždý kto sa ti objaví v revíri je pre teba potencionálny pytliak? Hovorí sa tomu profesionálna deformácia :D Ja sa ani nedivím že z času na čas sa postrelíte.. Popravde je mi jedno čo si myslíš.. Ak chceš hladať nekalé živly pozri sa vo svojom polovnom združení, na betón ich tam pár nájdeš.. Myslíš si že by mi bol vystavený ZP keby som bol to čo ma vykresluješ? Myslíš si že by som tu lustroval dáke fórum, vypytoval sa a následne išiel páchať tr. činnosť, ešte k tomu legálne držanou zbraňou? To si fakt myslíš že som dáky retard? Veď sa to dá dnes všetko bez problémov zistiť..Myslíš si že by som vystavil seba trestnému stíhaniu kvôli dákej divine? Mne je to zviera mylšie keď je živé, nepotrebujem si ukájať svoje ego tým že budem strielať na vyzimenú a hladnú zver..Keď ju budem chcieť tak si ju kúpim ako každý iný slušný človek.
Termovíziu som riešil kvôli tomu že ak mám šlapať v noci pešo 1,5km cez horu, pričom neďaleko je cigánska osada, rád by som videl čo je predomnou, bez toho aby som vyrušil niekoho na včelnici. Čo si ty o tom myslíš je mi výsostne u prdele..
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1316
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

No, mozno to pochopis takto:
Niesom clen ziadneho polovneho zdruzenia. Nepolujem. Polovne skusky a listok mam a trocha sa vo veciach okolo toho vyznam.
Niesi tu na fore dlho, ale co prispevok to perla. Tokarev na medvede, strazenie ulov v hore s infrakom, strielanie diviakov na uteku...
Vacsina ludi co sa pohybuje a pracuje v lese (lesni robotnici, technici servisujuci kable, ludia robiaci vyskum...) su v kontakte s polovnikmi v lokalitach kde sa pohybuju. To iste plati aj o vcelaroch, pastieroch... Je to vzajomne vyhodne, lebo si vedia odovzdavat informacie o tom co sa v hore deje a o pripadnych rizikach. Polovacky, vyskyt besnoty, nebezpecna zver, z druhej strany info o pouziti mechanizmov, vyrube, pohybe stada...
Ty tu najprv riesis co sa moze stat ked ta polovnici vymaknu sa tulat po hore so zbranou a nocnym videnim. Teraz riesis ci sa da zistit ci bola strelena zver pri utoku alebo uteku a aky to moze mat nasledok.
Takze pokial si neuvedomujes ze KN je odvracanie nebezpecenstva, ze podla zranenia, krvnych stop, miesta, rocneho obdobia a dalsich indicii sa da zistit ci naozaj zver utocila alebo unikala, tak si slusne povedane jednoduchsi clovek.
Takze si bud naozaj jednoduchy.
Alebo si spekulant, co zistuje ako "s tym vy.rdat" ked ho vymaknu v hore s trofejou.
Alebo si provokater, co sa tu registroval a skusa.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Prepáč, asi žiješ niekde mimo slovenskú realitu alebo moje skúsenosti s polovníkmi sú úplne odlišné.. Keď majú polovku a zdržiavam sa v ich revíri už z pomínaného dôvodu, nikdy sa neobťažovali o tom dať ani vedieť. Raz sa stalo že som isšiel za pánkom na neďaleký posed, oznámiť mu že budem sa tu zdržiavať aby mi neustrelil klobúk z hlavy :D alebo keď dohladávajú asi zranené zviera.. To o čom píšeš je asi len informácia o tom ako by to malo fungovať ale nefunguje.. Pozri , nemám nutnosť ťa o niečom presviedčať, beztak máš o mne zafixovanú mylnú predstavu, na hony vzdialenú od reality.. ak si fakt taký milovník "prírody" za akého sa tu robíš,spravíš lepšie keď zoberieš batoh sena a zanesieš to dnes zvery, namiesto vypisovanie uražlivých nezmyslov na mojú osobu..
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

tomas120 napísal: Keď majú polovku a zdržiavam sa v ich revíri už z pomínaného dôvodu, nikdy sa neobťažovali o tom dať ani vedieť.....
Sorry...dať vedieť komu ? TEBE osobne ?
Lebo pokiaľ viem, tak oznámenie o poľovačke sa dáva cestou úradnej tabule na príslušných miestach.
To v tých lepších prípadoch a lokalitách.

Alebo platí aj
Plán spoločných poľovačiek schvaľuje obvodný lesný úrad. Ivičič hovorí, že sa ich zúčastňuje okolo tridsať ľudí. Podľa zákona musia mať aj poľovnícke psy.
Pred spoločnou poľovačkou nie sú žiadne špeciálne bezpečnostné opatrenia. Upozornia na ňu iba pred začiatkom a poprosia ľudí, aby tam nešli, tvrdí Ivičič. „Nemáme povinnosť niekoho upozorňovať, ani to nemá zmysel.“

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/6668250/na-k ... z4WHhVHc4B
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nechcem vam rusit debatu, ale toto si snad mozete riesit cez sukromnu postu .
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa wisdom »

Ja ti to napisem tak aby si to pochopil. Ak pouzijes zbran v sebaobrane tak tuto skutocnost bezodkladne hlasis na 158, pockas na hliadku a zdokumentovanie. S nicim nemanipulujes, zviera nedorazas, nevyvrhujes a podobne.. Ak pouzijes zbran v sebaobrane, bezodkladne to nenahlasis a niekto ta uvidi, pripadne ak si nebodaj diviaka budes chciet niekam vziat alebo ho dohladavat tak si pytliak a pravdepodobne bachorku so sebaobranou neuspejes.

Co sa tyka sebaobrany a 9mm. Bolo to uz sice riadne davno, bol som vtedy chlapec ale dodnes si pametam ked som raz bol s dedom nad ranom v reviri pokukat vychod slnka a trosku zver (vtedy ma este nechcel bravat na polovacky pretoze som bol vraj este maly). Malorazku vsak zobral pretoze bola vtedy dost rozsirena tusim beznota a tiez na konci takychto prechadzok ma vzdy zobral zastrielat si na plechovky. Vtedy sme mali takyto stret. Aj ked mal dedo len malorazku ale diviaka dal dole krasne. jedna max 2 rany. Ani dokusat ma nestihol aj ked chybalo ozaj malo
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"