Nálepky zákaz vstupu so zbraňou

inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 15:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa djuri »

pokial sa dobre pamatam, minimalne tie cesty nema vo vlastnictve ale v sprave..ak sa mylim opravte ma
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Pani, ste uz dost oftopic, tak sa vratme k teme alebo zalozme novu temu, ak chcete pokracovat.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Djuri, niektoré má vo vlastníctve, niektoré nie.
:wink:
Peter Bezo, treba pozornejšie čítať: "také nariadenie by bolo pochybné - zvlášť ak by išlo o verejne prístupné miesta". Chodník = verejné priestranstvo.
:P
Igoros, nemyslím si, že by to bolo až tak off-topic (veď pozri, kde to vzniklo), ale i tak končím. Nemá zmysel sa v tom stále dookola patlať.
:lol:
friendly_banach

Príspevok od používateľa friendly_banach »

Tak som dnes preštudoval celú vnútropodnikovú smernicu a je tam síce toho dosť no o nosení zbraní do objektu sa tam nepíše ani slovo. Každopádne ale na všetkých vrátniciach visí tabula s preškrtnutou zbraňou a nad tým je nápis "PRÍSNY ZÁKAZ VNÁŠANIA" Teraz neviem čo si mám myslieť. Stačí že je tam tá tabuľa a už ma za to môžu p....t? Alebo to musí byť aj vo vnútornej smernici? Vie to niekto zodpovedne povedať? Ale prosím nie odpovede typu "Myslím že" alebo "malo by"
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Zodpovedne ti na to neodpovie nikto.Kazda firma je specificka.
Odpovedz si na to sam,nos plynovku,az ta raz "dostanu" budes vediet ako to je.Tocenie tu stale dookola o tom istom ti nepomoze.
friendly_banach

Príspevok od používateľa friendly_banach »

Tak to nieje zrovna dobré riešenie, nepotrebujem prísť o prácu
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Škoda tej cedule "Prísny zákaz vnášania". To sa potom ťažšie vyhovára. Je to len na tebe. Môžeš riskovať, alebo sa napríklad obrátiť so žiadosťou na niekoho, kto má na starosti bezpečnosť v objekte, aby ti dovolil nosenie. Ale hlavne, jak povedal electron, na tomto fóre to nevyriešiš.
:wink:
friendly_banach

Príspevok od používateľa friendly_banach »

A vie niekto aspoň čo mi môže hroziť ak ju budem nosiť a raz mi ju nájdu? Lebo velice pochybujem že mi to dovolia ak sa na nich obrátim, v tomto podniku platí že keď sa niekým nemusím zaoberať tak ho rovno niekam pošlem nech neotravuje, a to sa asi aj stane ked sa skúsim spýtať.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Môžu ti na krk teoreticky hodiť aj niečo také ako "hrubé porušenie pracovnej disciplíny", alebo niečo podobné. Výsledkom môže byť aj to, že dostaneš padáka, alebo ti strhnú časť mzdy. Neviem, ako presne to u vás chodí.
Používateľov profilový obrázok
wronski
prispievateľ
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa wronski »

Peterml napísal:A vie niekto aspoň čo mi môže hroziť ak ju budem nosiť a raz mi ju nájdu? Lebo velice pochybujem že mi to dovolia ak sa na nich obrátim, v tomto podniku platí že keď sa niekým nemusím zaoberať tak ho rovno niekam pošlem nech neotravuje, a to sa asi aj stane ked sa skúsim spýtať.
hadam pomoze zmena zamestnania pokial ma zamestnavatel takyto pristup k svojim podriadenym.ale v tvojom pripade to bude asi velke dilema,nakolko si uz pisal,ze nechces prist o pracu.skus kontaktovat toho kapitalistu,predpokladam,ze pracujes v sukr.sektore,mailom a na rovinu bez okolkov napisat ake je jeho stanovisko k tomuto ˝zavaznemu˝a nervy drasajucemu problemu.Nakolko som aj ja kapitalistom,ale s trosku odlisnym a liberalnejsim pristupom k svojim zamestnancom,drzitelom zbrane,preco by slusny clovek nemohol mat pri sebe zbran,samozrejme ze sa jedna o zbran v legalnej drzbe
_________________
Walther P99 compact
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Peterml napísal:...
Ide konkrétne o kórejskú firmu Samsung, závod na výrobu lcd. Pri vstupe do závodu je plno nálepiek s preškrtnutou pištolou, alebo nožom, dokonca sú tam aj hviezdice či nundžáky alebo samurajské meče. :lol: na tom sa vždy musím smiať. Blbý kórejci.
Mám obavu, že žiadny kontakt so zamestnávateľom nepomôže!!! Podľa vyššie uvedeného (cit.) to vyzerá na "preventívnu sebaobranu" firmy pre prípad, že dôjde k nejakému incidentu (vystresovaný ťažko vykorisťovaný a prepracovaný zamestnanec posadnutý amokom zmasakruje svojich bezmocných spolupracovníkov :evil: ). Firma sa takto zbavuje zodpovednosti za prípadné škody na zdraví - veď oni všetky zbrane zakázali... :roll: Takže ak sa ozveš, budeš mať akurát záznam - potenciálny útočník, chodí ozbrojený, pozor na neho :!:
Naposledy upravil/-a Igrlik v 27 Mar 2008, 11:19, upravené celkom 1 krát.
friendly_banach

Príspevok od používateľa friendly_banach »

Tiež si myslím že by to najskôr takto dopadlo. Aj keď neviem koho by sa dalo zmasakrovať plynovkou. :lol:
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

Dlho sa tu nic nepopisalo, tak trochu rozmutim vody.
Ak ma SBS-kar :D (celkom fajn pomenovanie) prichyti pri pachaní trestneho cinu (priestupku), ma pravo ma zadržat do prichodu policie a zrakom, hmatom a technickymi prostriedkami sa presvedcit, ci mam pri sebe zbran!
Co moze urobit, ked ju u mna objavi?!
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

A kde sa to o tej zbrani a SBS-kar-ovi presne pise? Lebo v Zakone o sbs (sukromnej bezpecnosti) som nic take nenasiel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"