Nálepky zákaz vstupu so zbraňou

eloquent_euclid

Nálepky zákaz vstupu so zbraňou

Príspevok od používateľa eloquent_euclid »

Dost často vidím nálepky zákaz vstupu so zbraňou, aj na obchodných centrách, nejde náhodou o diskrimináciu slušných ľudí ? Je vôbec platný takýto zákaz ?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ignoruj ich,ja chodím všade so zbraňou,nák.centrá,banky a pod. Buď v kľude :D
Používateľov profilový obrázok
Speedy
prispievateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa Speedy »

presne tak ako aj ja!!!ani si s tym nerobim hlavu
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 14:52, upravené celkom 1 krát.
eloquent_euclid

Príspevok od používateľa eloquent_euclid »

Videl som ich na vstupe do objektov ako je Wolkvagen, figaro, obchodné centrá, o takychto objektoch som v zakone necital, neviete ktory zakon este rieši tieto zakazy ?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Peter Bezo napísal:
PeterX napísal:Dost často vidím nálepky zákaz vstupu so zbraňou, aj na obchodných centrách, nejde náhodou o diskrimináciu slušných ľudí ? Je vôbec platný takýto zákaz ?
Zákon stanovuje kde môžem a kde nemôžem, nálepky nemôžu presiahnuť rámec zákona

ak ide o súkromný sektor a pracovník SBS zbadá že máš pri sebe zbraň nemusí ťa vpustiť do objektu.
U nás v a.s. je SBS poučená smernicou,ktorá zakazuje nosenie zbrane do objektu,ALE NIKDE v smernici nie je uvedené,či sa jedná o zbraň v zmysle zákona 190/2003 Z.z,alebo podľa trest.zákona.Sú to idioti,nosím zbraň vždy klasika za pasom v puzdre a vždy pekne pozdravia oni mňa :D
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 14:51, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Peter Bezo
bez zmrzliny áno,ale bez zbrane-nie :D
inak,plný súhlas s príspevkom :!:
inspiring_dubinsky

Príspevok od používateľa inspiring_dubinsky »

A aký postih by mi hrozil, ak vojdem do objektu označenom nálepkou?
Žiadny... Lebo podľa zákona nenosím zbraň viditeľne a nikto o tom nevie a ani nemá vedieť.
Pri náhodnej prehliadke v obchode pracovníkom SBS ho upozorním na fakt že vlastním zbraň, mám ju pri sebe, on nemôže urobiť nič, len ma v najhoršom prípade vykáže z objektu, a aj keby zavolal políciu, tá to nemá ako riešiť, lebo som neporušil zákon o zbraniach a strelive a/lebo som sa nedoputil priestupku § 47 ods (1).
Tieto nálepky považujem len za odporúčajúce, a nezaväzujúce. Ak by som tam aj vošiel so zmrzlinou, je to skôr len morálny priestupok - niekoho zamažem, spôsobím mu škodu (občiansko právny spor), s cigaretou sa už dokonca môžem dopustiť priestupku (zákon o ochrane nefajčiarov).
Myslím si že nálepky sú prežitok z doby, keď nebolo vyslovene zakázané nosiť viditeľne zbraň, aby nedošlo k mylnému posúdeniu človeka ako útočníka - lúpežníka, a táým aj oprávneného zásahu pracovníkov SBS a pod.
Toť môj názor.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

aj to sa môže stať,že ma zajtra SBS nepustia do práce :D
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ja to beriem skorej ako prozbu o nepouzivanie.Ved skoro vsade mas preskrknuty mobil (banka posta....) a nikdo ma z banky nevyhodil po tom co mi prisla SMS z informaciou ze som vyberal ci vkladal.Ked mas skryte nosenie,tak si ju urcite nevsimnu :twisted: a si v pohode.Podla mna je to tam ozaj preto aby si ta nepomylili z lupicom.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Odporúčam rešpektovať nálepky na budovách súdov a prokuratúr. :wink:

Príslušníci justičnej stráže, ktorí vykonávajú ostrahu týchto objektov sú totiž oprávnení odňať osobe vstupujúcej do súdnych objektov alebo na prokuratúru zbraň alebo vec, ktorou by mohla ohroziť život alebo zdravie iných osôb (§ 21a ods. 4/ zák.č. 79/1992 Zb.).

Teda môžu vám odňať zbraň alebo nôž, prípadne bejzbolku. Pri odchode z budovy vám veci oproti podpisu vrátia. Na našom súde prechádza cez rámový detektor kovov cca 90% občanov vchádzajúcich do budovy, takže šanca zachytiť niekoho so zbraňou je dosť veľká. Navyše detektory sú moderného typu, teda nesignalizujú len kovový predmet, ale aj výšku jeho umiestnenia na tele.

Čo sa týka ostatných nálepiek na obchodoch a pod. Je to závislé na kvalite strážnej služby, aby si vynútila rešpektovanie zákazov. Jediné čo vám však hrozí je spomínané vyvedenie z objektu.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Panzer
pri vstupe upozornim sluzbukonajuceho na fakt ,ze mam pri sebe zbran,pomaly ju vylozim na pult,prejdem detektorom a dovybavim formality,klasika ZP a atd....
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Jedna vec sú nejaké hypermarkety, kde tieto nálepky možno brať ako odporucania, nie prikaz. Vedel by mi tu niekto povedat ako je to s nosenim zbrane na akademickej pode??? Lebo v sucasnej dobe je jedna z mojich aktivit aj studium na VS a ktosi mi spominal, ze tam by som so strelnou zbranou chodit nemal. Som nad tym rozmyslal, zakon mi predsa na zaklade ZP sk. A umoznuje zbran nosit a pravidla VS predsa nemozu stat nad zakonom. Ako to vlastne je??? dufam ze sa najde niekto, kto mi to objasni blizsie.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

neviem ako to je z akadem.podou,ale pre mna je to objekt ako kazdy iny
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"