Nálepky zákaz vstupu so zbraňou

Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Ešte raz - ak obchod chce mať "gun free" zonu musí to zabezpečiť zjavne inac ako nálepkou a takéto obchody sa už vo svete nájsť dajú.

Ak raz na to bude požiadavka bude to zákazníkov viac lákať ako doháňať.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Jack napísal: Nikto nechce byť bezdôvodne buzerovaný pri vstupe do nákupného centra, preto by zrejme časť zákazníkov odišla ku konkurencii.
A možno ani nie, lebo nikto normálny predsa zbran nepotrebuje a bez zbraní to predsa logicky je bezpečnejšie...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Steff, keď ešte raz, tak ešte raz: toto u nás zatiaľ nie je téma. Tak sa tu neplašme.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Dopisujeme v téme "recepty z diviny" ci "nálepky zákaz vstupu so zbraňou"?

ak obchod chce mať "gun free" zonu musí to zabezpečiť zjavne inac ako nálepkou a takéto obchody sa už vo svete nájsť dajú.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Pani, necakal som az taku diskusiu k tomu :) myslim, ze trosku ubiehame uz do krajnosti.

Link som daval, kedze islo podla mna o ucelenu analyzu stavu a pacila sa mi - hlavne kvoli nehodnoteniu ale skor podaniu stavu ako je. Kazdy sa musime zariadit sam a zvazit co robime.

Ked som sa nad tym tak zamyslal, ak sa od toho clovek odosobni, ze by to bolo zamerane voci "A-ckarom", tak sa priznam, ze mi celkom vyfucalo kolko dalsich kategorii strelnich zbrani je co by niekoho mohlo napadnut nosit/ukazovat, kedze sam to nerobim ani sa s tym nestretavam.

Nepoznam umysly jednotlivych obchodnych centier, ale v podnikani kroky vacsinou vychadzaju zo skusenosti podnikatela. Ak si zoberiete, ze kolko flobertiek, poplasnych zbrani, vzduchoviek, airsoftiek a cohokolvek pripominajuceho ozajstne "nacinie" sa tam muselo prenosit a pripadne riesit - viem si predstavit ze prvotnym cielom tychto nalepiek naozaj nie su bezni slusni skryti nositelia a vytvorenie "gun free" zon. To moze pokojne byt len bocny vysledok riesenia ineho/toho ich problemu.

Ved, kolko krat asi realne mohli mat problem s niekym, co dodrziava zakon a nosi skryte.
Zaroven v takom prostredi by som asi velmi rozmyslal nieco riesit, kedze v tom dave prepocitat uhly, aby si niekomu neublizil v pripade priestrelu je prakticky nemozne. Takze skor vypnut ego, zobrat blizkych a nohy na plecia od hrozby s telefonom na uchu a upovedomenim SBS.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Najlepší sú v Boroch, kde je majú v návštevnom poriadku napísané, že je zakázané vnášať do centra zbrane. Ale majú tam predajňu so zbraňami :lol:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Logiku to má, vynášať môžeš. Vnášať e-e. :mrgreen: :twisted:
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Ako vies, ze Traper nema tunel rovno von? :)
zo srandy si dovolim podotknut, ze tam kupis lovecky luk, brokovnice, kozlice a gulovnice skor ako pistol na obrazku ;)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Steff, ty očividne skôr v receptoch z diviny, tam má fantázia svoje miesto. Ale áno, opakuj si, že niekde vo svete to už majú. Niekde vo svete majú aj totálny gun ban, ako isto vieš. A čo? Výpovedná hodnota +/- rovnaká...
:roll:
Tak ešte raz a pomaly: Na to, aby sa nejaký obchodník rozhodol efektívne vynucovať zákaz vstupu so zbraňou do jeho priestorov, musí mať dôvod. Ak nemá dôvod, nebude investovať do efektívneho vynucovania takéhoto zákazu. A u nás ten dôvod zatiaľ obchodníkom akosi chýba. A keďže nemajú dôvod, nikto sa do toho nehrnie a tak skoro ani hrnúť nebude. Je na tom čosi nejasné? Je čosi nejasné na tom, že ak by dnes museli vstupovať Slováci do nákupných centier cez detekčné rámy, alebo by museli podstupovať prehliadku SBS-kármi, tak by to značnú časť z nich zrejme znechucovalo a radšej by uprednostnili konkurenciu? A nakoniec: je čosi nejasné na tom, že to všetko platí dnes, ale situácia sa za istých okolností môže v horizonte x rokov radikálne zmeniť? Ach jaj...
:wink:
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Jack - len doplním môj drobný postreh k tvojmu vyjadreniu.... SBS nemôže bez súhlasu dotknutej osoby vykonať osobnú prehliadku. Aj keď si to kopec SBS-károv myslí....
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ale moze a potom sa stretnete na sude :)
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

mabo: kde je to v zakonr pisane? Ja pozeram § 50
473/2005 Zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti

ale priamo takuto formulaciu tam nevidim.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

No ked ju tam nevidis, tak take opravnenie potom nema.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Olap - viem na 100% (skutočný príklad z praxe), že bez tvojho súhlasu nemôže. Vtedy je oprávnený ťa obmedziť na osobnej slobode a počkať do príchodu polície. Tá potom vykoná (ak je potrebná) osobnú prehliadku aj bez tvojho súhlasu.
Aj keď v praxi je zaužívané túto prehliadku vykonať priamo SBS-károm...

Ale nikomu môj názor nevnucujem. Len som si dovolil podotknúť malú drobnosť (z časti k téme).
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

Len krátko k téme. Čerstvá skúsenosť s inštalovanými zákazovými nálepkami za posledných pár dní:

Slovenská pošta

pumpa Slovnaft

Žel. stanica KE
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"