Prítomný pri lúpeži so svojou zbraňou

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

OK dakujem za dovysvetlenie, takze nebudem kricat "zahod to" ale "vyber to" :lol:
Ked cita daky "politik" aby nabral rozumy, tak si povie, ze nieco nie je v poriadku, ale on ma imunitu :roll: :evil:
Inak by nebol problem do neho nasukat 4 vcelicky za 4s a byt si isty, ze neohrozi zbranou mna a okolie.

PS ano bol by som toho schopny a nie som psychopat, ale bezuhonny obcan tohto statu, ktory robil v priebehu 5 rokov 3x psychotesty :idea:
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Rasto napísal: ktory robil v priebehu 5 rokov 3x psychotesty :idea:
Čo si teda podozrivý, keď ťa stále skúmajú?


Dobre lúpež teda je jasná nieriešim čo neni moje. Ešte som mal jednu dilemu. Predstavte si, že ste na prechádzke s rodinou a idete po miestnej komunikácii. Nejaký trtko ktorý nieje schopný znížiť rýchlosť svojej jazdy aj napriek tomu, že sa vozí po 4m ceste v dedine Vám zrazí decko a nezastavuje. Pokúsili by ste sa ho zastaviť svojou zbraňou? Iných ohroziť nemôžte lebo nikde nikoho. Bola by streľba na unikajúce vozidlo, ktoré zrazilo človeka zákonná? Podľa akého zákona.

Teraz neviem či to nebude OT ale dosť často okolo mňa preletí jeden blázon, ktorý kašle nato, že sme na prechádzke s deťmi. Asi by som strielal v afekte ale zaujíma ma zákonný spôsob použitia zbrane.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

To snad nemyslis vazne taketo otazky. V prvom rade ries dieta a nie strelbu na unikajuceho debila co ho zrazil. Ty nie si sudca a kat v jednej osobe aby si jeho zastavenie riesil strelbou. Co ak bude mat plne auto nevinnych ludi. Mas dojem, ze ich mozes ohrozit ??? Alebo nejakych chodcov v okoli ? Ako si sa pripravoval na skusku na ZP. Mas vobec zbrojak ?
Naposledy upravil/-a DUSO v 23 Okt 2010, 19:49, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

o co by si take konanie chcel opriet? to by bola bud pomsta, alebo docasna strata usudku, ale nenapada mi nic zdialky zakonne, kde by si v takejto situacii mohol pouzit zbran.
naozaj prve co by ti napadlo, keby ze ti lezi zrazene dieta pri nohach je mstit sa tomu co ot spravil?
ja osobne by som riesil ako dieta dostat do nemocnice.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 06 Dec 2013, 22:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

luke napísal:o co by si take konanie chcel opriet?
Tak toto bola moja otázka...

Tychovy ďakujem za odpoveď k veci, celkom zaujímvý paragraf

Čo sa týka môjho ZP aspoň vidíte koľko neznabohov má ZP, a to ešte nehovorím o tom koľko vagošov má zbraň vôbec bez vedomostí toho čo viem ja. Ja som získal zbroják bez skúšky, sľúbil som, že zbraň nikdy nepoužijem a to som musel dať písomne :D


To prečo v takejto veci vo mne rastie zlosť je to že ten hajzel čo tak jazdí je vraj v dedine díler a tam kde je aj 30Km/h moc ide mojim odhadom 100-110km/h a pomaly keď prejde okolo teba ťa stiahne ťah vozidla.

Neviem prečo sa tu niekto pohoršuje nad mojimi otázkami. Je to diskusia a do takejto situácie sa môže dostať ktokoľvek.

Možno by to bolo na konanie v afekte.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

85/2 teoreticky knizne, ale mam iste pochybnosti o tom, ze by som dokazal v tejto situacii realne obhajit, ako som ho chcel strelbou zastavit.
o potencialnom ohrozeni spolucestujucich a inych nezainteresovanych osob uz pisal duso.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Tvoja otazka ma vytaca pretoze si na nu mal vediet odpoved uz pri skuske. A je to vlastne podstata toho co by mal ovladat kazdy drzitel zbrane. Ta situacia, ktoru si nacrtol, smrdi viac odplacanim ako pokusom o zastavenie pachatela.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Nakolko mam 2 male deti tak nad tymto som rozmyslal aj ja.

Jednym z pravnych hladisk co vas opravnuje po nom vystrelit je, ze svojou jazdou doslova "utoci" na okolostojacich ludi, nici majetok (ine auta) a auto pouziva ako zbran pre zefektivnenie svojho utoku. Vtedy by ste konali v NO.

V reale sa ale skor snazim deti naucit aby sa hre pri ceste vyhybali a pri jej prechode davali obrovsky pozor. Jednoducho, aby stale davali na seba pozor. A keby mi niekto zrazi dieta tak fakt neviem co by ma prve napadlo, toto je hranicna situacia ktora by v zivote nemala nastat. Inak povedane dojde k absolutnemu padu rozmnozovacieho retazca co je najvysia priorita konkretneho cloveka.

Sam som bol svedkom zrazenia dietata, malo tak do 10 rokov. Isiel som po chodniku a asi do 10 metrov odo mna z opacnej strany spomedzi kolmo zaparkovanych aut doslova vyletelo z travnatej plochy dieta.
Auto co ho zrazilo islo tak do 40 km/hod (medzi cinziakmi), potom tak 7-10 metrov flekom a medzitym tupa rana ako ked na parkovisku opriete o druhe auto naraznikom.
Dieta odhodilo pred auto ako handru. Ostalo nehybne lezat na zemi.
Neviem ci sofer zostal v soku (kto by nezostal) ale nepamatam si, ze by hned otvoril dvere a isiel pozriet ze co sa stalo.
Oproti akurat isla autoskola respektive jej osadka to musela lepsie vidiet ako ja, instruktor vyletel ako raketa, zacal hukat na skoleneho nech si presadne a postara sa o dieta ktore hned zdvihol zo zeme a dal mu ho do naruce. Instruktor ihned vystartoval do nemocnice. Tak som este autoskolu nevidel ist. Cele to bolo ako z rychleho filmu.

A tymto chcem povedat, ze z celej situacie som vobec nemal pocit, ze by to bola chyba vodica. Preto by ma asi ani nenapadlo tahat zbran.
Keby som to ale nevidel, tak je mozne ze v afekte by som konal uplne inak keby to bolo moje dieta. Je to privela novych emocii naraz a clovek mozno vypne uplne, mozno bude v afekte extremne agesivny. Mozno zachova chladnu hlavu ako ten instruktor autoskoly.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

DUSO
Ak ta moje otázky vytáčajú tak ich nečítaj a prípadne ani nemusíš reagovať.
Vodiča by som ani nesúdil ani nepopravil. Aká situácia by musela nastať u teba aby si použil zbraň? Daj typ na diskusiu alebo dilemu. A nemusíš písať NO alebo KN, to sú široké pojmy bez konkrétnych situácií.

V jednej diplomovke čo som našiel ako link na tejto stránke som čítal, že aj zadržanie unikajúceho páchateľa z TČ sa môže posúdiť ako konanie v NO, preto si myslím, že je to téma na pokec. Unikajúci vodič alebo páchateľ lúpeže kto je viac vinný? Vodič môže spôsobiť ťažkú ujmu prípadne smrť lúpežník to isté alebo len majetkovú škodu.

Inak vôbec mi nejde o pomstu. Skôr aby neunikol spravodlivosti ani by som ho nezastrelil. Zatiaľ som vždy v kritických situáciach konal s chladnou hlavou.
Ja som sa stretol s tým, že NP zakiloval vozidlom človeka. Po príchode polície tvrdi, že on nešoféroval a že nevie kto bol vodič a ten vraj úšieľ po nehode preč. V skutočnosti neviem ako skončil celý prípad.
Ale ešte som raz našiel zrazeného človeka (mŕtveho) pri krajnici. Ktovie či niekto niekedy našiel vodiča.

BKSL.
Je jasné že v takomto prípade vybrať zbraň a zastreliť vodiča je maximálny blud a vôbec o takom niečom uvažovať.
Moje deti sa snažím naučiť aj ja aby si dávali pozor. Ale inak sú ešte maličké a sprostučké. Ale inak opitý hajzík ti môže sundať aj vychované veľké dieťa a konieckoncov aj mňa.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

ricinr: a ked o nom vieš že je diler, prečo si to už davno neposunul policii?

K teme: skôr by som mal obavu z toho, že ja ako vodič zrazim niekoho...a niekto spravodlivy začne lynčovat mna. Vid pripad motorkara vs cyklo preteky z česka....pripadne x-pripadov z romskych osad, kedy vodič musel ujst aby ho naše "chudatka" nezabili.
A o tom, že zrazit v ciganskej dedine nie je velky problem, lebo tam behaju ako zvery, to vie hadam každy.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

pre ricinr:

Ved to, ja si tiez hovorim, ze ak to aj s odstupom casu po vsetkych tych info ako to naozaj bolo nebudem to moct predychat, tak dotycneho sofera "napravim" sam :(
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

miro1 napísal:ricinr: a ked o nom vieš že je diler, prečo si to už davno neposunul policii?
Písal som vraj je díler, istý som si neni lebo sa v takýchto kruhoch nepohybujem. Jedného času som to komunikoval s R OOPZ aj jeho jazdenie po obci aj to, že sa o ňom vraví, že díluje. Odvtedy prešiel rok aj pol a chlapík si lieta ďalej a nič sa nezmenilo. Ale to nemôžem povedať, že polícia nič neurobila lebo neviem či niečo urobila.

BKLS
Jedno je isté. Jediná spravodlivosť je na zemi, že všetci zomrieme. Iná spravodlivosť neexistuje. Ja si veci nikdy nedovolím súdiť lebo sú vžy dva pohľady na situáciu. Pr.: 1,Zrazí niekto môjho syna, 2, niekomu zrazím ja alebo môj syn dieťa. Je jasné, že väčšina ľudí nieje schopná niesť zodpovednosť za svoje skutky a bude vymýšľať až do extrémov.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ved to zavisi aj na tom ako sa k tomu dotycny postavi vid. Rasto Zitny a 2 sekundovy mikrospanok, no grc, hnus a hyenizmus.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 06 Dec 2013, 22:26, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"