Použitie zbrane

Používateľov profilový obrázok
e-zbrane
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Použitie zbrane

Príspevok od používateľa e-zbrane »

Na žiadosti čitateľov sme sa rozhodli zaradiť aj túto tému do diskusie.
Téma pojednáva o použití zbrane pri obrane a s tým spojené problémy.
elegant_neumann

Príspevok od používateľa elegant_neumann »

Ak máte niekto prehľad prípadne vlastnú skúsenosť s rozdielmi medzi morálnym a právnym posudzovaním použitia zbrane v sebaobrane, prosím, napíšte.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Dovolím si jeden postreh z dennej tlače:

´´Pri krádeži dreva priamo zo skládky bol prichytený Gejza O.Gejza O. pristúpil k pracovníkovi SBS a sekerou držiacou v ruke sa naň zahnal,na čo člen SBS z obavy o svoje zdravie pištoľou značky CZ,vzor 75,kalibru 9 mm,ktorú mal v legálnej držbe,dvakrát vystrelil k nohám utočníka.Došlo k priestrelu ľavého lýtka a poraneniu dolnej časti pravého stehna ,s trieštivou zlomeninou stehennej kosti.
Pracovník SBS bol obvinený vyšetrovateľom Úradu justičnej a kriminálnej polície OR PZ z trestného činu ublíženia na zdraví. ´´


KOHO TO CHRÁNI ZÁKON ?????????
infallible_herschel

Príspevok od používateľa infallible_herschel »

Kurva prace, me ACAB jasne naucili, ze kdyz se neco dela, ma se to delat poradne, za tohle ponauceni jsem ACAB vdecnej. Proste hale modelova situace: De na tebe Gejza se sekerou, reknes mu: xindle poloz to, von ze ne, tak dobre. Vytahnes gun, vypalis mu jeden varovnej vystrel do kedlubny, pak dvakrat vystrelis do vzduchu. Hejbe se, dejcha, chrli z tlamy krev??!! Nevadi, druha rana do kedlubny to napravi. Bohuzel tenhle postup funguje pouze v pripade, ze v okoli nejsou svedci. Kdyz jsou, musi se postup s varovnym vystrelem udelat obracene :(( Ale kazdopadne to chce Shoot 2 Kill, zadnej soucit, nic proste takovej xindl co na vas jde se sekerou nebo s bodnou zbrani a chce vas okrast, z toho by uz nikdy nic dobryho nebylo, takze neni ceho litovat. A pokud nevlastnite ZP, nebo prislusnou skupinu na sebeobranu, posbirat nabojnice a utyct, jinak ste uplne v pici a pujdete sedet az zcernate.
elegant_morse

Príspevok od používateľa elegant_morse »

electron napísal:Dovolím si jeden postreh z dennej tlače:

´´Pri krádeži dreva priamo zo skládky bol prichytený Gejza O.Gejza O. pristúpil k pracovníkovi SBS a sekerou držiacou v ruke sa naň zahnal,na čo člen SBS z obavy o svoje zdravie pištoľou značky CZ,vzor 75,kalibru 9 mm,ktorú mal v legálnej držbe,dvakrát vystrelil k nohám utočníka.Došlo k priestrelu ľavého lýtka a poraneniu dolnej časti pravého stehna ,s trieštivou zlomeninou stehennej kosti.
Pracovník SBS bol obvinený vyšetrovateľom Úradu justičnej a kriminálnej polície OR PZ z trestného činu ublíženia na zdraví. ´´


KOHO TO CHRÁNI ZÁKON ?????????
Zakon je OK. Skorej pojde o postup prokuratora. Podla zakona ta musia obvinit z ublizenia na zdravi alebo pouzitia zbrane a az ked sa dokaze, ze to bolo v nutnej obrane alebo krajnej nudzi tak sa to preklasifikuje na nutnu obranu alebo krajnu nudzu. Nemalo by sa to objavit v ziadnych tvojich zaznamoch a prokurator potom obvinenie stiahne. Nejdes ani pre sud. Podla mna je to normalny postup.
friendly_fermat

Príspevok od používateľa friendly_fermat »

Ja ti dam normalni postup az ti bude spatne Gunsmokere, myslis ze je normalni podle zakona, kdyz te obvini, tak ti totiz ty zmrdi zmrdany skurveny musej taky sebrat vsechny zbrane a zabavit ZP. Vydaj te pak na pospas vsem xindlum, proti kerejm si se branil. ACAB a bolsevicka justice pracujou ruku v ruce s xindlama a gaunerama, je jim jedno co se ti pak stane. FUJ!!!
elegant_morse

Príspevok od používateľa elegant_morse »

Boris_Berettny napísal:Ja ti dam normalni postup az ti bude spatne Gunsmokere, myslis ze je normalni podle zakona, kdyz te obvini, tak ti totiz ty zmrdi zmrdany skurveny musej taky sebrat vsechny zbrane a zabavit ZP. Vydaj te pak na pospas vsem xindlum, proti kerejm si se branil. ACAB a bolsevicka justice pracujou ruku v ruce s xindlama a gaunerama, je jim jedno co se ti pak stane. FUJ!!!
Ja netvrdim, ze takto by to malo fungovat. Tiez by som uvital keby to bolo inak. Ale takto je to v zakone, takze policajti postupovali spravne.
friendly_fermat

Príspevok od používateľa friendly_fermat »

Kdyz bude v zakone skoc z okna, protoze to 201 ozralejch xindlu odhlasovalo, tak ty z okna skocis??? Ale jdi!!! Ja uz na ty jejich zmrdany zakony o zbranich a strelivu z vysoka seru, kdyz vidim, ze je tvori banda vozralejch xindlu, co tomu vubec nerozumi, tak to pak podle toho taky vypada. Ted toho straznika vystavili ty k****** na pospas Gejzovi a jeho uzeny rodine!!! Ze jim neni hanba, me uz tak serou, ze to asi pujdu jednou poresit do parlamentu jako jeden pan v Armenii, nez ho zastrelili, stihnul zderatizovat 1/4 vlady. Aspon ze na Slovensku nemate co by ministra vnitra mladyho najivniho chlapce, kerej by resil vsecko restrikci. Zmrd jeden, asi je este zvyklej z detstvi, ze kdyz se Standa neucil, mama mu zakazovala se koukat na televizi a chodit ven, ted se nam to tu snazi prosadti do zakonu, xindl s********.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

--gsmoker—
Berettny to pochopil,vie o čom píše.Pri obvinení z trestného činu ti zabavia ZP a zbraň.Dokazovanie, či išlo o nutnú obranu,alebo krajnú núdzu môže trvať aj roky /však vieme ako to na Slovensku funguje/ a dovtedy sa braň ako chceš.Polícia sa ti vykašle reagovať na každé tvoje oznámenie o ohrození života teba a tvojej rodiny.Zákon je postavený tak,aby ´´niečo´´ reguloval.O ochrane osoby ,ktorá použila zbraň k ochrane svojej osoby a majetku nemôže byť ani reči.
Bude ešte dlho trvať,kým sa na osobu ktorá použila zbraň na svoju ochranu /v medziach zákona/ nebude pozerať ako na samozvaného zabijáka.Tak v očiach verejnosti ako aj v konaní oragánnoch činných v trestnom konaní.
friendly_fermat

Príspevok od používateľa friendly_fermat »

Ne, nepochopil sem a nikdy nepochopim Zakon o zbranich a strelivu. Ten zakon proste pracuje proti lidem. Byl vymyslen 201 hlavym stadem ozralych volu, co o zbranich a situaci na ulici vedi velky hovno, protoze kazdej z nich ma ridice s autem a svoje problemy mohou resit penezi. A navic maji imunitu, takze uz vidim, jak jim ACAB berou zbrane. O tom ze kradeni zbrani ze strany statu uspesne funguje, jsem se presvedcil na vlastni kuzi a to sem se strelnou zbrani ani nebranil(staci rvacka v hospode, nebo jaky koliv jiny byt i krive podany trestni oznameni!!!). Asi jako kdyby mel nekdo nehodu coby chodec a oni mu sebrali papiry na auto, stejna p******!!! To sem koukal jako vorvan, kdyz mi prislo domu povidani o odevzdani zbrani a ZP!!! Ale diky bohu, jsem svou milovanou Berettu pred zlocinnymi ACAB ubranil!!! Vsem lidem kteri se ocitnou v podobne situaci doporucuju nahlasit ztratu zbrane!!! Jedine tak vam ji ACAB a bolsevicka justice nesebere a vy se pred pripadnym dalsim utokem muzete ucinne branit. ACAB me naucili jednu vec, ze kdyz se neco semele, posbirat nabojnice a honem utyct. Pokud vy nevyjebete s nima, vyjebou oni s vama. Takze mala rekapitulace!!! Co delat, kdyz mi domu prijde povidani od ACAB ze chteji prinest ZP a zbrane??? Necekat na nic a na nikoho a jit tam nahlasit ztratu zbrani!!! Dejte jim jen karticky (ZP a par prukazu) a mozna nejakej starej zgarb s kerym ste po nicem a po nikom nestrileli :) at maj acab aspon trochu radost. Bohuzel kazda sranda neco stoji, a tak se pripravte ze obecni urad ve spravnim rizeni vam posle nejakou tu slozenku s 4-5ti mistnou cifrou. A jinak jim srat do huby zmrdum bolsevickejm!!! Ve me to vre cim dal vic, ze si to tam s nima pujdu snad jeste vyridit :twisted: :twisted: :twisted: Ale zatim z toho asi nic nebude, nemam penize na kevlar :(
friendly_fermat

Príspevok od používateľa friendly_fermat »

Este bych jen s politovanim chtel konstatovat, ze slusnej clovek v obou techle republikach nema sanci.
friendly_fermat

Príspevok od používateľa friendly_fermat »

Nejvetsi kurvaren na tom celym, je ze voni vam na to sebirani zbrani ty pice a k****** este zacnou tvrdit, ze vas chapou a ze by to tak bejt nemelo, ale ze voni musej, protoze zakon!!! Ale to je jenom takovy mazani medu kolem huby!!! Z toho uz sem po prvnim a druhym soku diky bohu vylecenej!!! Proste ZTRATA ZBRANI RULEzzzZZZzzz!!!
elegant_morse

Príspevok od používateľa elegant_morse »

Suhlasim, ze je to zle vymyslene. Posudit ci islo o nutnu obranu by mali okamzite.
BTW: co znamena ACAB?
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

Pokial viem tak ACAB=All Cops Are Bastards. :wink:
Ale v tomto pripade by som suhlasil, ze cela vina nelezi na policajtoch. V prvom rade je to zalezitost celej atmosfery v sudnictve, prokurature, parlamente, atd. okolo pojmu 'nutna obrana'. Jednoducho ti vypatlani sasovia pri moci chcu byt humanistickejsi, nez Budha s Jezisom dokopy a vobec im nedochadza, ze to je presne to, co dava vsetkym grazlom volne ruky. Vsak teraz im to cigani davaju vyzrat ... :twisted:
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

ako tu citam v tejto diskusii napadlo ma, ze kde je vlastne pravda. Na jednej strane chapem hnev niekoho komu zoberu jrho milacika teda zelenu knizocku (u nas na Slovensku) a oblubeny gun na ktory sa kazdy prenaramne tesil a musel za neho aj pekne zacalovat. Na druhej strane policajtov co v podstate robia svoju robotu a nemaju prilis dovod premyslat nad tym ci je niekto vinny alebo nie. Zakony robia politici a uplatnuju sudcovia a pravnici. Takze rybicka smrdi pekne od hlavy a to ze smrdi riadne to je pravda. Vysledok je jeden: nestastny obcan co sa potaca z prace domov vo vecernych hodinach a zopar zarobku chtivich obcanov, ktory pracuju na ulici. Pri vzajomnom stretnuti zarobku chtivi obcania zaziadaju to co im patri. Teda bohu dusu a nam peniaze. Poctivi obcan sa rozculi a rozhodne sa branit. Takze najprv s chladnou hlavou zhodnoti situaciu. Dokladne zvazi vsetky rizika ktore mu hrozia. Vyhodnoti silu utocnika a vypracuje plan na obranu. Zo vsetkych moznych variant vyberie tu najlepsiu. A situacia sa zacne riesit:
Traja utocnici jeden ozbrojeny nozom pozaduju zapozicanie penazi na autobus. Na utek - neskoro, obcan sa rozhodne nevyhoviet a svoje rozhodnutie potvrdi vytiahnutim legalne drzanej zbrane. Na rozhodnutie mal asi 1,5s ale jeho protivnici to v zavislosti od svojho IQ planovali minimalne 100x dlhsie a maju v tom prax ( na to vsak zakon napamata)
Takze dalej: Obcan samozrejme nema cas na hlasitu vyzvu o tom ze ich konanie je nazakonne, pre pripad vo viacerych jazykoch lebo to mozu byt cudzi statny prislusnici a tak zahaji akciu varovny vystrel. Okrem toho, ze okoloiduci obcania v okoli 100 padaju k zemi na blizkej krizovatke asi 25m zapistia pneumatiky: To sa motorizovana hliadka vzdaluje z miesta cinu (asi pre posily) -utok trva. Obcan teda nevaha a riesi situaciu sam. Seria vystrelov do utocnikov. Ziadny vsak nepada k zemi zraneny toboz zabity. Obcan inak priamerny strelec zo 6 projektilov 6 minul. Efekt sa vsak dostavil. Otocnici vidiac kusi lietajucej omietky z okolitych murov usudili, ze sa jedna o prislusnika cudzineckej legie, alebo clena specialnej jednotky,ktory sa rozhodol ukazat svoje strelecke umenie a po zahriati hlavne nastane masaker. Pachatelia sa davaju na utek.
Obcan este v soku s dymiacou pistolou v podpaznom puzdre sedi v blizkom bare a po tretom pohariku prichadza rameno zakona odete v ciernom kevlare. Na otazku co sa stalo a kde sa stalo odpoveda neviem nic som nevidel ani nepocul a svoje problemy som si vyriesil sam. Rameno spravodlivosti kona za vecer jedinu spravnu vec a odchadza v pokoji prec. Usudili ze by to bola zdytocna papierovacka.
Toto je skutocni pripad, ktory sa skutocne stal mojmu znamemu.Do dnes mu beha mraz po chrbte s odrazenych projektilov co bludili nocnym mestom a co by sa stalo keby niekoho postrelil.
Clovek ma dve moznosti nechat sa zmasakrovat teda v lepsom pripade, alebo zmasakrovat a nechat sa zabasnut.
Az na detaily krore som si z ironie domyslel sa to skutocne takto stalo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"