Obrana obydlia v USA

Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Obrana obydlia v USA

Príspevok od používateľa Akira »

Ako je to pravne "osetrene" v USA.v laickych debatach su nazory, typu ze- v Texase mozno narusitela na svojom pozemku zastrelit atd tak by ma zaujimalo,ako to je v skutocnosti.viem, ze ten system common law je odlisny,ale predsa
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tipujem, že každý štát to má inak. Skús kuknúť wikipediu alebo podobnú stránku.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

ja by som povedal presne opacne, ak ide o ochranu obydlia, ktora vyplyva z ich ustavy, tak to bude "federalne" pravo rovnake vo vsetkych statoch.. kazdopadne wikipedia a ujo google pomozu..
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Z témy § 26 Tr. zákona - použitie zbrane vo svojom obydlí.:
Jack napísal:V prípade §26 ods. 2 ide o zapracovanie castle doctrine do právneho poriadku SR.
http://en.wikipedia.org/wiki/Castle_doc ... _by_States

Je to rozdielne zapracované do zákona v jednotlivých štátoch.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Berserker, myslím si, že pravdu máš ty. A nehovorím to preto, že mi lichotí, že ma cituješ.
:lol:
Harry, ústavné práva v USA ber len ako rámec, mantinely, v ktorých sa musia pohybovať právne poriadky jednotlivých štátov.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Inak pre USA by som sa nespoliehal na lahko dostupne informacie zo zakonnika, to je pravo precedensov, na zaklade nich sa rozhoduje a este k tomu tam vytahuju (ak je to treba) na sudoch archaicke zakony.

Takze nakoniec to moze byt kludne tak ze v Texase mozes strielat na votrelca hned ale v Utahu musis dat najprv (jeden) varovny vystrel :D (joke)

Inak v Kalifornii som raz zabludil na cudzom (velkom a neohradenom ale jasne sukromnom) pozemku a dobre mi lepilo ze co sa stane, ked som zrazu videl tabulky ze "private property" a "no trespassing"....tabulky s lebkou a skrizenymi hnatmi tam neboli. Musel som to prejst tak som isiel dalej a nic nehvizdalo ale pocit respektu tam bol "zvyseny".
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

v USA je to stat od statu ine avsak ako pise Akira v Texase su ozbrojene asi aj domace zvierata a pravda je ze na cudzom pozemku vas zastrelia bez mihnutia oka, minulorocny pripad hovori za vsetko otec so synom sa isli vysťať nevedomky na cudzom pozemku a majitel ich zastrelil, je to extrem ale proste je to tak.
Sestra zije v Colorade tam jeden ich sused ma na plote napis 911 nevolame, druhy ma napis " v tomto dome nie je nic koli comu sa oplati zomriet " , kriminalita nulova, ziadne zamykanie garaze alebo domu kluce si mozete nechat v aute cely den zapichnute v spinacke takze podla mna pozadovany efekt to ma. Dalsia vec je ta ze vsetci vedia, ze kazdy ma doma minimalne 5 zbrani :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

len si zabudol povedat, ze otec so synom boli cierni, na sukromnom pozemku nestali, a zastrelili ich dva kusy white trash, ktorych hned na to zobrala policia a teraz su dufam vo vykone trestu.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ustava ale nie je trestni zakonik ze ? Su to uplne odlisne veci, nie ?

Ako je mozne ze v niektorom state je trest smrti a v inom nie ?
Ci to uz je vec trestneho sadzobnika ?

Budem rad ak mi tento mix objasnite, vdaka :wink: .
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

rado74 napísal:...." v tomto dome nie je nic koli comu sa oplati zomriet "....
Tak toto je dobré, to použijem.... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

BKSL, skús poriadne čítať. :roll: Pre teba ešte raz a povedané totálne po lopate: Ústavné práva v USA ber len ako rámec, mantinely, v ktorých sa musia pohybovať právne poriadky jednotlivých štátov.
Čiže v praxi to funguje zhruba tak, že právna úprava sa môže diametrálne líšiť štát do štátu a môže byť dokonca do určitej (malej) miery odchylná od ústavy a ústavných dodatkov, nesmie však byť v priamom rozpore s nimi. Ak je predpis, alebo dokonca jednotlivé rozhodnutie súdu vydané na základe takéhoto predpisu v rozpore s ústavou alebo sú odchylné v vo väčšej ako minimálnej miere, skôr, či neskôr sa dostane pred niektorý zo súdov posudzujúcich súlad s ústavou, alebo rovno pred Najvyšší súd a bude zrušený.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

luke: az teraz mi doslo...ze ty budes cigan zrejme , ved ked sa ti to paci kludne si pustaj ludi na pozemok :lol:



edit Panzer: Pretože užívateľ TURBIAK bol už v minulosti upozornený pre porušovanie pravidiel fóra udeľujem mu ban na dobu dvoch týždňov :!:



.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

TURBIAK:
Reaguješ na veci, ktoré tu nikto nenapísal. Skús trocha pozornejšie čítať ...
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

vsade inak, napriklad v tomto odkaze:
http://senatoralloway.com/press/2011/0111/012611.htm

Hovori sa tam o tom, ze chcu zrusi tzv. "duty to retreat", v state pennsylvania, pricom u nas je princip ze nikto nie je povinny ustupovat pred utokom platny uz do prvej republikyj, takze v kazdom state je to inak a navyse nie idealne
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

2 tyzdne ban je moc a aj to neviem ci vobec opravneny :roll: .
A na druhej strane uzivatel "luke" podobne porusil viac krat pravidla fora, preco ban nebol udeleny aj jemu ? Ci mame na to dvojity meter Panzer ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"