Ožran s nožom V MHD

inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

nehas čo ťa nepáli... pokiaľ si len honí ego hrám že nič nevidím a všímam si detaily jeho konania, ak by sa schyľovalo k útoku až potom zasiahnem.. v žiadnom prípade netasím zbraň, nôž teleskop ani nič podobné. volať políciu len ak ma nemá šancu vidieť - počuť čo hovorím, ohlásim čislo autobusu a smer ktorým ide a zástavku ktorá bola - nasleduje (čo je bližšie aby vedeli určiť polohu čo najpresnejšie).. v prvom rade myslím na to, že naše súdy zvyknú hrdinov čo zachraňujú odmeňovať basou.. v druhom rade, že aj napriek tomu že viem odzbrojiť útočníka s nožom (natrénované s replikou aj ostrým) v MHD je to príliš CQB na to, aby nedošlo nešťastnou náhodou k zraneniu tretích osôb (zase, naše súdy zvyknú...) v každom prípade treba dávať pozor aby som ja nakoniec nebol agresor, pretože mne nikto ďalší nepomôže ani sa nepostaví na súde na moju stranu. Ak by bolo treba odzbrojiť, použijem techniky z Eskrima-Kali kde využijem (obetujem) bundu alebo mikinu na odobratie noža, keďže "nožnicové seknutie" do päste by odhodilo nôž pravdepodobne medzi ostatných cestujúcich - nebezpečné. púšťať sa v mhd do súboja medzi sedadlami resp na zemi a naťahovať sa v golieroch je dosť nahovno, a zase nakoniec budem ja ten ktorý skončí v base... áno, súhlasím s tým že radšej si odsedieť 10 rokov basy ako zvyšok života na vozíku, ale najlepšie je vyhnúť sa tomu ako sa len dá...

Zatiaľ som len raz musel "tasiť zbraň" - cca 50cm kalený teleskop, keď na mňa v nočných hodinách z uličky vybehli traja agresívny že čo som im minule nadával že mi to zrátajú (v živote som ich nevidel) zakričal som že si ma museli s niekym pomýliť a pomaly ustupoval ako sa približovali, z opaska odopol teleskop a rozvoril ho a pripravil si ho na obranu, do pozície nad hlavou, a ľavú ruku pred tvár - ako keď sa človek pripravuje biť.. neviem či to bolo tým že som nevyzeral že sa ich bojím (adrenalín? lebo som mal srdce v krku, ale zase hlavu chladnú a snažil som sa predvídať kto zaútočí prvý a ako aby som sa vedel najlepšie brániť.) ale mojou telesnou konštrukciou určite nie.. a traja vs teleskop, stále mali šancu ma dobiť.. šanca utiecť minimálna, aspoň som útek nevidel ako riešenie vtedy, vzhľadom na polohu v meste.. ale zastali, zamrmlali niečo v zmysle asi sme si ťa pomýlili a odišli... ja som tiež okamžiite zvolil cestu opačnú ich a kontroloval či ma nesledujú..
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

súdy zvyknú hrdinov čo zachraňujú odmeňovať basou
(zase, naše súdy zvyknú...)
Kolko takych sudov si videl, resp. kolko rozhodnuti si cital? :)
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

mám kamaráta čo robí justičnú stráž, už som počul o prípadoch kedy človek čo šiel ako svedok skončil ako obžalovaný
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ale za to, ze niekto skonci ako obzalovany nemozu nase sudy.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mesi, niektoré veci asi nemá zmysel vysvetľovať.
:wink:
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

Tak ked ides nahlasit kradez mobilu, mas papiere, krabicu, listok, cisla sedia a dostanes obvinenie za krive obvinenieje niekde urcite chyba..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Havran: asi si nepochopil moj komentar. To, ze ci si obvineny, alebo nie, nesuvisi vobec s nasim sudnictvom. Taktiez, ak ma niekto strach z toho, ze bude obivneny pre pouzitie zbrane na NO, tak nech ju radsej vobec nevytahuje, sanca je velka. To vsak stale nema nic spolocne s nasimi sudmi, ale s vysetrovanim. A stale to neznamena, ze bude odsudeny.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Havran228 napísal:Tak ked ides nahlasit kradez mobilu, mas papiere, krabicu, listok, cisla sedia a dostanes obvinenie za krive obvinenieje niekde urcite chyba..
Blbosť ...

Špecifikuj výrazy presnejšie , čo myslíš pod pod týmto - " papiere a lístok " ...
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Havran228 napísal:... ... niekde urcite chyba..
Tak určite že je chyba. V štylizácii vety.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Sme tak trocha OT. Havran, trestne oznamenie bolo podane pravdepodobne na konkretnu osobu, ze ? Niekedy je lepsie podat oznamenie na neznameho pachatela, tak aspon neriskujes obvinenie z kriveho obvinenia.
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

arminius napísal:
Havran228 napísal:Tak ked ides nahlasit kradez mobilu, mas papiere, krabicu, listok, cisla sedia a dostanes obvinenie za krive obvinenieje niekde urcite chyba..
Blbosť ...

Špecifikuj výrazy presnejšie , čo myslíš pod pod týmto - " papiere a lístok " ...
Papiere myslim zarucny list a listok blocek z pokladne
bus driver napísal:Sme tak trocha OT. Havran, trestne oznamenie bolo podane pravdepodobne na konkretnu osobu, ze ? Niekedy je lepsie podat oznamenie na neznameho pachatela, tak aspon neriskujes obvinenie z kriveho obvinenia.
Mne sa nastastie takato situacia osobne nestala, ale viem ze ked ma clovek smolu.... Ale koniec OT
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"