Krajná níudza, nutná obrana, nosenie nožov a spol.-názor

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

sorry- sme OT a tvoja analytika tiež :wink:
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Tak trochu scandia chápem... ALE nesúhlasím s ním :D jedna vec je nechať sa zbiť,druhá vec je útek,a tretia obrana. Bitku som už dostal nie jednu,utiekol som raz, a bránil som sa vždy okrem toho jedného úteku. Čo tým chcem povedať... Útek je fajn,podľa toho kto má aké ego. Dostať bitku nie je fajn ani náhodou. Nehovorím o facke :evil: ide o to že nie vždy sa dá utiecť,preto som rád že sa môžem brániť plnohodnotne. Prečo scandia chápem? Pretože tiež mám tu česť s našim sudnictvom a po piatich rokoch mi došiel list že premlčacia doba a bla bla bla ZRUŠENÉ. Teraz čakám na môj druhy prípad,snáď ten dopadne lepšie. Dávajú si na čas ako vždy :roll: všetko je to prípad od prípadu,a v konečnom dôsledku, rád sa spolieham na seba.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

peterson napísal:moderátor nás uvedie do obrazu, či scandium neni lonewolf...
Podľa IP nie je.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ehm, ja som pred par dnami otvoril Pandorinu skrinku a spustil flame war.

Rad by som to teraz ukoncil ak dovolite.

Dokonale to vystihol elado:
elado napísal: Je fajn, že chalan spravil videjko na yt, druhá vec je ako zvláda spätnú väzbu a komunikáciu. to je všetko.
Skratka na webe pribudli nejake videa k teme, o kredibilite a doveryhodnosti autora nech si kazdy urobi obraz sam a tymto by sme mohli debatu ukoncit.

Prosim vsetkych aby uz srali na to
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

roman, flame si nezacal ty svojou opodstatnene polozenou otazkou, ale cerstvo vyliahnuty superpravnik svojou aroganciou, ktorou sa snazil zakryt to, ze to co hovori ma akurat nacitane bez realnych skusenosti
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Prikláňam sa k mieru. On už mlčí,lebo si uvedomil,že sa preratal a podcenil internet.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Podla mna je to cele o vacsine. Keby vacsina ludi chapala zbrane tak ako my a nosili by ich na obranu a aj pouzivali, aj to posudzovanie by bolo urcite ine. Nazor vacsiny je "normalny" a "vseobecne zavazny".
A vacsina zbrane nechce... to je ten problem podla mna.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

gewehr to vystihol uplne presne
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Podľa mňa je hlavný problém to, že OČTK vykazujú desivú mieru neschopnosti a svojvôle. Nie sú schopní zaujať v podobných veciach obdobný postup a judikatúra nie je schopná založiť ustálenú právnu doktrínu. Preto sa tu obyčajní občania ako my musia stále dohadovať názormi, protinázormi, komentármi, judikátmi a pod. Je to stav totálnej právnej neistoty. Konkrétne príklady na požiadanie - jednak som to už sem písal a jednak mi bolo odkázané, že na políciu sa nadáva v inej sekcii :wink:

O negatívnych následkoch hoci aj oprávnenej nutnej obrany som tu už tiež písal (väzba, strata práce/ podnikania, default úverov a hypoték atď.), preto s ohľadom na "výkony" OČTK nezdieľam bohorovnú sebaistotu niektorých "strelcov" tu na fóre. Kto si myslí, že má NO/KN dokonale zvládnutú, žije podľa mňa skôr v blaženej nevedomosti. Taktiež by som som hneď neodoberal zbrojáky len na základe toho, kto ako chce/nechce použiť zbraň. Následky použitia aj nepoužitia sú skoro vždy závažné a každý si to musí rozhodnúť na vlastnú zodpovednosť.

Ešte k tým právnikom: mňa vždy zaujíma riešenie problému. Nezaujíma ma či je právnik mladý, starý, vozíčkar alebo blondína. V oblasti ktorej sa venujem ja, sú starí právnici často skôr príťažou na smolu ich klientov.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

dantes to vystihol. Toto cítim aj ja ako to on vyjadril. Aj ja by som si z celého srdca želal aby som mohol beztrestne na mojom dvore vystreliť po každom kto tam nemá čo robiť alebo rabuje. Polícia by ho mala (či už živého, alebo mrtveho) pozbierať, podajú mi ruku (prípadne poďakujú), spíšu nejaký záznam, poprajú dobrú noc a vymalované. Táto istota mi chýba v celom systéme Polícia-Súdy. Už to nechajme tak, namá to cenu. A ten článok čo som dal na neho link vyššie som prečítal a nielen ten, aj Fica a niekoľkokrát. Neviem kde ste nabrali istotu (podaktorí) že prečítaj si Fica a potom mudruj.
Vyhlasujem pokoj zbraní.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Dantes pod tvoj príspevok sa veľmi rad podpíšem. Veľmi trefne napísané :!:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Táto debata nemá, podľa mňa, žiaden ďalší prínos.

Tému zamykám.
Zamknuté

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"