Krajná níudza, nutná obrana, nosenie nožov a spol.-názor

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

mám Ačko, len poznám súdy. Pozri si video v úvode tohto fóra. Ak dostaneš sudcu, poľovníka......ak dostaneš sudkyňu, pacifistku ktorá zbraň videla z lietadla.... o tomto to je.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ja som to pochopil tak, že už sa mobilizujú Lonewolfoví kamoši a zachraňujú jeho fiasko.

Scandium- popátraj trochu na fore v príbuzných témach- nájdeš tam reakcie, odpovede, rady, miestami aj skúsenosti .
Do súdnictva a exekutívy sa môžeš navážať až vtedy- ak budeš mať v rukách konkrétne argumenty podložené predovšetkým svojou skúsenosťou a nebudeš kopírovať bulvárne komenty diskusií bulvárnych článkov :wink:
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

nikde som nenašiel odpoveď na jednu otázku a položil som ju raz (súkromne) aj sudcovi OS. Dvaja holohlaví, zjavne prerastený sa rozhodnú že si z teba spravia cvičný terč. Nemajú zbrane, len ruky a 250 kg dokopy. Hrozí ti opuch mozgu, zlomené ruky nohy, vozík prípadne smrť. Strelíš? Na súde budú tvrdiť že to Ty si ich napadol a oni neozbrojení len išli okolo na malinovku. No čo? Krajná núdza? NO? alebo ublíženie na zdraví s následkom smrti, nebodaj
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

scandium napísal: Potom pripadá jedna možnosť ale neviem či som dosť chladnokrvný. Od...ať ho, zbehnúť do kuchyne, vziať kudlu a dať mu ju do ruky (prípadne sa s ňou pichnúť)
Poviem len jedno §26 Tr. Zakona, ziadna NO.. len samozrejme ho nemozes mat umysel zabit, cize idealne postrelit.

Uz vidim tie reakcie, typu "ale sudnictvo...". Peterson to ale uz napisal za mna, takze sa nebudem o tom rozpisovat.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

scandium napísal: No čo? Krajná núdza? NO? alebo ublíženie na zdraví s následkom smrti, nebodaj
Prosim, uz viac nepis, lebo vidno, ze ani tie najzakladnejsie pojmy nemas zvladnute. najprv si aspon tie veci nastuduj, ale lepsie bude ak pojdes na nejaku prednasku organizovanu LT o KN/NO, al. rozpravaj sa s ludmi, co s tym robia a nie s ludmi, co o tom poculi pri pive, ci citali v "blesku"
Naposledy upravil/-a Mesi v 05 Jún 2013, 21:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

scandium: prečítaj si Ficovu knihu " Nutná obrana" a zistíš, koľko tam odcitoval starých rozhodnutí, kde súdy uznali obrancom NO
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

scandium, existuje jedno vhodne americke porekadlo: "Radšej byť súdený dvanástimi, ako nesený šiestimi" myslim ze k tomu netreba nic viac dodavat.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

prečítaj si toto: http://is.muni.cz/th/165856/pravf_m/Nut ... keho.pdfJe
Je tam napísaná svätá pravda. Keby sa sudcovia a policajti riadili tým čo je tu napísané...no raj na zemi ale, je tu jedno veľké ale a to je ľudský faktor. Peterson, keby si nebol policajt ale bežný človek, strelil by si po tých dvoch či šli na malinovku? Pozor, oni dvaja Ťa na súde usvedčia že si ich napadol a ty im to nedokážeš. A tak je to ak s tou Ficovou knižkou. Blá,blá, blá aké je to nádherné nosiť zbraň a ako nám ústava zaručuje to či ono, a že ten a tamten rímsky mysliteľ filozof a právnik povedal že sa možeme, ba musíme brániť ale použiješ ju a ja netvrdím že nemôžeš svoju pravdu obhájiť ale z vačšej časti Ťa čakajú len a len problémy, ak nie priestupok nebodaj basa. O to mi ide. Ja Vám Vaše názory neberiem, viem že ani Vy mne
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

kua chlapi aj mňa sere ten systém.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

scandium: kludne by som sa bránil voči presile zbraňou primeraným spôsobom.
A predpojatosť v súbehu s predposratosťou kludne odlož :wink:

edit: a zavolaj sem Lonewolfa- má tu zopár nezodpovedaných otázok :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

scandium, preco si si ako priklad vybral prave nejaku cesku diplomovku? preco si nezobral americku?

pointa: ....viem, ceska sa lepsie cita a dokonca si ludia myslia, ze tr. zakonnik je v nasich krajinach rovnaky. Myslim si, ze ty vies, ze su si len podobne. Ale nie rovnake.

V kazdom pripade sme OT a nic tu nevyriesime, scandium by mal podla svojich vyjadreni odovzdat ZP sk. A (teda ako povedal, ze tuto sk. ma), pretoze, ako tvrdi, zbran na ochranu zaujmov chranenych tr. zakonom nemieni pouzit a tym padom ani nema odovodnenie ju nosti. :) Dost uz podrypovania, scandium si mysli svoje a jedine co ho presvedci je cas a cas a cas.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

moderátor nás uvedie do obrazu, či scandium neni lonewolf...
Rétorika tomu nasvedčuje :)

Som netušil, že ten airsoft až tak poznačí zmýšľanie jedinca
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

peterson: netvrdim, ze nemozes mat pravdu, ale nas lonewolf64 je z BB a nechce sa mi verit, ze koli airsoftovemu vyblbnutiu sa by meral cestu az do SNV...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Neviem, z čoho vychádzaš ty, ale môj internetový prehliadač vygooglil trochu viac na východ :D
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

napr. z tohoto: http://youtu.be/gqBPvjN8DPM

a hlavne z vlakna Recenzie Predoviek Ardesa, kde vo videach vzdy spomenie nazov nemenovaneho obchodu odkial su mu zbrane zapozicane, ten obchod je v BB, a potom v diskusii v danom vlakne zmienil, ze dane zbrane ma zapozicane na "recenzovanie" len na par hodin. takze pochybujem, ze by koli recenzii prasil zo SNV do BB po zbran, potom hned naspat do SNV, rychlo zbuchal video a hned na to zasa hnal auto spat do BB vratit recenzovane zbrane, aby sa dostal do casoveho limitu zapozicky. jedine, ze by tocil tie videa niekde v priestoroch tej nemenovanej predajne...
Zamknuté

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"