BERETTA PX4 STORM SUBCOMPACT

DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

BERETTA PX4 STORM SUBCOMPACT

Príspevok od používateľa DINOX »

Nemá niekto skúsenosti s PX 4 Subcompact?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

DINOX napísal:Nemá niekto skúsenosti s PX 4 Subcompact?
DINOX: Prakticke skusenosti priamo nie, ale pridam aspon nazor - podla mna je to jeden z najlepsich (ak nie priamo najlepsi) subkompakt momentalne dostupny, a keby bol dostupny cca 6 rokov dozadu ked som kupoval G26, bol by mojou volbou #1 na skryte nosenie (vtedy som sa rozhodoval medzi Beretta Cougar a G26 a vyhral to Glock). Par vyhod ktore by pre mna boli zaujimave v porovnani PX4subc s Glock26:

- vymenitelna zadna cast rukovate (lepsi uchyt do ruky akejkolvek velkosti)
- lepsia spust (pokial nie si uz zvyknuty na Glockovske spuste)
- integrovana predna weaver lista (na baterku a pod.)
- je sice o cosi tazsia, ale zasa kratsia na dlzku
- kapacita zasobnikov uz v serii 13+1 (na Glocku treba dokupit predlzene botky aby boli 13+1)
- externy kohut (neporovnatelne lahsie susenie)
- nie zeby to bolo u tohto typu zbrane prilis dolezite, ale je prekvapivo presna (a vraj sa z nej prijemne striela, na rozdiel od G26)
atd.

nejake pics, range report, a info od majitelov:
http://berettaforum.net/vb/showthread.php?t=23995

porovnanie s ostatnymi (konkurencnymi) subkompaktmi:
http://px4sc.com/Comparison.htm
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

No uvidím ked ju budem mať možnosť ochytať.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Rozsiahla recenzia bola v Streleckej revue 12/2007. Px4 Subcompact z nej vyšla veľmi dobre.
eloquent_goldberg

Príspevok od používateľa eloquent_goldberg »

To uz nikto nevyraba kovove zbrane len tie hnusne plastaky? O chvilu to tu bude vyzerat ako v hrackarstve... Aj ked splnaju ciel coraz lepsie, ale ten vyzor... strasneee. Odstrasujuci efekt gumipuska. Nemaju ziadnu vaznost. Hovorim o vyzore nie o funkcnosti. Gastonovi sa to prepacilo lebo vyrabal PET flase - pardon polymery, ale nahodil trend ktory meni vyzbroj na hracky. Este raz - NEHOVORIM O FUNKCNOSTI (Vsetka cest Glockom co vydzia aj nemozne) ale design TOY STORY. (Gumeny bodak)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kerberos, strelil si vedľa. Kukni sa do hlavne USP .40 SW alebo HK 45 a potom hovor o nedostatku vážnosti.
:D
To skôr poctivé oceľové a zliatinové rámy strácajú na vážnosti, keďže dnes má každý druhý dement plynovku detailne sa ponášajúcu na Berettu 92 FS a podobné krásavice.
:P
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Kerberos:
Mas zbran, ktoru denne nosis? Ak by si denne nosil, velmi by si ocenil keby si mal 10 hodin denne na opasku plastacik o 400g lahsi ako zeleznu opachu :wink:
eloquent_goldberg

Príspevok od používateľa eloquent_goldberg »

Vaha: Zviknes si ak nema hmotnost cez kilo. Na DE urcite nie ale do 1 kg najdes hocico v hociakej razi a nemusi to byt ani subcompakt. A niekedy nie je odveci "citit" zbran.

HK USP: Ak sa mam pozriet do hlavne tak to uz bude jedno ci ma rucku z plastu. Celkovy dojem mam z plastakov zmiesany: Maximalne odolne, nenarocne (GLOCK), vyzorovo strasne skarede...(VSETKY) Z hladiska funkcnosti OK, aj kazdodenne nosenie (V -10C je prijemnejsia rucka plastaku na bruchu) vahovo zase ide o to ze potrebujes tak ci tak poriadny opasok a poriadne puzdro inac ti ztiahne shortky po kolena aj pierko zo zasobnikom 15xLUGER. Dufam ze nevymiznu stare dobre zeleza.
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

prednedávnom som túto beretku videl vo full-size na strelnici a mal som možnosť si ju aj ošahať, celkom zaujímavá pukačka. Dobre sadla do ruky a pri strelbe sa celkom kultivovane správala. Ta rotačná hlaveň má niečo do seba. Keby bola lacnejšia tak by som o nej aj uvažoval.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

igoros napísal:Kerberos:
Mas zbran, ktoru denne nosis? Ak by si denne nosil, velmi by si ocenil keby si mal 10 hodin denne na opasku plastacik o 400g lahsi ako zeleznu opachu :wink:
no vidis, a ja som presiel z nosenia plastaku na kov, a som spokojny :wink:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

Zdravím všetkých, rád by som sa aj ja zapojil do debaty,ajked možno aj trochu OT, ale iba trochu,

nosím aj taurus PT 1911, a aj Glock 17, a nemám stým žiadny problém, ako tu niekto napísal, tak či tak potrebuješ riadny opasok, a potom už záleží na miere nepohody ktorú je ochotný nositel znášať.

túto super malú berettu som ešte v ruke nemal ale niekto tu napísal že má rotaciu hlavne a to nieje pravda, používa browningov záklz, rozácia sa na takejto malej spraviť nedá, resp. asi by t nebolo ono,

ničmenej, PX4 storm fullsize som mal v ruke, aj dost odstrielal a je to paráda, tam už je tu rotaciu naozaj cítiť, a musím povedať že prijemnejšiu zbraň na strelbu som nemal ešte v rukách, s G17 strielam navzdory jeho odporu na ktorý som si tak zvykol že onom ani neviem, s PX4 storm by som povedal že tam nič také nieje, ono aj stojí dvakrát tolko a je to cítiť. 2xlepšia nieje ale je to ako sa mercedesom a škodovkou, obydvaja vaás dovedú kam len budete chciet a bez závady, bez problémov, na mercedesi to však bude pohodlnejšie.
So stormom je naozaj radst strielat, a predpokladám že stýmto subcompaktom to bude podobné, snáď sa mi dostane do ruky niekedy.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

BENO písal o uzamykaní rotáciou na full-size, nie na subkompakte...
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

aha , sorry
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"