Beretta 92

Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

A taký malý detail - novú Berettu 92 FS Brigadier už nenájdeš, lebo už sa nevyrába (pokiaľ to nie je jasné z berserkerovho príspevku :wink: ) Takže máš na výber Berettu 92 FS a Berettu 92 A1 - zdroj je stránka www.beretta.com (stránka pre Európsky trh) - na americkú stránku rovno zabudni - nič ti z tade nikto nedovezie (vlastná skúsenosť)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Jedna vec by ma na Berette 92FS zaujíma, poistka funguje tak, že pri zaistení spustí aj napnutý bicí kohút zo SA režimu do DA režimu. Keby som ale pri zaistenej zbrani skúsil kohút natiahnuť, čo sa stane? Ostane v SA čiže Cocked and Locked alebo proste v SA neostane a hneď ako ho pustím padne nazad? do DA?
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Presne tak - ak je poistka zaistená tak Beretta 92FS sa nedá natiahnuť a čiže vráti sa do vypustenej polohy ak sa pokúsime ju natiahnuť. Čiže "cocked & locked" u Beretty nie je možný.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yuri ďakujem za odpoveď.
inspiring_blackwell

Príspevok od používateľa inspiring_blackwell »

ahoj. mal by som otazku chem kratku na drzanie a na obcasne sportove strelby teda na mierenu strelbu od 25 do 50 metrov spekulujem nad berettou m.92 Brigadier FS (9L) mal som ju moznost vidiet a drzat v ruke zial som z nej nestrielal, oslovila ma kvalita a preciznost dielov druhym moj favoritom je KIMBER 1911 v 45acp alebo 9L ...presnost legendarnej 45 acp netreba komentovat no ale takto ...
cena: KIMBER 1911=1200e
BERETTA 92 =1300e
su to ceny za ktore viem ja zohnat ...takze moja otazka znie...ist do 1911 s 45 alebo 9L (aky je cenovy rozdie municie?) ale ist do M 92? vdaka za kazdu dobru radu :)
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ak ti sadnu obe zbrane rovnako, tak na mierenku urcite Kimber.

1911 maju dobru spust prave na mierenku a ak by bol nejaky tercovy 6palec, tak nie je o com.

Dalsia moznost je Sig P210. To je klasika, ktora sa vyznacuje vysokou presnostou, ale aj cenou.
inspiring_blackwell

Príspevok od používateľa inspiring_blackwell »

tak sig. je krasna zbran otom niet pochybnosti ale ta cena je kus mastna osobne na mierenku som stale chcel 1911 este pockam na zopar ludi az sa def. rezhodnem takze zatial 1-0 pre 1911
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Ja osobne by som bral / podla Tvojich poziadaviek / toho KIMBERa.
Zalezi od toho, co na co to viac potrebujes a kolko asi budes strielat / .45-ka vychadza cca. 2*9L / podla mna, na nosenie / obranu / BERETTA na Tercovu strelbu KUMBER.
Ale ta P210 tiez stoji za zvazenie. Cena je tam o nieco vyssia, ale tak okolo 1700eur sa uz daju zohnat zbierkove kusy.
inspiring_blackwell

Príspevok od používateľa inspiring_blackwell »

tak zhruba 50-80 nabojov tyzdenne mozna viac tazko povedat siga nehcem cena je vysoka za to mozem mat municiu za 400e a cakacia doba na 1911 je 30 dni +-2 tyzdne...
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

Ja by som osobne nevymýšlal so žiadnou Berettou a ani 1911.
1911 je na mierenku určite dobrá voľba, ale stavím sa, že tvoje strelecké skúsenosti sú tak zhruba rovné nule a zbraň si vyberáš podľa obrázka a možno si ju raz držal v ruke. Málo čo na svete mi príde také smutné, ako 1911 v 9 Luger a s .45 zase vzhladom na cenu streliva budeš môcť natrénovať 3x menej ako s Lugrom.
Ďalší dôvod prečo nie 1911: Začneš strielať, zachutia ti aj iné disciplíny ako mierenka a kapacita 7-9 rán ti prestane byť postačujúcou.

Osobne by som ti radšej odporučil (aj vzhladom na cenu) niektorú zbraň z rady ČZ 75, či K100 alebo Glock. ČZ sú síce povestné "kvalitou" materiálov... ale na začiatok dobré. Výhodou je dobrá dostupnosť dielov a doplnkov. K100 je na tom s výberom púzdier o čosi horšie, ale tiež by to nebola zlá volba. Glock je ako krompáč - neni to s ním zo začiatku ľahké, ale vela znesie (a doplnkov na Glock je približne nekonečno).
Dobrým kompromisom by podla mňa mohla byť ČZ 75 P-01.

A Beretty nemám rád.
inspiring_blackwell

Príspevok od používateľa inspiring_blackwell »

no tak to si vystihol takmer na 90% tak teda odstrielanych moc nemam skusal som vcera v rimavskej cz vz 58 a strelecke umenie je umna nie zrovna na nule (ked ma nepoznas tak nesud) zbrane nevyberam podla obrazkov ale podal skusenosti inych ktory maju cosi uz vystrielane k100 je plastova hracka oproti m92 co pouziva napr us army colt je legenda co pouzivala us army a ma za sebou radu oceneni glock je na 30-40 metrov uboha zbran neskusal som ju ale som vidiel a mi aj vraveli ty ktory ju vlasnia a 7-8 nabojov mi vobec nevadi ked znich 6 doleti tam kde chcem :wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Crematory: tak ti poviem, komu niet rady... keby som sa mal rozhodnúť ktorú z tých troch zbraní ktoré navrhuješ, tak beriem 1911 v 9 Luger, aj keď súhlasím s názorom, že je to hriech, tak .45 ACP je ako jediný kaliber príliš drahý.

Ale všetky majú k ideálnej voľbe ďaleko, jedna vec je čo sa ti najviac páči, po čom najviac túžiš, druhá vec je to čo by bolo pre teba najvýhodnejšie, bojím sa, že medzi týmito dvoma vecami nerozlišuješ a podmieňuješ si kúpu niečoho čo sa ti páči tým, že je to najlepšia voľba.

Ohľadne ľudí čo majú skúsenosti - vieš na tomto fóre je kopa ľudí, čo má hodne odstrieľané a vedia slušne strieľať (viď kolega Revino), sú tu športoví strelci aj ľudia zo zásahových jednotiek a čo človek to názor. Opäť treba byť opatrný, aj ja som zažil staršieho pána, ktorý parádne mierenkoval s CZ 52, zato jeho rady ohľadne zbraní... povedzme že posledná pre neho prijateľná bola vyrobená pred viac ako 40 rokmi. Ak ti dnes niekto hovorí, že Beretta 92 je ideálna voľba, tak by som mal pochybnosti o jeho prehľade na trhu.

K tomu, že K100 je plastová hračka ani neviem čo napísať a k tomu Glocku na 30-40 metrov... prepáč ak nemáš veľa vystrieľané, tak aj keby si bol mimoriadny talent na streľbu, tak ešte dlho, dlho nenastane čas, keď na takúto vzdialenosť ťa bude obmedzovať presnosť zbrane (pri použití továrenskej munície bežnej kvality). Videl som viac razy Glock 19/17 nasadený v konverzii Roni G1 s kolimátorom a na 50 metrov tam bol rozptyl v centimetroch a aj to spôsobených skôr strelcom ako zbraňou. Skoro každá moderná pištoľ ten rozptyl zvládne. Mám pochybnosti, že na túto vzdialenosť ho ale zvládneš ty.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

:) keďže som viacmenej Glock-ár :wink: tak sa musím ozvať a dať za pravdu Zoidbergovi, pretože je to naozaj o človeku a o tom čo ti viac sedí - či single/double action spúšť typu Beretta 92 / ČZ 75 / Sig P226 a aj K100, či single action only spúšť typu Colt 1911 alebo momentálne veľmi populárna "safe-action" spúšť typu Glock / Springfield XD / S&W MP 9 / Walther PPQ. Každému sedí niečo iné a každý teda nastrieľa lepšie z jednej ako ten druhý z druhej - skús si každý z týchto typov spúšte aspoň s jednou dvomi zbraňami a potom posúď. A aby som nebol OT tak musím povedať, že hoci som Berettu 92 nikdy nevlastnil, tak som mal možnosť si z nej párkrát streliť a poviem na jej obhajobu toľko, že je to výborná pištoľ na strelnicu a aj súťaženie v určitých disciplínach. Na nosenie je to však už príliš veľká pištoľ pre väčšinu rozumných ľudí :wink: Suma sumárum ja osobne keby rozmýšľam o pištoli čiste na strelnicu tak Beretta 92 FS by bola medzi prvými 3 kandidátmi spolu so Sigom P226 a nejakou tou ČZ 75 (podľa financií by som sa rozhodoval od najlacnejšej po najdrahšiu - ČZ 75, Beretta 92 FS, Sig P226).
inspiring_blackwell

Príspevok od používateľa inspiring_blackwell »

nie nie ja som preto zalozil tuto temu lebo o 4 tyzdne mam skusky na zp a snad ju spravim :oops: tak uz som nedockavy na moj prvy zbran hej mam v plane kupit vz 58 a dajaku pistolku oba bundu sluzit pre zabavu na strelniciach a OBCASNE sutaze ziadne majstrovstva slovenska a..... proste len na take nedelnasie party pukacky a kedze vz58 je uz odklepnuta tak je na rade ,,nejaka ta kratka,, vyber je az taky ze clovek sa stoho moze vyblaznit , a k 100 ma plastovy ram a mne osobne to sposoby ako water gun co uz ...cital som uz po nete tolko o kratkych ze az ma to aj preslo musis to uznat aj ty ze co je na niektorych zbraniach plus ako kvalita presnost tak na druhej strane je minusom trebars vysoka cena zbrane a streliva co je lacne tak ma menejkvalitne opracovanie mensiu presnost zivotnost spolahlivost ale lacna je municia a tak to ide dookola ....kratku chcem max do 1000-1200 aj to uz vrzga teda a vybrat tu vhodnu no ...strielat chcem na papierove terce vo velkosti cloveka na 25 -50m a obcas dake flasky s vodou atd proste pre zabavu teda ziadny laser zamierovace kolimatory a neviem co este nechcem ten papierovy terc na 50 mertov strielat s rozptylom 2cm ....chcem rady od skusenych preto to tu pisem nechcem tak ze rok alebo dva ju predam lebo ma omrzela jeho kupa (glocka nechcem, ani k100,)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yuri the GUN NUT napísal:"safe-action" spúšť typu Glock / Springfield XD / S&W MP 9 / Walther PPQ.
Spriengfield XD je single action. Inak myslím, že Glockácka spúšť nie je veľmi vhodná na totálnu mierenku, ale je niečo iné zamieňať horšie ovládateľnú spúšť s tvrdením, že Glock je na 30-40 metrov nič moc - tá zbraň na to určite má a popravde Crematory neviem či nemáš aj trocha zlý odhad na vzdialenosti, lebo už na 25 metrov sa javí ten terč dosť maličký :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"