Beretta 92

Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

C08R4 napísal: Beretta 92FS INOX je uzasna zbran, precizne urobena, krasna a oproti USPcku ani nieje tak velka, sice je tazsia, ale je to kov a ziadny bakelit :P
Je to kov...ako hovoris, nikto sa neprie o jej kvalitach/nekvalitach, tak ako kazdej zbrane. Neviem ci glocka nosis na opasku dennodenne s full zasobnikom, ja som nosil a nemal som s tym problemy.
Pre porovnanie samozrejme 9x19:
Glock 17 v nenabitom stave(zasobnik 17ran): 625 g
HK UPS bez zasobnika(zasobnik 15ran): 720 g
Beretta 92FS Inox v nenabitom stave(zasobnik 15ran): 945 g

Da sa na to zvyknut, ked je dobre puzdro, ale je rozdiel v kazdom grame, ked mas s tou zbranou byt "zžitý" kazdu minutu/hodinu pocas dna, ked ju nosis.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mne by to nevadilo.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Mne tiez mozno nie, keby sa mi nejako moc lubila :) ale pride mi ako klasika...pistol. Nicim ma neoslovila, mozno keby som si vystrelil, tak zmenim nazor.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Obrázok

A zevraj klasicka pistol :lol: :lol:
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

V tomto prevedeni sa mi lubi...v ciernom je to stale klasicka pistol a mozes si hovorit co chces :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Chalani je pravda, ze sa da na Berette prehodit opacne vypustanie zasobnika, tak ze to je aj pre lavaka :shock: :shock: (Ku*** keby som o tom skor vedel)? Dokonca na nej je aj poistka obojstranna. No uz len rozbit jackpot volade :lol: :lol:.
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

nazdar pani, mam otazku .... mam taurus 92, je klon beretky 92, ale jedna vec mi vadi a to ze poistka smerom hore zbran zaisti ale ma polohu aj do dola a tam prave udernik spusti..!!!!!!!! co sa mi zda dost cudne, mam toto aj beretta????????????? takze zaistis nabitu zbran vlozis do puzdra a ako ju budes tahat von zavadis o puzdro pistkou a cisto teoreticky je tu nahodný výstrel......hmmmm.....ci?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

No, skor si myslim ze sa jedna o BEZPECNE vypustanie kohuta po nabiti naboja do laufu aby si mohol nosit 15+1. Mam to tak na USP. Skus si vsimnut ci ti dosadne kohut priamo na udernik po vypusteni. V ziadnom pripade by nemal. Ak to robi je to zavada. Udernik sa ma spustat (okamih napatia) LEN SPUSTOU
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Je to bezpecne vypustanie kohuta,bez kontaktu na udernik a mimo to tam mas este blokaciu udernika,bez uplne stlacenej spuste zbran nevystreli. Na strielanie je spust. Keby sa dalo strelit poistkou,to by Taurusakov z trhu hnali. :)
Inak,Beretta 92 ma poistku na zavete a Taurus PT92 na rame. Aj ked sa mi zda ze aj Beretta mala nejaky model s poistkou na tele.
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

hej skusil som to s papirom lebo okom som to nepostrehol, na kusku papierika vsak vidiet ze nedojde ku kontaktu.......uz som sa zlakol ze tam je nejaka chyba.......dik
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

Kolko má asi Beretta 92 výdrž? Nerobia sa vôle medzi rámom a záverom?
friendly_bartik

Príspevok od používateľa friendly_bartik »

2Nedávno som mal možnosť si z Berety 92 vystreliť jeden zásobník. Aj po tejto letmej skúške som bol veľmi príjemne prekvapený. Presnosťou, chodom spúšte i ergonómiou. A tiež ako by mi kilová CZ-75 pripadala byť ťažšia než kilová Bereta. Ak by som dnes kupoval/menil zbraň na súťaže, bude to veľmi horúci kandidát. Osobne sa mi aj páči, ale iba ta pôvodná. Tá nová futurizovaná mutácia je divná.

18.8. dopĺňam môj príspevok - napadlo mi že B92 má žiaľ jeden obrovský handikep. Je najčastejšie používaná na piktograme - nálepke ktorou rôzni prevádzkovatelia zakazujú vstup so zbraňou. Z právneho hľadiska sú teda jej majitelia diskriminovaní, lebo Glockári, Čé-ze-ťáci a vôbec celý národ strelecký tam vstúpiť môžu, Beretisti-92 však nie :lol:
RastoSB
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa RastoSB »

Ahojte chalani, tak dnes som si bol zastrieľať na akcii služobné zbrane v Plzni.
http://leiko.powernet.cz/view.php?nazev ... 2011030001

Bolo tam aj niekoľko Beriett tak som hneď bezprostredne porovnal K100 a PX4 Storm. U mňa ergonomicky viac sedela Beretta a aj sa mi z nej príjemnejšie strieľalo, ale rozdiel nebol nejak dramatický. Presnosť na 15m zhruba rovnaká. Mne však akosi viac sedí klasický systém uzamykania a musím sa priznať že streľba z Beretty 92 FS Inox a 90Two bola super. Design, ergonómia, spúšťový mechanizmus aj chovanie počas streľby vynikajúci. Pravdupovediac nemám rád prílišné vychvaľovanie nejakej značky a pristupoval som k streľbe z Beriett skor skepticky, ale musím sa priznať že som bol nutený názor zmeniť. Ostáva len dúfať že aj spoľahlivosť bude v podobnom duchu.
eloquent_jang

Príspevok od používateľa eloquent_jang »

Caute!!...plánujem kupit Berettu 92 tak by som chcel pred tym zistit aky je rozdiel medzi Beretta 92 FS a Beretta 92 FS Brigadier...na nete sa mi to dáko nepodarilo nájst :oops: viete o tom niečo??
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Brigadier
(1993–2006)
60-gram (2.1 oz) heavier slide and 1 millimetre (0.039 in) wider to improve control when firing multiple shots in quick succession. It also includes removable front and rear sights.
zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Beretta_92
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"