Beretta PX 4 Subcompact

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

babrak napísal:Nemám možnosť skúšať, či ano ?
Ci ano :wink:
Nasucho si mozes zbrane ohmatat v predajniach. Tam vies zistit aspon zakladne veci ohladne ergonomie - ci ti zbran sedi do ruky, ci nie je primala/privelka/pritenka, ci ti vyhovuju ovladacie prvky a pod.

Naostro si to mozes skusit na strelnici. Bud si najdi taku, kde poziciavaju viacero zbrani a dohodni sa s nimi, alebo skus tu na fore nakontaktovat ludi s tou ktorou zbranou. Obvykle sa strelec rad pochvali a necha novacika vystrelit, ci uz zadarmo alebo za cenu municie. Vela z nas tak vyberalo svoju prvu zbran. A aj druhu a dalsie :lol:

Ale zacni tym, co spominal gewehr - utras si v hlave, naco zbran chces. A zbytocne sa s tym neponahlaj, ak nemusis.
Tu na fore najdes viacero tem ohladne vyberu zbrane, pomaly si ich prejdi a uvidis.


Pozn: Hlavne nedaj na rady 'odbornikov', ktori ti budu hned z fleku odporucat konkretnu znacku alebo model. Najdes ich vsade - v predajniach na oboch stranach pultu, na strelnici, na forach. Pocuvaj, uvazuj a vyberaj podla svojich poziadaviek.
eager_lehmann

Príspevok od používateľa eager_lehmann »

Gewehr som si istý že vieš o čom hovoríš a rád si nechám poradiť.
Nepojdem tvrdohlavo za px4-kou aj ked ju celkom nevylučujem. Postupne pri vyberaní možno prídem na to že je pre mna nevhodna.
1.Zbraň potrebujem na ochranu osoby a majetku (A)
2.Denne dochadzam za prácov a nosím so sebou technickú výbavu a cenne dokumenty ciže zbraň plánujem nosiť pravidelne.

Z toho mi vyplýva požiadavka pohodlného skrytého nosenia. Na druhej strane sa mi viac páčia väčšie pišole. Koľko zbraní si možeš kúpiť na ZP kat A? Musíš to aj zdôvodňovať ak chceš kúpiť ďalšiu zbraň? Najradšej by som mal nejakú milú, peknú a šikovnú na ktorú si zvyknem a budem vedieť čo od nej čakať :lol:
eager_lehmann

Príspevok od používateľa eager_lehmann »

Yarco to je fajn rada.
SOm z Popradu ale často chodievam aj do LM, nevieš mi poradiť či sa v tejto oblasti nachádza strelnica kde sa dajú požičať?
Je normálne ísť na strelnicu aj bez ZP a chcieť strielať ? :shock:

Ako je to s časovou lehotou po vydaní ZP? V zákone som čítal že vystavia nákupné povolenie, najdlhšie však na 2 mesiace. To nákupné vystavia hneď , alebo keď si o to požiadaš ? Aby som sa potom nemusel ponáhlať a nesPACKAl to :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pocet zbrani na sk. A nie je obmedzeny (len pri pocte >10 sa menia povinnosti ohladne ich uchovavania).

Ja som zo zapadu, ale pozri si sekcie 'Strelnice' tu aj napr. na GP fore, urcite najdes na vychode x strelnic. Potom uz len si pozriet ich weby, zavolat im a dohodnut sa.
Je uplne normalne ist strielat bez ZP. Bud ides s niekym,kto ma ZP, alebo si zaplatis instruktora. Na normalnej strelnici budu len radi, aspon si zarobia.

Nakupne povolenie ti vystavia, ked on poziadas a mas ZP prislusnej skupiny. Nema to suvis s datumom vydania ZP, mozes mat ZP a nekupit ziadnu zbran. Takze pomaly vyberaj zbran a ked budes rozhodnuty (a budu ju mat na sklade), chod si pre nakupko.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

babrak, a planujes s tym aj pravidelne stielat "pre zabavu" alebo "iba" pre trening? Čo revolvery?
inspiring_bartik

Príspevok od používateľa inspiring_bartik »

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"