Kupa prvej zbrane zn. GP - rada

pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Dnes som si to vyskúšal tiež, určite ešte nemám vystrelených 3000, ale zdá sa mi, že dole hlavou mi to pri pomalom obťahovaní nedrhne. Vyskúšal som aj vystreliť dole hlavou (bol som na strelnici sám), bez problémov, akurát že som si odstrelil štipec držiaci terč :?.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

malý dotaz: kedy a koľko krát budete v živote strielať so zbraňou otočenou dolu hlavou??? Myslíte si, že aj niečo trafíte? :)

Vráťte sa do reality hoši
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

No veď to nie preto, že sa to chystám používať. Zaujímalo ma, či sa náhodou nezasekne, alebo záver úplne nedovrie. O nepresnosti nepochybujem, veď píšem, že som si odstrelil držiak terča.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Peterson: ja som to videl na SWS 2013 u Zoidberga, slabou rukou tasil z opačnej strany, pištoľ sa mu automaticky dostala do ruky dole hlavou a popre mu padali pekne.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

peterson napísal:malý dotaz: kedy a koľko krát budete v živote strielať so zbraňou otočenou dolu hlavou??? Myslíte si, že aj niečo trafíte? :)

Vráťte sa do reality hoši
Napr. Ked ma prva rana do auta netrafi a stihnem sa zohnut resp este stale zijem.. Hlavu uz hore nevystrcim. Sanca je kuknut pod auto, ci tam nenajdem nejake hvodne nohy na oznackovanie. Vtedy sa to hodi. Alebo na schdoch v panelaku ked v rohu pri zemi chces oznackovat nieco o poschodie nizsie.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

ak dovolite, zavrsim to, nech sa to zbytocne nerozpitvava. Zbran je plne funkcna. Na videu som pouzil nevhodne mazivo s vysokou viskozitou. momentalny stav trecich ploch zamku je taky, ze treba pouzit mazivo s nizkou viskozitou. Nevidim dovod na navsevu GP. Uber materialu na zavitnici nema vplyv na funkcnost systemu..
Ako povedal Kuro , staci to poriadne zabehnut, pripadne dolestit zamkove plochy na zavere.

Vzhladom na kvalitu a odolnost materialu zaveru a hlavne trva zabeh dlhsie.
Je to ako s autom: na bavoraka potrebujem na zabehnutie nejakych 40 000 km, na skode 120 musim robit po 40000 generalku motora..

Je potrebne prvych 5000 vystrelov dbat na nizku viskozitu - konkor pri 20 stupnoch je ok, pri nizsej teplote ako 5 stupnov uz nie je ok (prejavilo sa to na streleckej akademii, mysleli sme, ze je slaba vratna pruzina). Takze ten vyber maziva treba nepodcenit hlavne pri strelbe s novou kacenou v zime.

Takze zaver: pistol je OK, len ju treba castejsie pomaznat na strelnici, prip dolestit zaver.

Dakujem Kurovi za obetavy pristup a ospravedlnujem sa za plany poplach.
andrej
kj
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa kj »

Dnes som kupil novu K100. Precital som vela z tohto fora a dlho som zvazoval co kupit. Nakoniec som sa rozhodol pre GP. Pristup vo firme GP vyborny /uz to tu bolo vela krat spominane/, Zaruka 5.r je zaujimava. Ked budem mat nieco odstrielane napisem skusenosti /pre dalsich co sa rozhoduju/.
jancco
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa jancco »

Ja mam K100 asi týždeň ,vystrelených zatial 150 kusov úplne bez závad a som prijemne prekvapený z chovania pri strelbe :P . Inak prístup pána Lihana a GP je podla mňa taký že viacero firiem a predajcov bi sa tam mohli íst učiť.
Naposledy upravil/-a jancco v 30 Máj 2013, 06:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

el_fuego333 napísal:treba pouzit mazivo s nizkou viskozitou
A použil si konkrétne aké?
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

yarco:

Zle mazivo:
Omylom som tam strekol silikonovy olej. Zbadal som to, ze ked som to potom rozobral a ovoniaval.

Teraz dobre mazivo: konkor.

Dobre mazivo do mrazu: Este neviem.. Asi zimna nafta z OMW .. :oops:
Zatial neviem.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

Používaj nový motorový olej. Kvapni na štetec a pretri klzne plochy. Uvidíš ten rozdiel
kj
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa kj »

jancco napísal:Ja mam K100 asi týždeň ,vystrelených zatial 150 kusov úplne bez závad a som prijemne prekvapený z chovania pri strelbe :P . Inak prístup pána Lihana a GP je podla mňa taký že viacero firiem a predajcov bi sa tam mohli íst učiť.
Ake naboje si strielal ?
jancco
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa jancco »

tie čo som kúpil v GP. Barnaul 7,5g a GP-ZVS 9g subsonic .Mam v plane poskúšat čo najviac druhov síce len 1-2 škatule a potom vybrať -nakolko skoro na každé lacne strelivo som čítal nejaké negatívne skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

Zdravím všetkých,
nechcem zakladať nové vlákno tak to napíšem sem...
Uvažujem nad kúpou pištole na 70% som rozhodnutý pre GP a tých 30% je pre glock...
Pri GP uvažujem nad P1 a pri glocku nad G17...
Zbraň chcem nosiť v príručnej taške, teda nie za opaskom a hlavne ju využívať na strelnici... bude to moja 1. zbraň, teda nevylučujem, že budú aj ďalšie...
Som však otvorený každému postrehu od skúsenejších strelcov...
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Skus si ktora ti sedi lepsie v ruke a kup tu :)
Do kapsy alebo strelnicu by som ale uvazoval nad full size K100.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"