K22

Budete zvažova? kúpu pištole K22

Hlasovanie ukončené 28 Jan 2009, 20:09

áno
21
45%
nie
13
28%
ešte to zvážim
7
15%
ocenil by som radšej iba adaptér ako celú novú zbra?
6
13%
 
Celkom hlasov: 47

Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Prislo mi to trocha zvlastne, ale ked je to ok, tak som rad. Nebudem nad nou spekulovat idem ju ja radsej vyvetrat...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ved to je tak aj na 1911 a pod...
co chces zaistovat na nenatiahnutom kladive ?

BTW kedy ju ides vyvetrat ?? aj by som sa pridal....
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

S SA-čkovou 1911-kou by som to neporovnával, tam keď máš kladivo dolu, jednoducho nevystrelíš.
Z SA/DA s kladivom dolu pri troche námahy (DA) vystrelíš.

Čím netvrdím, že vidím veľké využitie pre polohu kladivo dolu + poistka zaistená.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Aj keby som chcel nosiť SA/DA zbraň s polohodou kladivo dolu a zaistená, prečo by som to kladivo mal až na úderníku? Veď logickejšie je mať ho na ozube a zaistiť ho tam, čo ide.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Kazdy vyrobca robi ako uzna za vhodne t.j. Nevedel som ci je to vada, alebo to tak ma byt. Napr. aj Beretta 71 pracuje len v SA rezime a maju man. poistku, Beretta Px4 typ F pri zaisteni man. poistkou vypusti kohut. CO2 Gamo pt80 zaistis hocikedy. Ja som bol v tom, ze manualna poistka sluzi na zablokovanie zbrane a na polohe kladiva nezalezi. Napokon u zbrane na nosenie by som manualnu poistku (ak ma zbran SA/DA) ani nechcel. Holt clovek sa uci cely zivot a aj tak to na starobu zabudne :-D
Používateľov profilový obrázok
wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa wolf »

Ahojte,
nakoľko je najvyšší čas napísať „Ježiškovi“ rád by som pred tým zistil pár info :-) Konečne som sa odhodlal do kúpy nového miláčika (snáď ma žena nevyhodí) a už dlhšie som mal vyhliadnutý práve kaliber 22lr. Najskôr som sa rozhodoval medzi Waltherom, Sigom a Rugerom SR22. Neskôr som sa však zahľadel do GP K22s, najmä kvôli poctivej zbrojárskej oceli, t.j. životnosti. Keď som už bol rozhodnutý, tak som začal váhať nad novým rámom MK12 a vzniká otázka. Čo to som už počítal a osobne sa mi páči asi viac, ako starý typ s vyberateľným lúčikom, lebo toto mi dosť vadí, resp. nemal som = nie som zvyknutý (možno by som si zvykol – netvrdím, že som a priori proti), na pôvodnej 22ke sa mi zase páči plný záver, takže dilema. Preto by som chcel ísť podľa vlastností a nie podľa výzoru (na ten si časom zvyknem...).

Len nakoľko už ubehol nejaký čas od poslednej diskusie, rád by som sa spýtal na nové skúsenosti a odporúčanie ktorý rám si vybrať a prečo.

Ďakujem pekne
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mam ramy Mk7 aj Mk12 aj ked v inych razach. Pre rozborku sa mi pohodlnejsie pracuje s Mk7, kedze netreba drzat ziaden rozoberaci element pocas tahania zaveru. Mozno si casom zvyknem aj na Mk12, pri rozoberani to nie je az taka piplacka, ale pri skladani... :roll:

Asi navrhnem GPcku maly zlepsovak, aby ho pri skladani nebolo nutne zaroven tahat dole 8)
Používateľov profilový obrázok
wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa wolf »

no veď toto.. ja som zase z glocku zvyknutý na ten systém ako má MK12tka... ale tiež si myslím, že by som si na to v pohode zvykol... Keď si však pozriem rozdiel v cene tak je zanedbateľný, t.j. radšej by som šiel do niečoho nového (ak to už má vychytané muchy - ak nejaké boli :-) )
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

S mk12 uplna spokojnost. Rozborka nie je komplikovana, opries si rucku o brucho a ostatne ide samo. Ked máš grif, tak nič nie je komplikovane. napr. Aj u Glocka musíš poznať spravny úchop pri rozborke (potiahnuť záver 2mm dozadu, potiahnuť segmentom na rozborku a potom zaver pustiť). Nemenil by som ju za inu 22ku. Na MK7 sa ten lucik obcas zlomil...

edit: pistol má mat len jednu muchu - hore vpredu na závere
Používateľov profilový obrázok
wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa wolf »

no tak s tym lúčikom je to zaujímavá info, to by som sa asi nepotešil keby som ho zlomil...

heh pravda pravda, jedna mucha musí byť :-)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Jednoznacne mk12,mam xcal na mk7 a K22 na mk12 a ten uchop je citit,je tam vacsie vybranie pod lucikom.Ohladom k22 si myslim ze okrem rugeru v 22 nema u nas konkurenta.Mne zere standartky na silnej vratnej pruzine.
Používateľov profilový obrázok
wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa wolf »

ďakujem pekne za promptné rady, t.j. zatiaľ mi to vychádza tak, že predsa len potvrdili moje predpoklady a pre mňa bude lepší rám MK12

čo ten záver? sú nejaké výhody/nevýhody oproti klasickému plnému záveru? (napadá ma jedine, že ho teraz tým pádom odľahčili) je v tom niečo viac/menej?
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Teoreticky by to mohlo byt menej nachylne na slabsie navazky... ja som zo svojej strielal len HV...
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Zaver sa lepsie obtahoval stary len pre toho ze mal uchopove drazky vpredu.Skusal som obe vratne pruziny zo slabou islo vsetko aj standartne naboje aj Hv,len bolo citit viac buchanie zaveru a spatny raz co je aj tak na urovni airsoftky.Ked som dal silnejsiu pruzinu na moje prekvapenie zere aj naboje lapua schonebeck,rws atd.Je to taky vsezravec.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa shot »

Ľahší záver musí lepšie/spoľahlivejšie cyklovať so slabším strelivom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"