Závady zbraní Grand Power

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mat toto, tak stvry stage asi strielam uz len tak, pre zabavu :) Ale fandim tvojmu sportovemu duchmu a odhodlanosti prekonavat prekazky.

To mne ked z X-calibru po vystrele zacali vypadavat zasobniky. Dokonca v ramci jednej sutaze na dvoch stage-och, tak som mal ozaj nerv. Po prve z toho, ze reflexivne som si cupol a zdvihol zo zeme napriek tomu, ze stacilo chytit z opaska dalsi (cca 7 sec :shock: ) a za dalsie, ked som si uvedomil, ze to vsetko moja chyba, ale az pri poslednom stage, lebo puzdro pouzivam G-man od BP holsters, ktore je tak trochu robene pre P40L a pri zapuzdreni X-calibru treba davat pozor, aby som ho prilis nezatlacil dnu, lebo sa mi puzdrom zatlaci vypustac zasobnika a.... vsak viete co ;)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ketchup:
Tých 4 či 5 závad po sebe na stejdži č. 2 s obťahovaním záveru a dorážaním zásobníka, to si bol ty a tvoj X-Cal alebo niekto iný? Už si nespomínam.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

ak si dobre pamatam moja zavada bola prec na jedno vyhodenie zasobnika - ale kedze si nepamatam ani ze na stage mali byt 4 kovove terce tak vecer pozriem video a pripadne ho postnem
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

po zhliadnuti dokazoveho materialu mozem vyhlasit ze som to nebol ja - na stage cislo 2 som mal nevytiahnutu nabojnicu do ktorej sa zospodu snazil nabit dalsi naboj (by ma zaujimalo preco ju vytahovac preskocil) opravene na jedno vyhodenie zasobnika. plus k tomu nevystavena strelecka pohotovost po predposlednej rane na stage - vyriesene nabitim plneho zasobnika - sposobene slabym uchopom jednou rukou...
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 496
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

mondo napísal:Dnes, o cca dvadsiatej hodine kamošova k100vka posledný krát vydýchla.
Obrázok
Tak kámoš dostal novú zbraň na MK12 ráme.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Komora nie je nakrivo navrtana (pre vrtalov: Nie v osi) vsak?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Miro, nie je... Je to zly material... staci citat... :)
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

Tak,moja K100 je na prvej reklamacii,uvidime ako to dopadne a ake bude vyjadrenie na dany problem.
Ze ja som nekupil hned mloka :roll: :twisted:
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

vcera 220 ran na sutazi s dvoma FTE - vyzera to ze preskocil vytahovac vystrelenu nabojnicu takze rozobrat a skontrolovat vytahovac.

ale po zmene mazania z ballistolu a tetragun vazeliny na schletek 2 in 1 gun tuning (vyhrata v tombole) musim skonstatovat ze konecne xcalibur jazdil tak ako by normalna zbran mala - akurat normalna zbran na to nepotrebuje teflonovo keramicke zazraky... pohyb zaveru vzad je podstatne lepsi aj po 220 ranach nez s normalnym olejom a vazelinou hned po cisteni. kym standardne zbran po 70-100 ranach musim precistit a namazat teraz skusobne cela sutaz bez jedineho zasahu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

odkedy mam Schletek 2in1 tak ostatne olejicky pouzivam akurat na panty na branku a koleso na furiku
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

ketchup napísal:vcera 220 ran na sutazi s dvoma FTE - vyzera to ze preskocil vytahovac vystrelenu nabojnicu takze rozobrat a skontrolovat vytahovac.

ale po zmene mazania z ballistolu a tetragun vazeliny na schletek 2 in 1 gun tuning (vyhrata v tombole) musim skonstatovat ze konecne xcalibur jazdil tak ako by normalna zbran mala - akurat normalna zbran na to nepotrebuje teflonovo keramicke zazraky... pohyb zaveru vzad je podstatne lepsi aj po 220 ranach nez s normalnym olejom a vazelinou hned po cisteni. kym standardne zbran po 70-100 ranach musim precistit a namazat teraz skusobne cela sutaz bez jedineho zasahu.
Ahoj Juraj !
Gratulujem k účasti na súťaži bez závad.
Tipujem, že životnosť Tvojho vyťahovača sa blíži k hranici poruchovosti. My ho preventívne meníme každých 10k aj spolu s pružinkami.
Ten postup preventívneho prečistenia by som na Tvojom mieste neopúšťal. My ho tiež robíme na súťaži. Keby mal len placebo efekt, tak sa to oplatí.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Sme radi ze ste spokojny s mazivom 2v1.
A ako majitel K100 zvazujem ze sa prihovorim za neaku specialnu zlavu pre majitelov tejto hracky :wink:
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

vcera ma potesilo ked som pri prebijani netrafil presne do sachty ale trochu zavadil o bocnu stenu. zaver sa okamzite spustil dopredu pricom zasobnik bol este vzdy mimo zbran. neskutocne mi to zrychlilo prebitie :evil:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

ketchup: tak v tomto pripade je chyba strelca nasobne vecsia nez chyba zbrane -
a.) nemas ist na banan
b.) ked uz ides na banan, nemas sa co spoliehat na to, ze ti po zasunuti zasobnika spadne zaver. Nacvic obtiahnutia po kazdom takomto prebiti a stratis tak nesignifikantnych 0.5 sek

... ale vsetky tieto zvady X-caliburov su hovno s makom oproti tomu, ako tato zbran zase raz totalne pokazila nasmu momentalne najlepsiemu strelcovi v IPSC - production vysledok na Europe.

- najprv sa mu pocas strelby rozobrala pistol, za nemeho udivu vsetkych prizerajucich chytil letiaci zaver vo vzduchu, pistol poskladal a stage dostrielal .. nasledovali burlive ovacie a strata tak 50 bodov kvoli stratenemu casu
- potom mu na stagy, kde museli byt vsetky zasobniky na stole 2 krat vypadol zo sachty este plny zasobnik do asi 10 cm vrstvy blata. Pri druhom vypadnuti sa len smutne pozeral, ako mu pred ocami mizne za zastenou trojity pojazd za 120 bodov (na stole uz neostali ziadne zasobniky a 2 poloplne sa valali v blate.)
- na dalsom stagy poskaldal z 2 X-calov jeden funkcny ale kedze ho nemal sancu nastrelit, dal si na 20 metrov 2xmiss na terc z ktoreho bolo vidiet hornych 30 cm (slo mu to asi 15 cm hore)= dalsich 30 bodov prec


Kolem a kolem... miesto 6-8 miesta z toho bolo krasne 42-he :evil: :evil: :evil:
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

cubitko si to napisal tak ako by som si mohol vybrat ci ten zaver padne alebo nepadne - jemne som zavadil vyvodkou zasobniku o bok sachty a zaver bol dole - drzat ho fakt nebudem. tipujem ze je to dalsia nedokumentovana zmena funkcie zbrane (bud je tam olej alebo sa to zalestilo) a ak to nechcem v buducnosti tak predpokladam budem musiet odmastit stycnu plochu zaveru a pohotovosti aby sa zvysilo trenie... doteraz bolo automaticke spustenie zaveru nespolahlive opacnym smerom ale zhodit ho dole tlakom na vypustaciu packu mi pride normalne. ocenil by som keby to bud fungovalo alebo by to tam nebolo vobec a spustal sa zaver packou ako na normalnej zbrani

k tym problemom v madarsku - pochopim ked sa s x-caliburom serie niekto ako ja ktoreho strelba je hlboko pod urovnou zbrane ale v pripade spickoveho strelca to nepochopim ani keby bola zadarmo.

ja som GP vyradil z nosenia pre nespolahlivost s tym ze na sutazi si proste zanadavam kedze nejde o zivot a ani o nejake super vysledky. mat realne sancu dosahovat super vysledky by letel x-calibur aj zo sutazneho pouzivania ciste kvoli nespolahlivosti.

popravde si ale neviem predstavit akym sposobom sa mu mohla rozobrat pocas jazdy pistol kedze ten rozoberaci bazmeg je zospodu tlaceny pruzinou. reflexy ktore umoznuju zachytit zaver ktory vyleti dopredu zo zbrane by som chcel mat. alebo akym sposobom mu to vyletelo zo zbrane? smerom dozadu to nepusti voditko s pruzinou aj keby to bolo pocas vystrelu rozobrate a smerom dopredu to zastane hned ako sa hlaven uzamkne. inak by letel dopredu zaver, hlaven aj pruzina a sorry ale za chytanie zaveru s hlavnou by som cakal dq a nie udiv
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"