GP STRIBOG (9mm samopal)

selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Zaklepat čelem? :D :D :D :D :D Tak to potom jo :-) To po mejlu nejde :(
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 635
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

selag napísal:Pokud si dobře pamatuju, tak se tady moc a moc chválila zákaznická podpora GP. 11.11. sem psal na info@grandpower.eu prosbu o pomoc - dotaz ke spolehlivosti a doteď žádná odpověď. Je to správná adresa, nebo je třeba psát jinam?
Píš na: sale@grandpower.eu

Tam to bude rýchlejšie....
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Díky, zkusím.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

komunikoval som tiež mailom info@grandpower.eu, odpoveď v rovnaký deň, následná dohoda a na 10 deň od objednania je doma...
Prílohy
stribog.jpg
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Po napsání jsem "sale" jsem se taktéž dočkal odpovědi. Děkuji kolegovi za nasměrování.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tak dnes prvých 250 rán z nového Striboga. Zbraň OK, potešila, nesekala a odpálila všetko. Len tie zásobníky nič moc. Ale možno to bolo aj strelivom. Mal som doma ešte 2 krabičky lugrov, ku ktorým som sa dostal nedávno pri jednej zbrani a tie boli tak možno z prelomu milénia. A nie len, že sa ťažšie páskovali ale zásobník nevedel vytlačiť a podať posledný náboj - zostalo to zaseknuté trochu pred vrcholom. Mali takú ako keby drsnejšiu povrchovú úpravu nábojníc. Keď som použil nové SB tak to išlo dobre.

Je to ten akciový SP9A1 za tých 599,- čo ho majú teraz všade. Za tie prachy som si povedal, že skúsim a hádam nebudem lutovať. Inak mám pocit, že je to asi A2 verzia len označená ako A1, lebo to bolo zjavne určené na USA trh. Tiež keď som si gúglif fotky A1 a A2 tak až A2 mala plastový spodok a tie horné zapustené výklopné mieridlá. Toto to tak má. Tiež to nemá KeyMod ale MLok... A asi na Stribogoch pre náš trh nemáte anglické varovné nápisy a zmienku o importérovi do USA, že? Na jednej SK stránke, tuším u milatu som to aj našiel označené ako US. Čert aby sa v tom vyznal ako to GP skladá a kombinuje, ale je mi to jedno. Dôležitý je pocit a teda aby to dobre fungovalo. Pomer cena/výkon pre mňa hodnotím pozitívne.
Filemon
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 5 years 2 months

Príspevok od používateľa Filemon »

Dobrý den, mám dotaz na znalce Stribogu ohledně verzí A2 PLUS , které jsou v nabídce českého dovozce (v provedení pistole, karabina i puška). Není mi totiž jasné, že ačkoliv se jedná o provedení s novým polouzamčeným závěrem (jako verze A3), označením je řazeno spíše do verze A2.

Kromě stránek dovozce jsem o provedení A2 PLUS nenašel žádné informace, tak jsem učinil dotaz na dovozce i na GP, a oběma mi bylo shodně potvrzeno, že mezi verzemi A2 PLUS a A3 není - konstrukčně - žádný rozdíl

Nemáte, prosím, někdo jakékoliv bližší informace o uvedené verzi A2 PLUS, např. o důvodu tohoto typového označení, počtu vyrobených kusů, chronologickému zařazení mezi řady A2 a A3 apod..

Za případné info vám moc děkuji.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Mňa enormne bavia tieto skúsenosti typu: áno , auto štartuje, ide 1.,2.,3, dokonca som sa v meste dostal aj na podtáčavú päťku. V aute sa dobre sedí, má aj späťáky, kúrenie šlo, rádio hralo, občas treba natankovať, hlavne podľa toho ako jazdíte. Určite manželke vydrží, na nákupy skvelé... :)
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

FILEMON nič si z toho nerob :D
Politika grand poweru v oblasti obchodu či cenotvorby sa musí niekde odraziť... Všetko vyplýva z prístupu k zákaznikovy, ktorému je predávaný model či typ, ktorý nieje dovyvýjany a doskúšany. A tak sa permanentne stáva, že na trh je "bombasticky" uvedený "model", ktorý má "fantastický" "patentovaný" nový záver viď model A1, ten sa však ukáže ako prepadák lebo má svoje dosť podstatné nedostatky inými slovami nemá životnosť a neprináša slubované úžitkové vlastnosti, nemá doriešený zásobník a pod. Z núdze je následne prepracovaný na obyčajný vo svete ničím nevynikajúci model A2 s kvichtom železa vo vnútri, čiže obyč. dynamickým záverom, ktorý sa vyznačuje najmä svojou vysokou hmotnosťou, je patrná snaha nahradiť pôvodný zásobník zásobníkom vlastným plastovým, ktorý však podľa môjho názoru bude musieť prejsť dôkladnejším vývojom a opäť byť nahradený spoľahlivejším . Mám podozrenie, že časť modelov A1 bola stiahnutá a prepracovaná na model A2 , v ktorom sa lower vyskytoval duralový, ktorý mal opodstatnenie a bol nevyhnutný v modeli A1 kedže v nom znášal zaťaženie od "patentovaného " záveru :-). Vzhľadom na "referencie" k "modelu" A2 v zmysle veď je to obyčajné "koktavé železo" mám podozrenie že sa pristúpilo opäť bez dôkladného vývoja a skúšok k prepracovaniu modelu na "model" A3 teda "model" zjavne inšpirovaný 1. slovenským samopalom v histórii a to VMS 07 či VMS 9A1, ktorý je však reálne patentovaný vo svete a nemá nič spoločné s fy grand power. Domnievam sa, a preto sa ti asi opäť nedostáva odpovedí, že sa u "modelu" stribog A2 plus jedná o akýsi pokus využiť zbytky modelu A2 a tieto prepracovať za pochodu na "model" A3. Otázne je vzhľadom k predchádzajúcim vývojovým etapám stribogu ako bude táto vývojová etapa označovaná ako A3 splnať parametre modernej zbrane a hlavne akú budú mať životnosť kusy štandartne dodávané na trh.
Ak by som mal zhrnúť môj skromný názor, tak stribog je len jeden s tým, že zákazník je vtiahnutý do jeho vývoja a za pochodu vyvíjaný s jeho spoluúčasťou, pričom obchodne sa firma snaží zachrániť si reputáciu či vybicyklovať, tým že jednotlivé etapy vývoja výrobku stribog označuje "modelmi ", pričom sa spolieha na to, že väčšina kupujúcich i tak dobre uvedenej kategórii zbraní nerozumie.
Na záver chcem ZDôRAZNIŤ, že sa jedná o môj názor, ktorý som si vytvoril na základe publikovaných a dostupných informácii a technických prevedení jednotlivých modelov a tada si nevyhradzujem právo na správne zhodnotenie celkového stavu produktu akým je STRIBOG. Musím naopak vyzdvihnúť snahu a úsilie výrobcu grand power vyrábať či pokúšať sa vyrábať slovenské výrobky, tu však musím opäť podotknúť, že zákazník si to zaplatí a nič nieje zadarmo :-)
Ak som sa niekoho dotkol, prosím nieje to úmysel, je to pokus o reálne zhodnotenie doterajšieho stavu.
Filemon
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 5 years 2 months

Príspevok od používateľa Filemon »

Velice děkuji za obsáhlou odpověď. Tvoje zhodnocení vývoje Stribogu plně koresponduje s důvody, proč s jeho pořízením zatím váhám :cry:, resp. čekám na více ohlasů k dlouhodobějšího používání verze A3 v praxi.

Ohledně děleného závěru verze A3 mi dovolte následující dotaz - jaký je rozdíl v těchto dvou provedeních závěru?
Prílohy
SP9A3_2.jpg
SP9A3_1.jpg
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Pri prvom pri strelbe paka natahovania jazdi a pri druhom nie.
Filemon
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 5 years 2 months

Príspevok od používateľa Filemon »

Díky!!! Toho jsem si nevšiml. Takže není A3 jako A3 :shock: .

To druhé provedení závěru má právě i verze A2 PLUS, na kterou jsem se ptal. Dovozce uvádí, že A2 PLUS je kompromis mezi A2 a A3. Tak už chápu, v čem spočívá ten kompromis... v lítající páce :( .
Tento závěr je nějaký mezityp? A kromě té pohybující se páky - je nějaký rozdíl ve funkci, trvanlivosti apod.?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Kopyto, niečo na tom bude čo píšeš, ale ten istý pocit mám z mojich flint sig MPX, flinty za dvaapol litriku.sig má už druhú generáciu a to sa ešte aj tie gen2 líšia medzi sebou a gen 3 už sa začala predávať. A to sig vyvíjal a testoval vyše dvoch rokov.... Takže GP ich schovali do vačku s dobou za akú to vyvinuli. Nehovorím už o cene a pod.
Filemon
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 5 years 2 months

Príspevok od používateľa Filemon »

hornet: Koukal jsem na YT na videa střelby s oběma provedeními závěru, a zdá se mi, že se při střelbě nepohybuje páka ani u jednoho. Je to možné?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

pozeral si správne pretože HORNET ti podal mylné informácie...

u oboch stribogoch na foto je verzia A3, čo znamená že páka sa počas strelby nepohybuje, len je rozdiel v tom "kvádriku" že na vrchnej foto je tento klasicky dlhý ktorý sa používal a predával doposial a na spodnej foto je už krátky, ktorý sa začal rozširovať nedávno a vraj má stribog s ním menší spätný ráz

takže už ked sem písete dačo, tak si aspon riadne pozrite fotky a potom píšte "múdre" slová :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"