K100 Mk7- roztrhnutá hlaveň

Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

Adrian napísal:Skusim to zhrnut:
- vo vztahu ku koncovemu zakaznikovi za kvalitu zodpoveda GP
- vo vztahu ku GP, zodpoveda dodavatel CZUB

... cize to vidíme v dvoch urovniach :)

presne tak, ako zákazníka ma nezaujíma kde berie hlavňe GP a je jeho vec ako si to bude riešiť s dodávateľom.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Pre mna to ma dve roviny. Ak ide len o jednu hlaven a nikomu sa nic nestalo, tak to sa stava aj inym zbrojovkam, nerobil by som z toho vedu.

Na druhej strane pri vyrobkoch tohoto typu považujem za najlepsi servis taky, o ktorom nemusim nic vediet. Preto by ma vobec neutesovalo, ze maju super servis. Pri mojom strielani ich nechcem najblizsich 10 rokov vidiet ani pocut. Zazil som zvolavacku pri glocku a dost ma to nastvalo. Aj ked musim povedat, ze so zbranou som nemal ziadne problemy pred nou ani po nej.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Adrian napísal:Skusim to zhrnut:
- vo vztahu ku koncovemu zakaznikovi za kvalitu zodpoveda GP
- vo vztahu ku GP, zodpoveda dodavatel CZUB

... cize to vidíme v dvoch urovniach :)
Presne tak... máš pravdu.

Ale ja som sa vyjadroval k dodaniu hlavne nie k dodaniu zbrane, lebo debata sa rozvinula k dodaniu hlavne a tvrdeniu, že CZUB si to dalo vyrobiť, tak nemáme im krivdiť.... apod....

Za dodanie chybnej hlavne na trh v plnej miere zodpovedá CZUB (navyše má ISO/TS 16949)
Za dodanie zbrane s chybnou hlavňou na trh v plnej miere zodpovedá GP (má "iba" ISO 9001)

Ja tu osobne cítim z "istých" vyjadrení, že GP to dosť poškodilo meno a nesmierne to mrzí Jara K. (ako som povedal on má svoju vinu za dodanie vadného produktu na trh) a urobil všetko povinné podľa ISO 9001 dokonca aj navyše, na druhej strane CZUB to určite tiež nesmierne mrzí (predpokladám), ale neurobilo všetko to čo má urobiť podľa ISO/TS 16949 a nie ešte niečo navyše....

To je však iba môj názor (s vyše 16 ročnou praxou v danej oblasti po celej Európe). Tou praxou sa nechválim, ale iba konštatujem kôli porovnaniu s tými čo sa tvária že tomu rozumejú... Naozaj viem o čom hovorím...
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

ano na zaklade ISO9001 musia byt schopni presne identifikovat do ktorych zbrani chybnu varku hlavni vlozili - za podmienky ze je mozne zistit, ktora varka hlavni bola chybna.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Tiež si myslím, a mali by teraz uvažovať o zvolávaní všetkých majiteľov dotknutej série na výmenu alebo kontrolu zbrane (hlavne).

...už by sa mal k tejto téme oficiálne vyjadriť aj niekto z GP, kedže svoje forum majú len v angličtine a väčšina z tých čo sa učila ešte ruštinu tento jazyk neovláda. :(
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ludia z GP su tento tyzden mimo europu a pochybujem ze maju cas kontrolovat webforum

ten incident v cechach sa stal pred 6 mesiacmi, predmetna seria hlavni je uz asi davno vymenena to len tu na fore je to tema tyzdna
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Tiez si myslim, ze GP uz tento problem poriesilo.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

OK, ja len, že tiež mám K 100 a nerád by som prišiel k úrazu :) .
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

roman napísal:ludia z GP su tento tyzden mimo europu a pochybujem ze maju cas kontrolovat webforum

ten incident v cechach sa stal pred 6 mesiacmi, predmetna seria hlavni je uz asi davno vymenena to len tu na fore je to tema tyzdna
V GP už o tom určite vedia a takmer určite nebola predmetná séria hlavní vymenená.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ved pisem ze je to pol roka stara senzacia, akurat ze tento tyzden ti k nej jaro komentar neda, lebo je mimo europu
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

pietro32i
mas overene info,ze chybne hlavne neboli vymenene?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

keď k problému pristúpili rovnako, ako k záverom na G sérii, tak určite ešte nie sú vymenené :twisted: (to si asi nedovolili)

a ja som sa čudoval prečo je GP fórum zmazané .... už to nie je fórum len PR
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

electron:
Na 100% nie, ale na percento veľmi sa približujúce stovke.
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Mám G-čkový záver a nič na ňom nebadám, funguje bez problémov a chyby na ňom nie sú...
ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

Nevedel som o tejto téme, reagujem až teraz. Mne sa hlaveň K 100 roztrhla pred mesiacom. Po cca 4 000 výstreloch. Presne to isté, ako v predošlých príspevkoch. (r.v.2012). V GP mi bez akýchkoľvek problémov zbraň vymenili a už 2 týždne v pohode strieľam. Vďaka :lol:
Prílohy
K100.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"