20 ranový zásobník

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

daredevil napísal:Dnes som si kúpil v GP jeden 20r. zásobník, keď som prišiel domov tak som ho šiel vyskúšať a tu nastal prvý problém, zásobník po zasunutí vypadával, po asi 10 min. porovnávania s 15 ranovými, som ho rozobral a šmirglom som obrúsil hranu pätky asi o pol mm, týmto bol problém vyriešený. ...
Ak si to, že zásobník vypadáva, pokladal za problém, jediným správnym riešením mala byť reklamácia!
Tým, že si siahol po šmirgli, si sa zmieril so zásobníkom takým, ako je, s jeho kvalitou, a rozhodol si sa pre jeho adaptáciu na svoje pomery. Z toho vyplýva, že
daredevil napísal:... Druhý problém je že aj keď je to 20 ranový ledva som tam napáskoval 19 nábojov a aj tak potom nešlo obtiahnuť záver, takže tam budem musieť dávať asi len 18ks. ...
... to už nebol problém, iba ďalšia nedokonalosť, ktorú si mal riešiť rovnako, ako tú prvú. Ale Ty si zrazu zmenil názor
daredevil napísal:Som z toho dosť smutný, pretože už 50€ za 20 ranový oproti 25€ za 15 ranovému sa mi zdá dosť veľa a ešte nespĺňa funkciu ako má! :cry:
Ak máš takú životnú filozofiu, nemal si chytať šmirgeľ, ale reklamovať. Ak si však už vyriešil jeden problém po svojom, tak si mal pokračovať rovnakým spôsobom aj s ďalším a nefňukať tu!
Len medzi rečou - každý, kto sa trochu pohybuje okolo zbraní už zistil, že pružiny na novej zbrani či príslušenstve sú obvykle "trošku" silnejšie, než je nutné. Musia totiž garantovať funkčnosť aj potom, čo si postupne "sadnú". Nie raz, nie dvakrát, ale mnohokrát na rôznych fórach na podobnú sťažnosť odznela odpoveď "Napáskuj to doplna a nechaj mesiac ležať, ono si to sadne a potom už bude dobre..." alebo niečo podobné. Takže skús... :)
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Igrlík, to, že som ošmirgloval pätku o cca 2 desatiny mm som bral ako kozmetickú vadu, ktorá sa môže stať a stala sa pri výrobe, ale, že mi vojde miesto 20ks, len 18ks je veľa. To, že som napísal, že tam budem dávať 18ks bolo myslené ironicky. Keď si niečo kúpim tak to má fungovať hneď a nie čakať mesiac kým daná vec "dozreje".
Len medzi rečou - každý, kto sa trochu pohybuje okolo zbraní už zistil, že pružiny na novej zbrani či príslušenstve sú obvykle "trošku" silnejšie, než je nutné. Musia totiž garantovať funkčnosť aj potom, čo si postupne "sadnú"
To keď si kúpim nové auto tak mám chodiť po fórach a zisťovať, čo treba ešte dotiahnuť, premazať...? :D

Som tak isto fanúšik GP, práve preto som si kúpil svoju prvú zbraň K100 a som sňou spokojný, ale teraz ma nepotešili. :)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

No s autom mas tiez zabeh:) Aspon to co mame sa nema prvych 1500km vytacat, podla manualu.
Ta kapacita je podla mna uplne v poriadku. To ze nedocvakol je dost podstatne, preto im to tam treba tresnut na stol stym ze chces taky co funguje.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Takže, závada je vyriešená, chyba bola, že v zásobníku bol iný podávač, musím objektívne povedať, že už dnes som mal nový doma, aj s rukou písaným ospravedlnením od p.Lihana aj s malým darčekom. Podávač som vymenil a 20ks je dnu.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Parada, som rad, ze sa to poriesilo. Ten dvadsiaty kus sme tam naozaj nevedeli dostat.
Odskusame na strelnici. :)
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa Boris27 »

da sa nejak rozsirit kapacita 15 ranovych zasobnikov?? mate s tym nejake skusenosti??
pasovalo by tam toto dno od cz-ty? http://www.czub.cz/cz/prislusenstvi/pis ... 5-817.html
rozmerovo by to mozno teoreticky sedelo ?
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

pekneho zombika si vybral :) nie je lepsie pouzit to co je priamo na GP miesto skusania ci bude sediet spodok z CZ ked MEC-GAR robi +2 rozsirenie na GP?
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa Boris27 »

to mi posli link lebo na stranke mec-gar som nenasiel nic pre GP
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

A keby si sa neskrabal naokolo hlavy, tak kontaktujes GP ohladom MecGar.
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Zásobníky na K22 majú efektne vyriešené páskovanie tak, že po stranách zásobníka sú dva kruhové bežce, ktorými sa ťahá dole podávač. Páskovanie je pohodlné, oproti páskovaniu zásobníkov 9mm, ktoré by asi dáma nezvládla.
Naposledy upravil/-a Frankie v 11 Feb 2017, 08:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovným spojením "... že po bežce sú dva kruhové bežce, ktorými sa ťahá dole podávač." :?: :shock: :roll:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Igrlik, nejdeš s dobou a neovládaš aktuálny newspeak?!

"Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku"

:twisted: :mrgreen:
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Som sa pomýlil. Myšlienka bola dobrá, písaný text som nezvládol. Už opravené :cry:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Frankie:
Takto to majú riešené mnohé 22LR pištoľové zásobníky (ak nie väčšina).
Čo si tým chcel povedať v tejto téme?
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Nič, iba to, že nabíjať zásobníky K22 je radosť a K100 katastrofa. Ja to dám, ale pre ženu je úplne vylúčené nabiť tam 15 nábojov. Nestrieľajú iba chlapi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"