GP K100 Mk12 - úplná rozborka

Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 9 years 6 months

GP K100 Mk12 - úplná rozborka

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Pani neviete niekto ako sa rozobera tento model pripadne podobny ale do "srobky" chcel by som si to vycistit poriadne aj tam kde sa pri beznej rozborke nedostanem, zhyby, zahyby, medzeri atd. Existuje nato nejaky navod? Staci nato aj narezovy plan a pokusit sa podla neho nieco zacat rozoberat? Teoreticky by to slo ale kedze laik nevie co kde ako a ako silno potiahnut zatlacit vykrutit tak je to tazko a nerad by som nieco pokazil kedze zbran je nova.. Ci mam radsej navstivit nejakeho "puskara" alebo "pistoliara" :) aby mi to rozobral pripadne ukazal a ci vobec mi to ukaze?!Webforisti z okolia RK, LM, LH mi mozu napisat ak niekoho takeho poznaju. Ja co poznam tak je v LH na SS Lesnicka ze tam niekto taky je, ale urcite to nieje jediny clovek v okoli ci?

ps: Rozmyslal som aj nad "ultrazvukova cisticka" co myslite vycistilo by to dostatocne a neposkodilo by to nejake ine suciastky ci plast a pod. keby sa to cele namocilo do tej vanicky? Ozaj v tej vanicke je asi voda ci? Ak ano tak mi je jasne ze mi hrozi korozia ale ked sa to hned osetri pripravkami nemalo by sa nic stat ci?

Thenkiu very mač ;)
Používateľov profilový obrázok
skcookie
prispievateľ
Príspevky: 180
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa skcookie »

toto si pozeral?
https://www.youtube.com/watch?v=6maweETPjcs

Ale ja osobne by som sa do toho veru nepustal a hlavne tam toho asi moc nenacistis :|
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Súhlasím s skcookie, tam toho moc na čistenie nie je, čo by potrebovalo rozoberanie a u novej zbrane už tobôž nie, pokiaľ tam neláduješ čiernoprachové nábojnice a nepcháš do blata, čo sa má čistiť, je prístupné veľmi dobre, ale keď už sme pri tom, miesto, ktoré potrebuje z času na čas dobre vyčistiť, je vyťahovač a medzera medzi záverom a ním, takže buď štetcom alebo priamo z trubičky nejakého prípravku, čo rozpúšťa usadeniny, to pekne zaliať, vypláchnuť, vyutierať alebo tým štetcom pobehať, opakovať... Toto sa dá aplikovať prakticky na každú časť...
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Super diki za radu velmi mi to pomohlo spravit si obraz o tom ako a co. Casom porozmyslam o tom rozobrati a pocisteni. :roll:
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

Miro_LM napísal:Pani neviete niekto ako sa rozobera tento model pripadne podobny ale do "srobky" chcel by som si to vycistit poriadne aj tam kde sa pri beznej rozborke nedostanem, zhyby, zahyby, medzeri atd. Existuje nato nejaky navod?
Thenkiu very mač ;)
najjednoduchšie máš riadne prestrieknúť čističom bŕzd, príp. WD, je to zbytočné rozoberať...
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Chopper911 napísal:...miesto, ktoré potrebuje z času na čas dobre vyčistiť, je vyťahovač a medzera medzi záverom a ním, takže buď štetcom alebo priamo z trubičky nejakého prípravku...
Vytahovac sa da velmi elegantne a jednoducho vytiahnut - staci zatlacit cudlik a vytiahnut vytahovac. Lepsie ako sa tam hrabat s kefkou :)
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To Zlomizub: Viem, je to doslova prkotina, to len v rámci lenivosti a pohodlnosti je rýchlejšie ho takto prepláchnuť... Poprípade, ak jedinec nie je manuálne moc zručný, môže ho prekvapiť ten malý čap/čudlík a strunka, potom môže padať veľa ostrých slov :lol:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Suciastky napruzene pruzinkami je prakticke rozoberat/skladat v priesvitnom plast. sacku.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Mal by som otazku, potrebujem na rame mk12 rozobrat manualnu poistku. Na videu v druhom prispevku iba srobovakom na pravej strane zapaci pod hmatnikom poisty a ta vypadne, potom napne kohut a vytiahne, ale mne sa ju nedarí zapacit, dost drzi a nevypadne. Mam pouzit viac sily alebo je tam nejaky iny postup?
ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

Miro, čo funguje netreba škrabať. Najviac svinstva máš okolo toho valčeka, čo otáča hlaveň a vyťahovač musí byť čistý, aby to fungovalo. Na videu je dobre vidieť rozobratie, mne strunka ešte nikdy nevyskočila. Hlavne tam po zložení nelej moc oleja, ten sa mieša s prachom a potom je to ako šmirgeľ.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Tomáš - musíš vyraziť kolík a trošku naddvihnúť vzadu kontajner z tela pištole.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Presne ako pise Iglik. Pod borom mas kolicek a ten treba vyklepnut tak aby si mohol pohnut blokom trochu hore.
Aj ja som sa s poistkou trapil. Odporucam do spoja zaslepky kvapnut malilinkate mnozstvo slabeho lepidla alebo nieco co udrzi aspon trochu obe strany zaslepky v sebe. Nebude sa ti potom stavat, ze ti jedna strana zaslepky vypadne z tela zbrane.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Aha, cize to, ze dal pod kohut najprv srobovak, malo za nasledok to, ze mohol rozobrat poistku. Ja som bol v tom, ze chcel vybrat ten kontajner, ale zabudol najprv rozobrat poistku. Dakujem za info.
Naposledy upravil/-a inspiring_payne v 17 Máj 2016, 10:54, upravené celkom 1 krát.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Tiez som sa stym trapil chvilku :)
Menil som vyhadzovac, tak som to cele rozobral a naspat som to skladal tak 2h cisteho casu, kym som pochopil ze moja zbran ma vuntorne usporiadnanie uplne ine ako na uvedenom videu :D
Teraz by som to uz dal za par minut :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"