GP STRIBOG (9mm samopal)

scandium1
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa scandium1 »

trochu OT, ale takáto zbraň sa dá v Rusku kúpiť? Som niekde čítal že civilný sektor tam prístup k zbraniam nemá, max poľovníci, brokovnice a tak. Rusi môžu vlastniť zbrane?
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Ako ktoré. Napr. brokovníc na poľovné účely je tam mnohonásobne viac ako u nás. Naopak, nosenie legálnych krátkych zbraní na osobnú obranu je výnimočné. Šancu na to majú v prvom rade vyslúžilci zo silových zložiek. Standardne sa tam na sebaobaobranné účely predávajú a nosia menej letálne zbrane, napr. Kuracina tam uspesne vyvaza T12 a podobné modely.

Bezny postup je požiadat o ZP a ziadatel si môže kupit spominanu brokovnicu na poľovné účely, o 5 rokov požiada o guľovnicu, o ďalích 5 rokov zas ďalej. Pri sporte je to trochu iné, ale tusim tie zbrane nemozu mat doma - musia zosta na strelnici podobne ako vo Velkej Britanii.
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 422
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Vydriduch : a pozor na system vynimiek v Rusku!!!! Cize uspesny sportovec moze mat zbrane aj doma....
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Ahojte, neviete mi povedať či sa dá toto kúpiť? Respektíve nejakým spôsobom zohnať na Slovensku?

https://hbindustries.net/store/shop/gp- ... bolt-stop/
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Uz ich zacina robit aj GP,zavolaj si na podnikovu predajnu,kedy budu dostupne
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

toho kto sa im stara o firemnu stranku/eshop by mali cim skor vyrazit. nefunkcne odkazy a v eshope dokopy nic... clovek ma pocit ze jediny sposob ako nieco kupit je ist priamo do lupce pripadne rovno za jarom...
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Drvivá vačšina produkcie ide na export, nestihaju vyrabat. Pre tych par kusov, co predaju slovakom, sa stranku neoplati prerabat. Nie som s GP nijak previazany - moj nazor, vychadzajuci z cien tvorby webstranok.
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Tak ako pises,mimo ostatnych zakaziek teraz Jaro dodava 3600 ks modelu A3 do USA mesacne.Ze nestihaju riesit stranku sa necudujem. Inak je uz dostupna aj chrumkava rovna spust so skratenym resetom.
Prílohy
IMG_20200825_150110_341_zmensena (1).jpg
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Kupoval som ju už s vymenenou strunou na spusti,inou packou voľby streľby a upravenou aby to zralo aj prebijane náboje priamo majiteľa...krmili sme to všetkým moznym a ide na parádu,bez jedinej chybičky,pred upravou sa ozaj dosť často jeho prebijane náboje sekali (pôvodného majiteľa). Len ten bolt stop je hrozný,ale ak sa už robí aj na Slovensku tak počkám...niekedy sa tam zastavím. Je nutné najprv volat na predajňu či môžem prísť hocikedy.
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Co bolo treba upravovat?Stribogy vlastnim dva,krmim ich vylucne prebijanym strelivom,strela komoly kuzel a absolutne ziadny problem.Predtym tam radsej zavolaj,teraz ich este len zacali vyrabat,tak aby boli vo finalnej uprave k dispozicii.Inak aj sikovny zvarac to zbucha za chvilu,to bol aj moj pripad riesenia
Prílohy
received_1468404793311936 (1).jpeg
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

No to ja neviem,ale jeho patrony fakt moc dobre nešli,mal problém ich dostať zo zásobníka do komory, potom už mu to slo normálne...ja neprebijam,tak neviem čo je iné oproti fabrickym,tusim mal vtedy naboje s plochou špičkou. A nieco spominal že ich nejak inak lisuje,neviem prečo a ani ako,fakt sa v tom nevyznám,strelivo len kupujem.

Úpravu zvaranim som mal aj ja na pláne,ale na novom kuse,ak by sa to teplom deformovalo aby som mal aj pôvodný diel....tymto sa to ale vyriešilo, nemusím otravovať kolegov v robote a bude to továrenský kus.

Ale moc ďakujem za informáciu ze sa to už dá kúpiť aj tu.
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Caute, nie som si isty ci tomu rozumiem spravne, ak chcem zo Striboga strielat spolahlivo prebijance, mal by som vymenit packu volby strelby a bolt stop?
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Pochybujem že by to malo vplyv na zasekavanie nabojov pri nabíjaní. Zbraň bola nejak upravovaná u výrobcu, na strelivo ktoré si prebíjal prvý majiteľ. Zbraň zaniesol spolu so svojim strelivom a niečo urobili aby sa nesekalo...ale čo urobili fakt neviem.

Ak budem s prvým majiteľom tak sa ho dôkladne na všetko opýtam. Alebo ked pojdem do Slovenskej Lubce tak mi to možno podľa sériového čísla povedia čo a či vôbec niečo robili. OK???

Keby viem že sa tu do mňa takto pustíte tak by som ani na prvú odpoveď nijako nereagoval a podakoval sa. A to je asi tak všetko.
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Ved pokoj :) , mna to zaujima lebo chcem kupit buduci mesiac stribog a3 a budem z neho strielat prebijance tak ci mam ocakavat nejake problemy alebo nie. Kazdy nazor a skusenost mi pomoze dotvorit tu mozaiku celkoveho obrazu o zbrani a jej funkcnosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"