GP STRIBOG (9mm samopal)

Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Asi som sa pomýlil, ja som iba videl, že je to plné a tie boli pohyblivé. Pri tejto zbrani existuje toľko možností a variant, že je až nemožné sa v tom vyznať.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

takato situacia ma dost mrzi, lebo toto su dokazy nesystemovosti... to nemoze priniest nic dobre. :(
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

duros napísal:Kopyto, niečo na tom bude čo píšeš, ale ten istý pocit mám z mojich flint sig MPX, flinty za dvaapol litriku.sig má už druhú generáciu a to sa ešte aj tie gen2 líšia medzi sebou a gen 3 už sa začala predávať. A to sig vyvíjal a testoval vyše dvoch rokov.... Takže GP ich schovali do vačku s dobou za akú to vyvinuli. Nehovorím už o cene a pod.
Pozdravujem ťa duros, áno máš len pocit :D No aby tu neboli zavádzaný menej znalí, tak podme porade ako si napísal :D trošku sa mi zdá nefér alebo došlo k nepochopeniu či zámene pojmov čo je vývoj a už vôbec nechápem paralelu sig vs MPX. Myslím že obe zbrane sú každá z inej galaxie.
1. Nieje mi známe že by MPX menilo princíp fungovania záverových mechanizmov a to ani medzi generáciami
2. SIG nevyvíjal a netestoval MPX vyše dvoch rokov :D ale vyše päť rokov, kto rozumie danej problematike, tak vie že tak nečinia ani ostatné vyspelé zbrojovky, samotné testovania zaberajú dva roky, jednoducho vývoj je vývoj i s testami, skúškami a dolaďovaním a opätovnou výrobou prototypov, či zmenou princípu činnosti mechanizmov a opätovnými úpravymi a výrobami.....
3. Nie sú mi známe výsledky užívatelských recenzií na stribog A1, s ktorým GP schoval do vačku SIG v oblasti vývoja a úžitkových vlastnosí :D :D :D
4. Duros prepáč no ja dodnes nemám pocit či dojem, že by vzhľadom na doterajšiu realitu GP vývoj Striboga zvládol a ukončil, neviem fakt mi pripadá minimálne kuriózne porovnávať výsledok vývoja MPX trebárs 1. gen a výsledok vývoja Striboga A1 :shock: :shock: :shock:
5. Neznalí veci môžu nadobudnúť dojem, že MPX a stribog sú podobné zbrane ale cenovo je MPX drahšia. Ako som už písal , niekde sa musí cena prejaviť....Každá je z inej galaxie......Ťažko hľadám príklad... ale už i len "motoricky" :D , MPX záver s odberom plynov vs stribog dynamický záver, či pokusy o kopírovanie VMS 9A1 premietnuté do označenia A2 plus či A3....ešte stále sa stribog vyvíja a ty tvrdíš že schoval MPX do vačku :D , Pre laikov : je to asi ako porovnávať trojvalec fabia či VW a ferari, keď trošku pritiahnem za vlasy :D Pravdou je, že na každom sa dá povoziť... :D
Na záver, je to len môj názor, vychádzam len z faktov, bez emócii a nechcel by som aby sa diskusia uberala týmto smerom. Je tu vlákno o STRIBOGU, no musel som duros reagovať, lebo ako hovorím neznalí veci by mohli nadobudnúť skreslený dojem a byť zavádzaní, ....dúfam, že to nebol zámer, či úmysel.
M I E R neukameňujte ma prosím :roll:
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

luco a filemon napísal:pozeral si správne pretože HORNET ti podal mylné informácie...

u oboch stribogoch na foto je verzia A3, čo znamená že páka sa počas strelby nepohybuje, len je rozdiel v tom "kvádriku" že na vrchnej foto je tento klasicky dlhý ktorý sa používal a predával doposial a na spodnej foto je už krátky, ktorý sa začal rozširovať nedávno a vraj má stribog s ním menší spätný ráz

takže už ked sem písete dačo, tak si aspon riadne pozrite fotky a potom píšte "múdre" slová :wink:
Áno luco aj filemon správne v momentálnom prevedení A2 plus či A3 či A3 s odľahčeným záverom, či ako nazvať postupné pracovné etapy vývoja, sa už páka nepohybuje. Vyplýva to z momentálneho konštrukčného prevedenia napodobeniny záveru VMS 9A1 od iného výrobcu, ktorý má uvedený princíp patentovaný a velmi dokonale prepracovaný.(podla môjho názoru).
Z mojej skúsenosti záver stribogu A3 je akási zvláštna atrapa, ktorá má hmotnosť skoro ako dynamický !!! záver, no asi z marketingového hĺadiska obsahuje brzdenie. Preto asi snaha o momentálnu cestu odľahčenia. Tu treba technikom GP prezradiť tajomstvo, že ak uberú hmotu, nezmenia doterajšie rozmery, či materály, resp ich kvalitu a zvýšia uzamykaciu silu, logicky sa zvýši namáhanie a opotrebovanie daných uzlov. Trúfam si povedať, že sa zníži životnosť......Je to však len môj skromný názor , ktorý vychádza zo stavu veci a logiky a nemusí byť pravdou.
Pevne verím, alebo chcem veriť že výrobca GP túto možnosť riadne preveril niekoľkonásobnými náročnými opakovanými testami životnosti a teda i spoľahlivosti a nedá mi za pravdu. Len stále nechápem, ako môže v tak krátkych časových intervaloch zvládať testy jednotlivých vývojových etáp, ktoré stále a stále nasledujú. Nepripúšťam si, že by testy robili v reálnom živote zákazníci....
No je to len môj názor.... MIER....nekameňujte ma....teda aspoň nie moc ... :) :) :) :) lebo fandím snahe o pokus vyrábať slovenské výrobky všeobecne.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

kopyto: tvoje príspevky vyzerajú, že si človek od fachu. Kedže fandíš výrobe zbraní na Slovensku, možno budeš čo-to vedieť o zbrani VMS. Rád by som sa o tom dozvedel čosi viac . Kludne môžeš odpovedať v samostatnom vlákne alebo v SS.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

kopyto napísal:
luco a filemon napísal:pozeral si správne pretože HORNET ti podal mylné informácie...

u oboch stribogoch na foto je verzia A3, čo znamená že páka sa počas strelby nepohybuje, len je rozdiel v tom "kvádriku" že na vrchnej foto je tento klasicky dlhý ktorý sa používal a predával doposial a na spodnej foto je už krátky, ktorý sa začal rozširovať nedávno a vraj má stribog s ním menší spätný ráz

takže už ked sem písete dačo, tak si aspon riadne pozrite fotky a potom píšte "múdre" slová :wink:
Áno luco aj filemon správne v momentálnom prevedení A2 plus či A3 či A3 s odľahčeným záverom, či ako nazvať postupné pracovné etapy vývoja, sa už páka nepohybuje. Vyplýva to z momentálneho konštrukčného prevedenia napodobeniny záveru VMS 9A1 od iného výrobcu, ktorý má uvedený princíp patentovaný a velmi dokonale prepracovaný.(podla môjho názoru).
Z mojej skúsenosti záver stribogu A3 je akási zvláštna atrapa, ktorá má hmotnosť skoro ako dynamický !!! záver, no asi z marketingového hĺadiska obsahuje brzdenie. Preto asi snaha o momentálnu cestu odľahčenia. Tu treba technikom GP prezradiť tajomstvo, že ak uberú hmotu, nezmenia doterajšie rozmery, či materály, resp ich kvalitu a zvýšia uzamykaciu silu, logicky sa zvýši namáhanie a opotrebovanie daných uzlov. Trúfam si povedať, že sa zníži životnosť......Je to však len môj skromný názor , ktorý vychádza zo stavu veci a logiky a nemusí byť pravdou.
Pevne verím, alebo chcem veriť že výrobca GP túto možnosť riadne preveril niekoľkonásobnými náročnými opakovanými testami životnosti a teda i spoľahlivosti a nedá mi za pravdu. Len stále nechápem, ako môže v tak krátkych časových intervaloch zvládať testy jednotlivých vývojových etáp, ktoré stále a stále nasledujú. Nepripúšťam si, že by testy robili v reálnom živote zákazníci....
No je to len môj názor.... MIER....nekameňujte ma....teda aspoň nie moc ... :) :) :) :) lebo fandím snahe o pokus vyrábať slovenské výrobky všeobecne.
irony always ON :lol:
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

peterson napísal:kopyto: tvoje príspevky vyzerajú, že si človek od fachu. Kedže fandíš výrobe zbraní na Slovensku, možno budeš čo-to vedieť o zbrani VMS. Rád by som sa o tom dozvedel čosi viac . Kludne môžeš odpovedať v samostatnom vlákne alebo v SS.
Zdravím ťa peterson. Velmi ma mrzí, že tu zaznieva VMS , keď je tu vlákno o stribogu. No nedalo sa nespomenúť a už ani nebudem. Robil som to len v nevyhnutne potrebnom rozsahu. Nechcem aby vznikali na našom malom slovensku škriepky :-) ale myslím, že by malo byť jasno.
Nie som kompetentný sa vyjadrovať k VMS, niečo viem, videl som, skúsil som, naštudoval som....
ak niekto chce nech založí vlákno a tam by sa mohlo dišputovať :-) (dajte mi potom vedieť či vzniklo), no neviem či bude moc o čom, zatial sú info len pre zasvätených, niečo sa dá v gooogli. Projekt je orientovaný zatial pre zahraničie....Heslo by som povedal zatial VMS 9A1. a tým by som tu na tomto vlákne už prestal názov spomínať.
Naozaj veľmi fandím slovenským výrobcom a tiež Jardovi....
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ok, môžme pokračovať v debate tu : http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=9&t=16946
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Caute, vcera som si zastrielal z A3 verzie, velmi sa mi to pacilo. Len na kuse co som mal bola pokazena poistka. Povodne som odistil len palcom pravej ruky, ale spust mala velmi divny priebeh, bolo citit akoby sa kladivo spustalo 2x. Neskor som si vsimol, ze na pravej strane bola poistka stale v pozicii zaistene. Ked som poistky na obidvoch stranach dal do polohy odistene, uz ta spust bola ako ma byt. Velmi pekny priebeh a kratky reset.

Spravca povedal, ze sa nesmie natahovat zaver pri zaistenej zbrani, ze sa zlomi poistka. Mate aj vy taketo info / skusenost?

Aby som este doplnil svoje dojmy, tak strielal som z 16` hlavne, mne to pripadalo uz moc dlhe. A puska mala sklopnu pazbu, ta bola pevna, neviklala, pri zapreti o plece nejako necvicila. Co sa tyka uchopu, ten mi vyhovoval, necitil by som potrebu kupovat hlinikovy spodok s moznostou vymenitelnej pazbicky. Zasobnik siel zasunut trosku tazsie (proti pruzine), vonku letel prazdny velmi razantne - s prebijanim nebude problem.
200 nabojov slo bez zadrzky, velmi prijemne sa z toho strielalo.
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

No práve s týmto tvrdením, že zásobník „vonku letel prazdny velmi razantne - s prebijanim nebude problem.“ mám ja problém. Vysvetlím. Áno pri spustenom závere prázdny zásobník vyletí razantne. Lenže ak vystrieľam zásobník do prázdna, záver ostane vzadu a vtedy už zásobník nevyletí razantne, treba mu von pomôcť. Taktiež ak je v zásobníku čo i len jeden náboj, zásobník už razantne nevyletí, treba mu von pomôcť a je jedno či je záver vpredu, alebo vzadu. Ja mám Striboga na IPSC a pri IPSC asi málokto prebíja prázdny zásobník pri spustenom závere. A teda pri akejkoľvek inej situácii už je treba zásobníku pomáhať von a tým dochádza ku strate času pri prebíjaní.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Moze byt, ja som to skusal len s prazdnym zasobnikom a so zaverom vpredu. Nabuduce vyskusam aj ostatne stavy. Dik za info.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

dano napísal:No práve s týmto tvrdením, že zásobník „vonku letel prazdny velmi razantne - s prebijanim nebude problem.“ mám ja problém... ak vystrieľam zásobník do prázdna, záver ostane vzadu a vtedy už zásobník nevyletí razantne, treba mu von pomôcť. Taktiež ak je v zásobníku čo i len jeden náboj, zásobník už razantne nevyletí, treba mu von pomôcť a je jedno či je záver vpredu, alebo vzadu. ...
Ja by som jednoducho zobral pilník a šmirgeľ a leštiacu pastu a presvedčil ten zásobník, že ak ja strieľam IPSC, tak on má vyletieť z tej zbrane ako namydlený blesk bez ohľadu na to, aké strieľanie mu predpokladal výrobca. Trebárs aj mierenku!!!
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Toto riešenie ma už napadlo, ale mám obavy, že ak uberiem z hrúbky steny zásobníka, tak plastové zásobníky sa budú po napáskovaní ešte viac vydúvať a dosiahnem opačný výsledok.
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Kapula,ak daky dobrak obtiahol zaver pri poistke v stave zaistena,tak ju strihol.Je to len kusok plastu,stane sa lahko.Zasobnik musim taktiez vytahovat zo sachty,sam pocas pretekov nejde ani za svet.Nie som si isty,ci by pomohlo ubratie materialu,skor som si vsimol,ako keby vracajuci sa zaver povysunie dalsi naboj v poradi a ten brani vyskoceniu zasobnika.Pri vybrati zasobniku tento druhy naboj samovolne vypadne.Nemate podobnu skusenost?
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Áno, aj u mňa sa ďalší náboj mierne povysunie, ale zďaleka neprečnieva pred predný okraj zásobníka a preto v tom nevidím problém. Moje zásobníky sa po napáskovaní po bokoch vydujú zhruba o 7-8 desatín a to už stačí aby im zo šachty bolo treba pomáhať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"